Pasja zarządzania ryzykiem
wtorek, 30 kwietnia 2013 18:13

 

Jaki apetyt na ryzyko miał Czerwony Kapturek? Dlaczego firmy bankrutują, a ich menedżerowie nie piszą o tym książek? Czy równouprawnienie zwiększa ryzyko w biznesie? Jak profesjonalnie przygotować się na nadejście żywych trupów? Na te i inne pytania w swojej najnowszej książce pt. Zombie atakują! Zarządzanie ryzykiem po prostu odpowiada dr Jerzy Podlewski.

 

 

Czytelnicy „Gazety Ubezpieczeniowej” znają błyskotliwe i pełne humoru felietony dr. Podlewskiego z naszych łamów. Najlepsze teksty trafiły do książki i zostały wzbogacone o wybrane wpisy z bloga „Ryzykonomia”, tworząc razem wybuchową mieszankę. O zarządzaniu ryzykiem napisano całkiem sporo, jednak większość literatury przedmiotu ma charakter mocno naukowy i przez to ciężkostrawny. Najwytrwalsi risk managerowie pewnie przez nią przebrnęli, ale osoby, które tylko ocierają się o zarządzanie ryzykiem w swojej zawodowej pracy, nie miały jak się dokształcić w sposób nie tylko bezbolesny, ale wręcz atrakcyjny.

Zombie atakują! zainteresuje zarówno profesjonalistów, jak i laików. Książka pokazuje, że proces zarządzania ryzykiem z lepszym i gorszym skutkiem przebiega zarówno w naszym prywatnym, jak i zawodowym życiu, w gospodarce, kulturze, a nawet w bajkach… Bez zarządzania ryzykiem ani rusz.

Książka jest dostępna w wersji elektronicznej i można ją kupić m.in. w internetowej księgarni empik.com. Dodajmy, że w ciągu pierwszych siedmiu dni od ukazania się trafiła na 1 miejsce listy najlepiej sprzedających się e-booków w kategorii Ekonomia i biznes.

Aleksandra Wysocka-Zańko
a.wysocka-zanko@gu.com.pl

 


dr Jerzy Podlewski – ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem gospodarczym (ERM). Doktor nauk ekonomicznych. Praktyczną wiedzę o zarządzaniu ryzykiem szlifuje już od ponad 20 lat. Oczywiście, teorii również nie zaniedbuje, czujnie śledząc najnowsze trendy w zarządzaniu ryzykiem w Polsce i wszędzie.
Jest wiceprezesem i członkiem zarządu Stowarzyszenia Zarządzania Ryzykiem POLRISK, które należy do FERMA European Federation of Risk Management Associations.
Ukończył Emerging Markets Training Center w Istambule w 1997 r., jak też liczne inne zagraniczne i krajowe kursy, programy i szkolenia. Posiada certyfikat zarządzania projektami w metodyce PRINCE2™ otrzymany od APM Group, Wielka Brytania.
Autor książki Ryzyko gospodarcze, e-booka Apetyt na ryzyko oraz innych publikacji z zakresu zarządzania ryzykiem, których liczba sukcesywnie rośnie. Stały felietonista „Gazety Ubezpieczeniowej”.
Od 7 lat prowadzi firmę doradczą Plansys, która specjalizuje się w szkoleniach z zarządzania ryzykiem oraz wdrożeniach systemów zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwach, sektorze publicznym i organizacjach wszelkiego typu.
W wolnych chwilach męczy się bieganiem, podczas którego przychodzą mu do głowy najlepsze pomysły. Biega też w maratonach.

 

 

 

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

Indonezja: Bank sprzedaje ubezpieczyciela

PT Bank Danamon, piąty największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy w Indonezji, rozważa sprzedaż udziałów w swojej ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

Zurich: Cięcie kosztów przynosi efekty

Grupa Zurich Insurance przeszła przez rok rekordowy dla branży pod względem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych, podnosząc dywidendę po raz...


czytaj dalej

KUKE: Rok rekordowej sprzedaży

2017 był rekordowym rokiem dla Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) pod względem przypisu składki. Spółka zebrała w sumie 192...


czytaj dalej

SBUiR: Spotkanie BIPAR w Madrycie

W dniach 1-2 lutego odbyło się okresowe spotkanie (midterm meeting) BIPAR w Madrycie. W obradach uczestniczyła radca prawny dr Katarzyna...


czytaj dalej

Sprzedaż



 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy