Reklama

MetLife Invest 2.0 dla Dziecka – nowa polisa w ofercie
piątek, 04 grudnia 2015 09:32

MetLife wprowadza do oferty nowy produkt o charakterze ochronnym z elementem inwestycyjnym – MetLife Invest 2.0 dla Dziecka. Towarzystwo podkreśla, że polisa została przygotowana z myślą o dzieciach i ich przyszłych potrzebach.

MetLife Invest 2.0 dla Dziecka umożliwia rodzicom gromadzenie kapitału na przyszłość swojego potomka. Cel może być dowolny: edukacja, zakup mieszkania, organizacja wesela itp. Jeśli w trakcie obowiązywania umowy rodzic na skutek wypadku lub choroby będzie niezdolny do pracy, MetLife przejmie obowiązek opłacania składek. Ubezpieczenie chroni też dziecko od następstw nieszczęśliwych wypadków lub choroby.

Zakres ubezpieczenia dla dziecka jest szeroki. Obejmuje zdarzenia poważne i rzadziej występujące jak np. groźna choroba czy trwałe inwalidztwo, ale również te bardziej powszechne i mniej dotkliwe w skutkach jak złamania i oparzenia wskutek nieszczęśliwego wypadku czy pobyt w szpitalu z powodu np. zapalenia płuc – tłumaczy Monika Waśniewska, kierownik ds. Rozwoju Produktów Życiowych w MetLife. – Świadczenie wypłacane opiekunowi niepełnoletniego dziecka może zostać przeznaczone na leczenie lub rehabilitację podopiecznego – dodaje.

Rachunek, na którym gromadzony jest kapitał (w formie jednostek uczestnictwa), wymaga regularnego zasilania przez okres minimum 15 lat. Po tym czasie ubezpieczający decyduje, czy kontynuować polisę, czy wypłacić zgromadzone środki.   

Zakres produktu obejmuje także ubezpieczenie na życie dla ubezpieczonego. W razie jego śmierci świadczenie w wysokości sumy ubezpieczenia oraz wartość rachunku są wypłacane osobie wskazanej w polisie, np. drugiemu rodzicowi czy opiekunowi dziecka. Dodatkowym elementem zabezpieczającym kontynuację ochrony jest wkomponowane ubezpieczenie na wypadek trwałego i całkowitego inwalidztwa płatnika składek (ubezpieczającego). W takiej sytuacji to towarzystwo przejmie obowiązek opłacania składek za całą umowę, aż do końca 15-letniego okresu. Umowa wzbogacona jest premiami dopasowanymi do potrzeb rodziny, np. zwiększona ochrona ubezpieczeniowa dziecka w okresie wakacyjnym.

- Jeśli nieszczęśliwy wypadek ma miejsce w lipcu lub w sierpniu, suma ubezpieczenia na wypadek trwałego inwalidztwa wskutek NW oraz suma ubezpieczenia na wypadek złamań i oparzeń wskutek NW jest automatycznie podwajana i to przy zachowaniu niezmienionej składki – wyjaśnia Monika Waśniewska.

Jeśli w pięcioletnim okresie nie dojdzie do wypłaty świadczenia z części ochronnej dla dziecka, wówczas 20% składek z tej części umowy jest automatycznie przenoszone na rachunek UFK. Warunkiem jest regularne opłacanie składek.

- Opracowanie produktu MetLife Invest 2.0 dla Dziecka poprzedziliśmy badaniami rynkowymi na grupie rodziców potencjalnych klientów MetLife. Dzięki tej analizie mogliśmy stworzyć ubezpieczenie odpowiadające ich prawdziwym potrzebom i spełniający oczekiwania rodziców chcących zadbać o bezpieczną przyszłość swoich dzieci – komentuje Monika Waśniewska.
MetLife Invest 2.0 dla Dziecka dostępny jest w sieci agencji i u wybranych partnerów MetLife na terenie całego kraju.
(AM, źródło: MetLife)

 

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook