Reklama

MetLife: Projekt Jutro – nowe ubezpieczenie w ofercie
wtorek, 26 stycznia 2016 09:50

Oferta MetLife została poszerzona o ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne Projekt Jutro, zapewniające ochronę ubezpieczeniową dopasowującą się do zmian w życiu klienta.

Projekt Jutro to ubezpieczenie na życie łączące w sobie ochronę i gromadzenie kapitału w formie jednostek uczestnictwa w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych. Klient może co miesiąc dokonać zmiany wysokości sumy ubezpieczenia na wypadek śmierci. Jeśli w pewnym momencie ubezpieczający zdecyduje się rozwiązać umowę, otrzyma od towarzystwa środki, jakie zostały zgromadzone do tego czasu.

- Wprowadzenie Projektu Jutro zostało poprzedzone badaniami oczekiwań klientów. Dzięki nim mogliśmy stworzyć takie ubezpieczenie, które dostarcza prawdziwą wartość i ochronę tego, co dla klienta najważniejsze, czyli zdrowia i życia swojego i bliskich. Nie tylko w momencie zakupu ubezpieczenia, ale również w trakcie kolejnych etapów i zmian w jego życiu – wyjaśnia Rafał Piotrowski, dyrektor Działu Rozwoju i Marketingu Produktów w MetLife.

Jedną z dodatkowych opcji jest ochrona zdrowia klienta. Takie rozszerzenie zapewnia wypłatę świadczenia w sytuacji poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu, a także w razie konieczności przeprowadzenia operacji chirurgicznej.

Klienci, którzy posiadają dzieci, mogą zapewnić im ochronę na wypadek trwałego inwalidztwa wskutek NW, groźnej choroby, pobytu w szpitalu lub operacji wskutek NW bądź choroby. Ochrona obejmuje również zdarzenia takie jak złamania czy oparzenia związane z nieszczęśliwym wypadkiem. Jeżeli podczas wakacji (1 lipca – 31 sierpnia) doszłoby do nieszczęśliwego wypadku, a w konsekwencji do wypłaty świadczenia z tytułu trwałego inwalidztwa, złamania bądź oparzenia, kwota wypłaty będzie automatycznie podwajana. Do polisy dołączone są bezpłatne usługi assistance w ramach Powypadkowego Pakietu Medycznego. Obejmuje on m.in. wizyty u lekarzy specjalistów, badania, zabiegi rehabilitacyjne, pomoc w nauce czy całodobowy serwis informacyjny. Powypadkowy Pakiet Medyczny realizowany jest przez współpracującą z towarzystwem zewnętrzną firmę.

Do wyboru klienta są 4 pakiety dodatkowe: ochrona zdrowia, ochrona dla dziecka i dwa rodzaje ochrony wypadkowej. Co pięć lat zakres udzielanej w ramach tych pakietów ochrony może być zmieniany przy zachowaniu prawa do premii pięcioletniej. Premia ta wynosi 20% składek za każde 5 lat obowiązywania dedykowanej umowy dodatkowej i jest dopisywana do rachunku, na którym gromadzony jest kapitał, pod warunkiem, że przez ten czas nie zostało wypłacone żadne świadczenie z danej umowy dodatkowej.

Obok wspomnianych powyżej opcji ochronnych klienci otrzymują bezpłatnie administrowany rachunek dodatkowy, służący doraźnemu lokowaniu i swobodnemu inwestowaniu bieżących indywidualnych nadwyżek finansowych. Warto podkreślić, że w razie braku terminowego opłacenia składki na ubezpieczenie ubezpieczyciel potrąci odpowiednią kwotę z wartości tego rachunku w celu zachowania kontynuacji ochrony ubezpieczeniowej dla klienta.

- Myśląc o przyszłości, staramy się przewidywać zarówno te gorsze, jak i pozytywne scenariusze. Z tego powodu w naszym ubezpieczeniu Projekt Jutro nie mogło również zabraknąć rachunku, na którym gromadzone będą środki w postaci jednostek ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych. na tzw. czarną godzinę lub na realizację jakiegoś przyjemnego celu lub marzenia – dodaje Przemysław Świder, dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu Produktów Inwestycyjnych w MetLife.

Wraz z wprowadzeniem nowego ubezpieczenia towarzystwo uruchomiło dedykowaną stronę internetową projektjutro.metlife.pl, na której odwiedzający mogą w interaktywny sposób skonstruować swoją listę postanowień na przyszłość, a dzięki przejrzystej grafice poznać koncepcję polisy.

Projekt Jutro dostępny jest w sieci agencji i u wybranych partnerów MetLife na terenie całego kraju.
(AM, źródło: MetLife)

 

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook