Reklama

Grupa Concordia: umowy zrzeszeniowe z Gospodarczym Bankiem Wielkopolskim SA
wtorek, 25 września 2007 14:01
Grupa Concordia podpisała kolejne umowy zrzeszeniowe z Gospodarczym Bankiem Wielkopolskim SA. Zawarte porozumienia, umożliwią oferowanie ubezpieczeń majątkowych Concordii w bankach Spółdzielczej Grupy Bankowej.

Zrzeszone życiowo i majątkowo
  
Podpisana umowa to kolejne w tym roku porozumienie miedzy Grupą Concordia a GBW SA. Dotyczy ono przede wszystkim ubezpieczeń kredytów mieszkaniowych, konsolidacyjnych oraz pożyczek hipotecznych. Ubezpieczenia pomostowe, bo to o nich mowa, stanowią zabezpieczenie spłaty kredytu do czasu ustanowienia hipoteki na nieruchomości. Tym co jednak powinno szczególnie zainteresować klientów banków spółdzielczych to atrakcyjne pakiety ubezpieczeń, które są obecnie oferowane wszystkim posiadającym karty płatnicze w danym banku. Pakiet Bezpieczna Karta obejmuje ubezpieczenia: na wypadek nieuprawnionego użycia karty, gotówki pobranej z bankomatu, zakupów dokonanych kartą.
Drugi dostępny pakiet - Bezpieczny Podróżnik -  obejmuje ubezpieczenia kosztów leczenia w trakcie podróży zagranicznej oraz ubezpieczenie NNW w kraju i w trakcie podróży zagranicznej. Dostępny jest w wersji Classic oraz Gold.

- W lutym tego roku podpisaliśmy z Gospodarczym Bankiem Wielkopolskim SA umowę zrzeszeniową w zakresie ubezpieczeń życiowych kredytobiorców, teraz nadszedł czas na ubezpieczenia majątkowe – mówi Katarzyna Kasztelan – Przybylska, dyrektor biura organizacji i wsparcia sprzedaży Grupy Concordia. – Cieszymy się, gdyż ta umowa ugruntowuje pozycję Concordii wśród banków spółdzielczych, które są naszym  bardzo ważnym partnerem – dodaje.

Klienci banków SGB mogą również w ich placówkach, na preferencyjnych warunkach, wykupić ubezpieczenia nieruchomości zarówno tych w budowie jak i gotowych. Zakres ubezpieczenia obejmuje także ruchomości w domu oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.
- Klient banku ma do wyboru trzy warianty ubezpieczenia różniące się wysokością sumy ubezpieczenia, zaś bank zyskuje możliwość wpływania na zakres ochrony mienia stanowiącego zabezpieczenie kredytu – tłumaczy Katarzyna Kasztelan – Przybylska.


Historia współpracy między towarzystwem a bankami sięga 1996 roku, kiedy powstała Concordia Wielkopolska TUW. Wtedy przedstawiciele banków spółdzielczych GBW SA uznali, że konieczne jest powstanie instytucji ubezpieczeniowej o charakterze regionalnym, która będzie służyła realizacji potrzeb gmin i banków spółdzielczych. Obecnie Concordia współpracuje w zakresie bancassurance z 173 bankami spółdzielczymi i liczba ta stale rośnie.

 

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Lokalne porządki

Ostatnie lata w branży ubezpieczeniowej stały pod znakiem globalnych zmian w przepisach dotyczących branży ubezpieczeniowej. Zmniejszona aktywność...


czytaj dalej

SN: Odmowa podjęcia uchwał w dwóch sprawach

16 maja Sąd Najwyższy (SN) odmówił podjęcia uchwały w dwóch sprawach dotyczących materii ubezpieczeniowej, skierowanych do niego przez sądy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook