Reklama

MetLife: Propozycja dla chętnych na dalszą współpracę
wtorek, 08 grudnia 2015 09:57

MetLife oferuje nowy produkt – Program dla Ciebie. Polisa jest adresowana do osób, które mimo bliskiego końca umowy chcą nadal korzystać z ochrony ubezpieczeniowej.

Program dla Ciebie to oferta dla wybranych klientów MetLife, których polisy dobiegają końca i przewidują wypłatę określonej w umowach kwoty świadczenia na dożycie. Jest to indywidualne ubezpieczenie na życie i dożycie z ubezpieczeniem zdrowia i od następstw nieszczęśliwych wypadków (NW), które zapewnia wypłatę świadczenia w razie śmierci, śmierci wskutek NW, trwałego inwalidztwa wskutek NW i pobytu w szpitalu wskutek choroby lub NW. Zawierając umowę w ramach Programu dla Ciebie, klienci nie muszą wypełniać ankiety medycznej czy przeprowadzać badań medycznych. Ubezpieczenie umożliwia również gromadzenie kapitału na przyszłość z gwarantowanym rocznym zyskiem w wysokości 2% od wpłaty jednorazowej.  

Na poczet wpłaty jednorazowej klient może przekazać całość środków z polisy, która dobiega końca, do 1 mln zł. W przypadku regularnego opłacania składek i w razie braku wypłaty świadczenia w okresie obowiązywania polisy, klienci mają prawo do dodatkowej premii przyznawanej na koniec trwania umowy, w  wysokości 25% wpłaconych składek rocznych.

Program dostępny jest w trzech pakietach zróżnicowanych pod względem wysokości sum ubezpieczenia. W najwyższym kwota świadczenia z tytułu śmierci wskutek NW oraz trwałego inwalidztwa wskutek NW może wynosić 100 tysięcy złotych. W przypadku trwałego inwalidztwa wskutek NW produkt przewiduje wypłatę świadczenia w sytuacji 1% inwalidztwa.

- Tworząc produkt, braliśmy pod uwagę zróżnicowany czas, na jaki nasi klienci zechcą powierzyć nam swoje oszczędności. Dlatego też oferujemy 5-, 6-, 7- lub 8-letni czas trwania umowy, dostosowany do potrzeb i preferencji klienta – tłumaczy Marta Maliszewska, kierownik ds. Rozwoju Programów Ubezpieczeniowych MetLife.

W razie gdy sytuacja finansowa klienta ulegnie pogorszeniu, Program dla Ciebie przewiduje automatyczne opłacanie składek z wartości wykupu umowy. Skutkuje to obniżeniem gwarantowanej sumy wypłacanej na koniec ubezpieczenia, ale jednocześnie klient zachowuje ciągłość ochrony ubezpieczeniowej. Dodatkowo ubezpieczenie wzbogacone jest o całodobowo dostępne usługi w ramach „Pakietu Assistance dla Ciebie” realizowanego przez partnera MetLife.

- W ramach pakietu assistance klienci mogą skorzystać z przydatnych świadczeń, takich jak konsultacja lekarzy specjalistów w razie poważnego nieszczęśliwego wypadku, w tym: porady psychologa, określonych badań laboratoryjnych i zabiegów ambulatoryjnych, ultrasonografii i rezonansu magnetycznego, a także organizacji i realizacji procesu rehabilitacji – wylicza Marta Maliszewska. Co więcej, w przypadku nieszczęśliwego wypadku i nagłego zachorowania klientom przysługuje w ramach assistance zakup lub wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego, transport do lub z placówki medycznej, rehabilitacja, dostarczenie leków, a nawet opieka nad dziećmi lub innymi niesamodzielnymi członkami rodziny, którzy na czas rekonwalescencji klienta muszą pozostać sami. Szczegółowe informacje dotyczące zakresu świadczeń zawarte są w umowie – dodaje.

Program dla Ciebie jest oferowany wybranym klientom MetLife i dostępny jest w sieci agencji i u niektórych partnerów towarzystwa.
(AM, źródło: MetLife)

 

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook