Reklama

UNIQA: Dwie nowe polisy życiowe w ofercie
środa, 02 marca 2016 09:47

Z początkiem marca oferta UNIQA została wzbogacona o dwa nowe produkty życiowe – Spokojne Życie i Pakiet Bezpieczeństwa.

Rozwój ubezpieczeń na życie jest jednym z kluczowych elementów długofalowej strategii koncernu UNIQA. Spółka w Polsce od wielu miesięcy rozwija sprzedaż produktów życiowych ze składką regularną (zarówno indywidualnych, jak i grupowych).

- W ubezpieczeniach na życie zamierzamy być stale obecni w trzech segmentach – grupowym, bancassurance i indywidualnym. W najbliższych latach będziemy intensywnie rozwijać indywidualne ubezpieczenia na życie. Stawiamy na rozwój typowo ochronnych i prostych produktów życiowych – mówi Andrzej Jarczyk, prezes UNIQA w Polsce.

W rozwoju biznesu pomóc mają zarówno nowe produkty, jak i zwiększenie liczby agentów specjalizujących się w sprzedaży ubezpieczeń życiowych.

- UNIQA ma liczną grupę sprzedawców wyspecjalizowaną przede wszystkim w ubezpieczeniach majątkowych. Sprzedaż ubezpieczeń życiowych daje im możliwość oferowania klientom większej liczby produktów – mówi Andrzej Jarczyk.

Od początku marca UNIQA oferuje roczne, terminowe ubezpieczenie Spokojne Życie.

- Ubezpieczenie skierowane jest przede wszystkim do młodych małżeństw z dziećmi. Młodzi ludzie mają na starcie życia rodzinnego duże wydatki – zakup mieszkania (kredyt), edukacja dzieci, często są na początku drogi zawodowej i ich dochody nie są jeszcze zbyt wysokie. Spokojne Życie oferuje młodym osobom, które chcą zabezpieczyć finansowo bliskich na wypadek swojej śmierci, wysokie sumy ubezpieczenia za niskie składki – mówi Kinga Skoczylas, kierownik Działu Systemów Zarządzania Siecią Agencyjną w UNIQA.

Regularnie opłacając składki, klient może kontynuować ubezpieczenie do 70. roku życia bez żadnych badań.

- Spokojne Życie oferuje także jedną umowę dodatkową – od zachorowania na raka. Świadomość i zapotrzebowanie na taką ochronę wzrasta w Polsce z roku na rok w wyniku rosnącej liczby zachorowań na choroby nowotworowe – mówi Kinga Skoczylas.

Nowe ubezpieczenie, oprócz ochrony klienta na wypadek śmierci, daje dwie dodatkowe opcje: wypłatę świadczenia w przypadku zdiagnozowania u niego choroby śmiertelnej (otrzymuje za życia 90% sumy, na którą jest ubezpieczony) oraz drugą opinię medyczną.

W przypadku tej ostatniej chory klient może zweryfikować diagnozę u najlepszych lekarzy na świecie, specjalizujących się w danej jednostce chorobowej, a także otrzymuje proponowany przez nich plan leczenia.

Drugie z wprowadzanych ubezpieczeń, Pakiet Bezpieczeństwa, składa się z trzech wariantów – Moja Rodzina, Moje Zdrowie, Moje Życie. Skierowane jest do szerokiej grupy klientów, którzy chcą otrzymać wypłatę z tytułu takich zdarzeń, jak m.in.: śmierć, problemy zdrowotne, urodzenie dziecka czy śmierć bliskich.

- Wariantem najbardziej rozbudowanym, a tym samym w pełni zabezpieczającym całą rodzinę, jest wariant Moja Rodzina, który składa się z 31 ryzyk chroniących ubezpieczonego i jego bliskich – mówi Kinga Skoczylas. Wariant Moje Zdrowie rekomendujemy aktywnym singlom, dla których ważne są wypłaty z tytułu pobytu w szpitalu, operacji chirurgicznej czy uszczerbku na zdrowiu. Z kolei Moje Życie to wariant przeznaczony dla osób, które chcą zabezpieczyć finansowo rodziny na wypadek swojej śmierci – dodaje.

W każdym wariancie ubezpieczenia klient otrzymuje Medical Assistance, czyli pomoc w organizacji procesu leczenia, m.in.: transport do placówki medycznej i między takimi placówkami, a także konsultacje telefoniczne z lekarzem.
(AM, źródło: UNIQA)

 

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook