Reklama

MetLife: Nowa oferta dla osób od 55. roku życia
środa, 16 marca 2016 09:36

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami MetLife poszerzył swoja ofertę o polisę dla osób z wyższej grupy wiekowej. Ubezpieczenie na życie Start55 jest adresowane do osób w wieku 55-75 lat. Polisa chroni także zdrowie ubezpieczonych. Umowę mogą zawrzeć sami zainteresowani bądź ich dorosłe dzieci, które chciałyby zadbać o swoich rodziców.

Dzięki dodatkowym umowom Start55 zapewnia również wsparcie finansowe na wypadek niezdolności do samodzielnej egzystencji, zdiagnozowania nowotworu złośliwego i innej zmiany nowotworowej, hospitalizacji w wyniku NW lub choroby, a także trwałego inwalidztwa wskutek NW.

- Z naszych badań wynika, że osoby w wieku powyżej 55 lat najbardziej cenią zdrowie, ale też niezależność finansową. Obawiają się, że w razie pojawienia się problemów zdrowotnych będą zdani na innych. Oferta może zatem okazać się interesująca dla osób, które w razie pogorszenia się stanu zdrowia swoich rodziców, chcą zapewnić im pomoc i poczucie niezależności – wyjaśnia Marta Maliszewska, kierownik ds. Rozwoju Programów Ubezpieczeniowych w MetLife.

Klienci sami mogą skomponować taki zakres ochrony, który najbardziej odpowiada ich potrzebom. Do wyboru są 4 umowy dodatkowe. Jedną z nich jest Długoterminowa Opieka. Zapewnia ona wypłatę nawet przez 10 lat miesięcznego świadczenia na pokrycie wydatków związanych z opieką nad ubezpieczonym, gdy jego stan zdrowia uniemożliwi mu wykonywanie podstawowych czynności życiowych.  

Diagnoza Nowotworu to z kolei ubezpieczenie na wypadek zdiagnozowania nowotworu złośliwego lub innej zmiany nowotworowej, zapewniające wsparcie finansowe ubezpieczonemu w formie jednorazowej wypłaty.

- Liczba zachorowań na nowotwory stale rośnie. Według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia (World Cancer Report, 2014) w 2025 r. liczba przypadków tej choroby może wzrosnąć do 19 mln zachorowań rocznie. W ubezpieczeniu Start55 nie mogło zabraknąć ochrony na wypadek zdiagnozowania nowotworu – dodaje Marta Maliszewska.

Klienci mogą również skorzystać z umowy Hospitalizacja i Operacje. Dzięki tej opcji ubezpieczeni otrzymają świadczenie w razie pobytu w szpitalu z tytułu nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Jeżeli w trakcie hospitalizacji ubezpieczony został poddany operacji otrzyma on dodatkowo świadczenie operacyjne przydatne w rekonwalescencji.

Inną dodatkową formą ochrony klientów jest ubezpieczenie Nieszczęśliwy Wypadek. Ta umowa dodatkowa chroni od finansowych skutków uszczerbku na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku, pomagając na przykład sfinansować proces rehabilitacji.

- W ramach umowy dodatkowej „Nieszczęśliwy Wypadek”, ubezpieczony otrzyma jednorazowe świadczenie na wypadek trwałego inwalidztwa wskutek NW lub miesięczne świadczenie z tytułu min. 50% inwalidztwa wskutek NW, wypłacane przez okres do 10 lat – dodaje Marta Maliszewska. Wszelkie szczegóły związane z umową Start55 i dedykowanymi umowami dodatkowymi, m.in. dotyczące przedmiotu i zakresu ochrony ubezpieczeniowej, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa wypłaty i naliczania świadczenia ubezpieczeniowego znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, dlatego zawsze zachęcamy do dokładnej lektury tych zapisów – podkreśla.

W przypadku wyboru umów dodatkowych ubezpieczony ma możliwość skorzystania z pakietów assistance dostosowanych do potrzeb ubezpieczonego i wybranej ochrony.
Start55 jest dostępne jest w sieci agencji i u wybranych partnerów MetLife na terenie całego kraju.
(AM, źródło: MetLife)

 

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook