Reklama

Wróć do równowagi
wtorek, 12 czerwca 2012 12:37

Brak równowagi w życiu działa jak przebita opona w samochodzie. Daleko tak nie zajedziesz! Jeśli czujesz, że w twoim życiu brakuje równowagi, sięgnij po godzinny program szkoleniowy Briana Tracy. Zdziwisz się, jak niewiele dzieli cię od spokoju ducha i poczucia wewnętrznej satysfakcji.

Mapa marzeń. Na początek wykonaj proste ćwiczenie. Weź kartkę papieru i opisz swoje idealne życie. Jak by wyglądał twój dzień, gdybyś nie miał żadnych ograniczeń? W jaki sposób spędzałbyś czas, co robił, dokąd zmierzał? Puść wodze fantazji i zrób mapę swoich marzeń. Możesz to zrobić wspólnie z małżonkiem. Zastanów się, co możesz zrobić już dziś, żeby zbliżyć się do swojego idealnego życia?

Po pierwsze spokój. Niech wewnętrzny spokój będzie nadrzędnym celem wszystkich twoich działań. Bez niego ani pieniądze, ani związki, ani nic innego nie przyniesie ci satysfakcji, a rzeczy, które lubisz, mogą ci szybko obrzydnąć. Szukaj spokoju. Podejmując decyzje, zadawaj sobie pytanie: „czy podejmując taką decyzję zwiększam swój wewnętrzny spokój czy go zmniejszam?”. Spokój odczuwasz wtedy, kiedy działasz zgodnie ze swoimi najgłębszymi wartościami.

Pracuj w pracy. Niewłaściwie wykonywana praca może zatruwać radość życia.

Ponieważ w pracy spędzasz aż jedną trzecią całego życia, dbaj o to, żeby to był czas dobrze spędzony. Dawaj z siebie wszystko i pracuj mądrze. Angażuj się i dobrze organizuj swoje zajęcia. Podstawą dobrej organizacji jest świadomość, jakie czynności są najważniejsze, i wykonywanie ich z pełnym zaangażowaniem i właściwą częstotliwością. Proste?

Bądź blisko z bliskimi. W domu codziennie znajdź czas, żeby naprawdę być z rodziną. Nie chodzi o wspólne oglądanie telewizji, ale o rozmowę i wspólne działania, które są dla was naprawdę ważne. Bądź otwarty i zainteresowany wewnętrznym światem swoich bliskich. Unikaj oceniania, pouczania, krytykowania i besztania, nawet „w najlepszych intencjach”. Jeśli masz takie nawyki, to codziennie podcinasz korzenie swojej rodziny.
Pamiętaj, że każde nawyki można zmienić.

Polub siebie bardziej. Czy lubisz siebie? Tak szczerze? To bardzo ważny fundament równowagi w życiu. Wielu z nas doświadczyło we wczesnym okresie życia wiele krytyki od rodziny, nauczycieli czy kolegów ze szkoły. W efekcie nasze poczucie własnej wartości jest dalekie od ideału. Niestety, nie lubiąc siebie, bardzo trudno zrealizować się w jakiejkolwiek dziedzinie życia. Sukcesy też nie przyniosą ci żadnej trwalszej satysfakcji, jeśli nie będziesz się doceniać i darzyć szczerą sympatią. Myśl i mów o sobie dobrze! Pamiętaj, masz prawo do błędu i niedoskonałości.

Stwórz wspaniałe relacje z innymi. Jednym z twoich celów powinna być jak najwyższa jakość relacji z ludźmi – rodziną, współpracownikami, przyjaciółmi. Pamiętaj jednak, że nie każdą relację można i należy utrzymać. Jeśli jest jakiś związek, w który byś się nie zaangażował po raz drugi, gdybyś miał taką możliwość, to prawdopodobnie należy go zakończyć.

***

Godzinny program Briana pozwala spojrzeć na swoje życie z lotu ptaka i dostrzec, gdzie warto wprowadzić pewne zmiany.

Aleksandra Wysocka-Zańko
a.wysocka-zanko@gu.com.pl


Brian Tracy, Osiąganie równowagi w życiu, CD 69 min, 60,49 zł


BRIAN TRACY jest wymieniany obok Petera Druckera, Stephena Coveya czy Jacka Welcha jako jeden z najbardziej wpływowych liderów biznesu na świecie. Szkoli rocznie ponad 250 tysięcy osób w dużych i małych firmach na całym świecie w dziedzinie strategii, zarządzania, sprzedaży, rekrutacji, motywowania pracowników, rozwoju zawodowego i osobistego. Ma unikalną umiejętność prowadzenia szkoleń w sposób, który pobudza słuchaczy do bezzwłocznego wdrażania w praktyce poznawanych technik i narzędzi.

 

Aviva PTE: Maciej Karasiński nowym prezesem

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca)...


czytaj dalej

Gothaer TU: Marek Gołębiewski nowym członkiem zarządu

11 marca rada nadzorcza Gothaer TU zdecydowała o przedłużeniu kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego...


czytaj dalej

Świat: Katastrofa lotnicza od strony ubezpieczeniowej

Ubezpieczyciele koncernu Boeing stoją przed problemem ogromnych roszczeń ze strony rodzin ofiar katastrofy samolotu Ethiopian Airlines, która...


czytaj dalej

VIG: Wyniki lepsze od zakładanych

Według Vienna Insurance Group (VIG), wstępne wyniki za rok finansowy 2018 wskazują, że był to pomyślny okres dla grupy.

Elisabeth Stadler, CEO...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Regulacje obustronnie korzystne

Niezwykle rzadko zdarza się, aby akt prawny lub werdykt sądowy dotyczący polskich ubezpieczeń był w równym stopniu korzystny dla zakładów co ich...


czytaj dalej

Insurance Forum: Debata z udziałem „Gazety Ubezpieczeniowej”

17 kwietnia podczas pierwszego dnia XIII Insurance Forum odbędzie się debata poświęcona ubezpieczeniom w kontekście wyzwań XXI wieku, którą...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook