Reklama

Grupa Concordia: umowy zrzeszeniowe z Gospodarczym Bankiem Wielkopolskim SA
wtorek, 25 września 2007 14:01
Grupa Concordia podpisała kolejne umowy zrzeszeniowe z Gospodarczym Bankiem Wielkopolskim SA. Zawarte porozumienia, umożliwią oferowanie ubezpieczeń majątkowych Concordii w bankach Spółdzielczej Grupy Bankowej.

Zrzeszone życiowo i majątkowo
  
Podpisana umowa to kolejne w tym roku porozumienie miedzy Grupą Concordia a GBW SA. Dotyczy ono przede wszystkim ubezpieczeń kredytów mieszkaniowych, konsolidacyjnych oraz pożyczek hipotecznych. Ubezpieczenia pomostowe, bo to o nich mowa, stanowią zabezpieczenie spłaty kredytu do czasu ustanowienia hipoteki na nieruchomości. Tym co jednak powinno szczególnie zainteresować klientów banków spółdzielczych to atrakcyjne pakiety ubezpieczeń, które są obecnie oferowane wszystkim posiadającym karty płatnicze w danym banku. Pakiet Bezpieczna Karta obejmuje ubezpieczenia: na wypadek nieuprawnionego użycia karty, gotówki pobranej z bankomatu, zakupów dokonanych kartą.
Drugi dostępny pakiet - Bezpieczny Podróżnik -  obejmuje ubezpieczenia kosztów leczenia w trakcie podróży zagranicznej oraz ubezpieczenie NNW w kraju i w trakcie podróży zagranicznej. Dostępny jest w wersji Classic oraz Gold.

- W lutym tego roku podpisaliśmy z Gospodarczym Bankiem Wielkopolskim SA umowę zrzeszeniową w zakresie ubezpieczeń życiowych kredytobiorców, teraz nadszedł czas na ubezpieczenia majątkowe – mówi Katarzyna Kasztelan – Przybylska, dyrektor biura organizacji i wsparcia sprzedaży Grupy Concordia. – Cieszymy się, gdyż ta umowa ugruntowuje pozycję Concordii wśród banków spółdzielczych, które są naszym  bardzo ważnym partnerem – dodaje.

Klienci banków SGB mogą również w ich placówkach, na preferencyjnych warunkach, wykupić ubezpieczenia nieruchomości zarówno tych w budowie jak i gotowych. Zakres ubezpieczenia obejmuje także ruchomości w domu oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.
- Klient banku ma do wyboru trzy warianty ubezpieczenia różniące się wysokością sumy ubezpieczenia, zaś bank zyskuje możliwość wpływania na zakres ochrony mienia stanowiącego zabezpieczenie kredytu – tłumaczy Katarzyna Kasztelan – Przybylska.


Historia współpracy między towarzystwem a bankami sięga 1996 roku, kiedy powstała Concordia Wielkopolska TUW. Wtedy przedstawiciele banków spółdzielczych GBW SA uznali, że konieczne jest powstanie instytucji ubezpieczeniowej o charakterze regionalnym, która będzie służyła realizacji potrzeb gmin i banków spółdzielczych. Obecnie Concordia współpracuje w zakresie bancassurance z 173 bankami spółdzielczymi i liczba ta stale rośnie.

 

Aviva PTE: Maciej Karasiński nowym prezesem

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca)...


czytaj dalej

Gothaer TU: Marek Gołębiewski nowym członkiem zarządu

11 marca rada nadzorcza Gothaer TU zdecydowała o przedłużeniu kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego...


czytaj dalej

VIG: Wyniki lepsze od zakładanych

Według Vienna Insurance Group (VIG), wstępne wyniki za rok finansowy 2018 wskazują, że był to pomyślny okres dla grupy.

Elisabeth Stadler, CEO...


czytaj dalej

Talanx: Zmiana pokoleniowa w zarządzie

Niemiecki ubezpieczyciel i reasekurator Talanx dokonał zmiany pokoleniowej w zarządach swoich spółek.

Christian Hinsch, członek zarządu...


czytaj dalej

Agencie, porozmawiaj z klientem o pogodzie

Rozmowa z Rafałem Mańkowskim, analitykiem-ekspertem w Dziale Monitoringu Warunków Prowadzenia Działalności Ubezpieczeniowej w Polskiej Izbie...


czytaj dalej

UNIQA: Zyskowny rok

2018 był udanym rokiem dla UNIQA w Polsce. Grupa uzyskała wysoki wynik finansowy, a jej spółka majątkowa ponad sześciokrotnie poprawiła swój wynik...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook