Reklama

TU Europa: Nowe ubezpieczenie NNW Sport
czwartek, 10 grudnia 2015 09:42

TU Europa wprowadza na rynek nowe ubezpieczenie dla sportowców – NNW Sport. W ramach nowego produktu towarzystwo obejmie ochroną uczestników najbardziej prestiżowej imprezy triathlonowej w Polsce, Herbalife Ironman 70.3 Gdynia.

- Kontuzje zdarzają się nawet osobom najbardziej zaprawionym w bojach, więc odpowiedzialne uprawianie sportu to podstawa. Ubezpieczenie daje ochronę w przypadku kontuzji, gdyż odszkodowanie umożliwia podjęcie efektywnego leczenia i rekonwalescencji. NNW Sport to kolejna i na pewno nie ostatnia propozycja skierowana do osób aktywnych – mówi Marat Nevretdinov, wiceprezes TU Europa.

Ubezpieczenie NNW Sport można kupić na stronie tueuropa.pl. Szeroki zakres opcji dodatkowych pozwala na skomponowanie polisy dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Są to m.in. ubezpieczenie rezygnacji z uczestnictwa w imprezach sportowych, ubezpieczenie sprzętu sportowego, zwrot kosztów rehabilitacji czy ubezpieczenie kosztów poniesionych na wypożyczenie sprzętu sportowego, gdy wypadek lub nagłe zachorowanie uniemożliwią skorzystanie z niego.

Produkt pozwala na łączenie ochrony zdrowia i sprzętu sportowca w polisie indywidualnej. Ubezpieczenie jest przeznaczone zarówno dla amatorów, osób wyczynowo uprawiających sport, jak i zawodowców. W zależności od potrzeb sami decydują, przez jaki okres chcą korzystać z ochrony – przez rok, jeden sezon lub tylko podczas imprezy sportowej.
TU Europa nawiązało też współpracę z firmą Sport Evolution, organizatorem triathlonu Herbalife Ironman 70.3 Gdynia oraz towarzyszących mu zawodów: sprintu, sztafet oraz Itaka Ironkids. W najbliższej edycji, która odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia 2016 r., weźmie udział 4300 osób. Zostały one objęte ubezpieczeniem grupowym NNW Sport. Zawodnicy mogą dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia kosztów rezygnacji w imprezie sportowej oraz ubezpieczyć swój sprzęt, tj. rower, kask i piankę triathlonową.

- Herbalife Ironman 70.3 Gdynia to impreza o zasięgu globalnym, skierowana do grupy bardzo wymagających klientów. Nasza oferta dla zawodników nie może ograniczać się tylko do zapewnienia komfortowej i bezpiecznej rywalizacji sportowej. Pakiet usług, który oferuje Ironman, to światowa ekstraklasa. Obejmuje m.in. pośrednictwo w sprzedaży miejsc w hotelach, biletów lotniczych, zapewnienie transportu busami, planów treningowych online czy organizację obozów treningowych dla osób przygotowujących się do naszych zawodów. Szeroka oferta ubezpieczeń TU Europa świetnie wpisuje się w potrzeby i oczekiwania triathlonistów – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution.

- Zależy nam na spójnych działaniach zarówno wśród naszych klientów, jak i „Europejczyków”. Od początku wspieramy inicjatywę pracowników Europy, którzy niedawno postanowili utworzyć grupę Nadaktywni. Startują w maratonach, triathlonach i wspierają się w treningach. Będziemy dofinansowywać ich starty w amatorskich imprezach sportowych. Bardzo ważny jest tu także aspekt charytatywny – za każdy start pracownika w zawodach będziemy przekazywać pieniądze na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci – podsumowuje Marat Nevretdinov.
(AM, źródło: TU Europa)

 

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Lokalne porządki

Ostatnie lata w branży ubezpieczeniowej stały pod znakiem globalnych zmian w przepisach dotyczących branży ubezpieczeniowej. Zmniejszona aktywność...


czytaj dalej

SN: Odmowa podjęcia uchwał w dwóch sprawach

16 maja Sąd Najwyższy (SN) odmówił podjęcia uchwały w dwóch sprawach dotyczących materii ubezpieczeniowej, skierowanych do niego przez sądy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook