Reklama

Ergo Hestia: agent poszukiwany
wtorek, 04 listopada 2008 16:38

Zwolnienia pracowników to jeden ze skutków międzynarodowego kryzysu. Nad Wisłą, póki co, sytuacja wygląda odwrotnie, przynajmniej w niektórych branżach. Firmy poszukując profesjonalnych agentów-doradców ubezpieczeniowych, intensywnie inwestują w szkolenia.

Powołany przez Grupę Ergo Hestia Sopocki Instytut Ubezpieczeń tylko od lutego do września 2008 roku przeszkolił 152 kandydatów na agentów sopockiego ubezpieczyciela.

- Rynek ubezpieczeń potrzebuje profesjonalnego i kompleksowego doradztwa - mówi Danuta Rocławska, szef biura Sopockiego Instytutu Ubezpieczeń. - Nie wystarczy już znać bieżących zagadnień związanych z ubezpieczeniami, trzeba wyprzedzać rosnące wymagania klientów. Inwestycja w rozwój agenta od początku jego współpracy z firmą ubezpieczeniową to budowanie trwałych i opartych na lojalności relacji.

W ramach Sopockiego Instytutu Ubezpieczeń odbywają się również szkolenia dla menedżerów sprzedaży pracujących w Ergo Hestii.

- Przygotowaliśmy programy szkoleniowe wprowadzające stopniowo w świat ubezpieczeń. Od początku roku wzięło w nich udział 80 menedżerów sprzedaży - dodaje Danuta Rocławska.

Idea Sopockiego Instytutu Ubezpieczeń wyrosła ze specyfiki kultury korporacyjnej Ergo Hestii nastawionej na dzielenie się wiedzą. To pierwsze w polskich ubezpieczeniach tak kompleksowe przedsięwzięcie edukacyjne.

- Chcemy, aby w przyszłości Sopocki Instytut Ubezpieczeń wypełnił lukę edukacyjną na całym rynku ubezpieczeniowym - mówi Małgorzata Gwodz, dyrektor Biura Doboru i Rozwoju Kadr w Grupie Ergo Hestia. - Dzisiaj agent ubezpieczeniowy musi być doradcą, bez którego rady, opartej na rzetelnej wiedzy, trudno podejmować decyzje finansowe.

 

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook