Reklama

AIG: Grupowe NNW dla organizatorów transportu
czwartek, 07 lutego 2013 09:22

AIG zaoferowała firmom świadczącym usługi transportowe możliwość zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów za pomocą grupowych polis NNW zawartych w bilecie. Polisy te uzupełniają zakres ubezpieczeń typu OC/AC i zapewniają pasażerom znacznie szybsze odszkodowanie, niezależnie od przyczyn danego wypadku lub zdarzenia.

- Standardy bezpieczeństwa pasażerów ulegną znaczącej poprawie wówczas, jeśli przewoźnicy dysponować będą odpowiednimi rozwiązaniami, w miarę możliwości dodatkowo nie obciążającymi ich kosztowo. Grupowe ubezpieczenia NNW, które wprowadziliśmy na rynek, spełniają te wymogi – komentuje Konrad Adamczewski, kierownik Sprzedaży Grupowych Ubezpieczeń NNW SPECIALTYsolutions w Dziale Grupowych Ubezpieczeń Osobowych AIG.

Grupowe polisy NNW gwarantują ochronę każdemu z pasażerów i „zaszyte są” w bilecie. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać zarówno prywatni jak i państwowi przewoźnicy. - Przykładowo, polisa wbudowana w kartę miejską może obejmować zarówno przejazd autobusem, tramwajem jak i rowerem miejskim - podkreśla Konrad Adamczewski.

Organizator transportu nie ponosi dodatkowych kosztów z tytułu ubezpieczenia pasażerów. W zaproponowanym modelu ochrony firma transportowa wlicza koszty ubezpieczenia (zwykle od kilku do kilkudziesięciu groszy) w cenę przejazdu.

- Grupowa polisa NNW dodawana do biletu wypełnia lukę w zbiorowej ochronie pasażerów. Większość dotychczasowych ubezpieczeń sprowadzała się de facto do ochrony związanej z OC i wynikającymi z nich świadczeniami.  – przypomina Konrad Adamczewski.

Przykładowy zakres ochrony

Zbiorowym ubezpieczeniem objęty jest każdy pasażer posiadający ważny bilet. Ochrona gwarantowana przez polisę obejmuje nie tylko czas podróży, ale także okres przed jej rozpoczęciem i po zakończeniu, o ile pasażer znajduje się na terenie dworca, lotniska czy portu.

Zakres umowy może być indywidualnie dostosowany do potrzeb danego przewoźnika – zależnie od długości pokonywanych przez niego tras, ryzyka i warunków transportu pasażerów, a także oczekiwań związanych z ochroną podróżnych. Przykładowy zakres polisy obejmować może różnego typu zdarzenia – od kradzieży kluczy lub portfela (key/wallet protection), aż po świadczenia związane z pomocą medyczną i odszkodowaniami w przypadku kolizji, wypadków i katastrof.

(AM, źródło: AIG)

 

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Lloyd’s: Plan przechodzenia na platformę elektroniczną

Ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s of London przenieśli już 45% swojego biznesu na platformę elektroniczną, wyprzedzając plan.

Branża...


czytaj dalej

Insurance Europe: Frédéric de Courtois wiceprezesem nowej kadencji

Frédéric de Courtois, dyrektor generalny Grupy Generali, został wybrany 22 maja na trzyletnią kadencję na stanowisku wiceprezesa Insurance Europe....


czytaj dalej

Warta odstępuje od oferowania PPK

Na nieco ponad miesiąc przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych z uczestnictwa w programie wycofała się jedna z firm zarejestrowanych już w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Powódź zalewa południową Polskę

Kilka dni intensywnych opadów deszczu sprawiło, że Polska, zwłaszcza południowa, zaczęła zmagać się z nadmiarem wody. Doszło już do kilkuset...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook