Reklama

Pasja zarządzania ryzykiem
wtorek, 30 kwietnia 2013 18:13

 

Jaki apetyt na ryzyko miał Czerwony Kapturek? Dlaczego firmy bankrutują, a ich menedżerowie nie piszą o tym książek? Czy równouprawnienie zwiększa ryzyko w biznesie? Jak profesjonalnie przygotować się na nadejście żywych trupów? Na te i inne pytania w swojej najnowszej książce pt. Zombie atakują! Zarządzanie ryzykiem po prostu odpowiada dr Jerzy Podlewski.

 

 

Czytelnicy „Gazety Ubezpieczeniowej” znają błyskotliwe i pełne humoru felietony dr. Podlewskiego z naszych łamów. Najlepsze teksty trafiły do książki i zostały wzbogacone o wybrane wpisy z bloga „Ryzykonomia”, tworząc razem wybuchową mieszankę. O zarządzaniu ryzykiem napisano całkiem sporo, jednak większość literatury przedmiotu ma charakter mocno naukowy i przez to ciężkostrawny. Najwytrwalsi risk managerowie pewnie przez nią przebrnęli, ale osoby, które tylko ocierają się o zarządzanie ryzykiem w swojej zawodowej pracy, nie miały jak się dokształcić w sposób nie tylko bezbolesny, ale wręcz atrakcyjny.

Zombie atakują! zainteresuje zarówno profesjonalistów, jak i laików. Książka pokazuje, że proces zarządzania ryzykiem z lepszym i gorszym skutkiem przebiega zarówno w naszym prywatnym, jak i zawodowym życiu, w gospodarce, kulturze, a nawet w bajkach… Bez zarządzania ryzykiem ani rusz.

Książka jest dostępna w wersji elektronicznej i można ją kupić m.in. w internetowej księgarni empik.com. Dodajmy, że w ciągu pierwszych siedmiu dni od ukazania się trafiła na 1 miejsce listy najlepiej sprzedających się e-booków w kategorii Ekonomia i biznes.

Aleksandra Wysocka-Zańko
a.wysocka-zanko@gu.com.pl

 


dr Jerzy Podlewski – ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem gospodarczym (ERM). Doktor nauk ekonomicznych. Praktyczną wiedzę o zarządzaniu ryzykiem szlifuje już od ponad 20 lat. Oczywiście, teorii również nie zaniedbuje, czujnie śledząc najnowsze trendy w zarządzaniu ryzykiem w Polsce i wszędzie.
Jest wiceprezesem i członkiem zarządu Stowarzyszenia Zarządzania Ryzykiem POLRISK, które należy do FERMA European Federation of Risk Management Associations.
Ukończył Emerging Markets Training Center w Istambule w 1997 r., jak też liczne inne zagraniczne i krajowe kursy, programy i szkolenia. Posiada certyfikat zarządzania projektami w metodyce PRINCE2™ otrzymany od APM Group, Wielka Brytania.
Autor książki Ryzyko gospodarcze, e-booka Apetyt na ryzyko oraz innych publikacji z zakresu zarządzania ryzykiem, których liczba sukcesywnie rośnie. Stały felietonista „Gazety Ubezpieczeniowej”.
Od 7 lat prowadzi firmę doradczą Plansys, która specjalizuje się w szkoleniach z zarządzania ryzykiem oraz wdrożeniach systemów zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwach, sektorze publicznym i organizacjach wszelkiego typu.
W wolnych chwilach męczy się bieganiem, podczas którego przychodzą mu do głowy najlepsze pomysły. Biega też w maratonach.

 

 

 

Vienna Life: Witold Czechowski członkiem zarządu ds. ryzyka

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Witolda Czechowskiego na stanowisko członka zarządu Vienna...


czytaj dalej

Saltus TUW: Robert Łoś zatwierdzony na stanowisku prezesa

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Roberta Łosia na stanowisko prezesa zarządu Saltus...


czytaj dalej

Niemcy: Sabotaż cyfrowy w firmach produkcyjnych

2/3 niemieckich przedsiębiorstw produkcyjnych było obiektem ataków cyberprzestępców, które kosztowały przemysł największej gospodarki europejskiej...


czytaj dalej

Marsh&McLennan: Porozumienie w sprawie przejęcia Jardine Lloyd Thompson

18 września firma Marsh & McLennan Companies (MMC) ogłosiła osiągnięcie porozumienia w sprawie przejęcia Jardine Lloyd Thompson Group (JLT),...


czytaj dalej

Santander Aviva: Rodzinne wzorce motywacją do zakupu polisy

Z badania przeprowadzonego przez Santander Aviva we współpracy z SW Research Agencją Badań Rynku i Opinii wynika, że wzory zachowań ukształtowane...


czytaj dalej

Unilink: Podejście turystów do ubezpieczeń na wyjazd

Z sondy na temat ubezpieczeń turystycznych w minionym sezonie wakacyjnym, przeprowadzonej w placówkach multiagencji Unilink, wynika, że polscy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook