Reklama

Polisy na raty – dlaczego musisz je mieć w ofercie?
poniedziałek, 13 marca 2017 09:15

Sprzedaż ubezpieczeń w systemie ratalnym to sposób nie tylko na dodatkowy zarobek z prowizji, ale, co najważniejsze, to możliwość dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów i zaoferowania szerszego zakresu ochrony. Co więcej, wypełnienie wniosku ratalnego jest szybkie, wygodne i mało skomplikowane – w Alwis Finanse przygotowaliśmy system, w którym złożymy go szybko przez internet i bez niepotrzebnych druczków.

Ostatnie podwyżki ubezpieczeń komunikacyjnych znacząco wpłynęły na budżety gospodarstw domowych. Jak pokazują badania, klienci muszą zapłacić za ubezpieczenie często o kilkadziesiąt procent więcej niż w latach poprzednich, nieraz nawet o 60%!

Jak w takiej sytuacji przekonać potencjalnego klienta do kupna droższego pakietu AC – takiego, aby gwarantował rzeczywistą szeroką ochronę ubezpieczeniową? Jednorazowa płatność za OC może być dla kupującego prawdziwym szokiem, szczególnie jeśli ostatnio likwidowane były z polisy jakieś szkody. Czy Twój klient będzie mógł pozwolić sobie na dodatkowy wydatek?

Wyższe koszty ubezpieczeń komunikacyjnych to również pomniejszone możliwości zakupu innych polis. Każdy z nas ma określony koszyk dóbr – produktów i usług finansowych, które może kupić za swoją wypłatę. Jeśli zmuszeni jesteśmy przeznaczyć nasze środki na droższe OC, to musimy z czegoś zrezygnować, np. z innego ubezpieczenia (z AC, a może z droższych opcji przy polisie mieszkaniowej czy odnowienia życiówki?).

Podstawową grupą odbiorców polis sprzedawanych w systemie ratalnym są osoby, dla których jest to jedyna możliwa opcja zakupu ubezpieczenia. Jednorazowy wydatek na ubezpieczenie po prostu jest zbyt dużym obciążeniem. Rozwiązaniem, które pomoże uporać się z tym problemem, jest rozłożenie płatności w czasie – czyli sprzedaż polis w systemie ratalnym.
Zamiast pożyczać pieniądze z różnych źródeł, klienci mogą wybrać komfortową płatność „w jednym okienku” u agenta. Raty pozwalają zmienić postrzeganie wydatku: z nagłej jednorazowej straty środków pieniężnych na niewielką miesięczną płatność.

Raty to również możliwość oferowania dodatkowych ubezpieczeń i szerszych zakresów ochrony. Klient może po prostu kupić więcej – czy to polisę mieszkaniową, czy ubezpieczenie zdrowotne lub życiowe – coś, na co nie zdecydowałby się przy płatności jednorazowej.

Jak pokazują badania grupy Lindorff, Polacy często korzystają z rozwiązań ratalnych. Aż 78% osób korzystało z nich chociaż raz w życiu, a 8% ankietowanych robi to regularnie parę razy w roku. Jak wynika z naszych doświadczeń, ponad połowa klientów jest zainteresowana rozbiciem składki OC na raty miesięczne po to, aby móc dokupić dodatkową ochronę. Co ważne, średnia wysokość składki osób, które skorzystały z systemu ratalnego, jest znacząco wyższa niż pozostałych klientów. Opłaca się więc je oferować.

Warto też wspomnieć, że coraz mniej Polaków ryzykuje jazdę bez obowiązkowej polisy OC. Brak ochrony jest częściej wykrywany, a przewidywane kary są dotkliwe. Osoby, które wcześniej decydowały się nie opłacać składki ubezpieczenia, teraz poszukują jak najmniej obciążających portfel opcji.

W związku z tak dużym zapotrzebowaniem rynkowym na tę formę płatności postanowiliśmy w Alwis Finanse uruchomić program Polisy na Raty. Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe, ze względu na swoją formę prawną i związane z tym ograniczenia, nie mogą mieć takich rozwiązań w ofercie, dlatego postanowiliśmy przygotować je sami.

Dajemy naszym współpracownikom bardzo korzystną ofertę: możliwość finansowania różnych ubezpieczeń, nawet w 12 miesięcznych ratach, bez ograniczenia wiekowego kredytobiorcy i dla każdego uzyskującego dochód. Co więcej, nie wymagamy zaświadczeń, poręczeń i zgody współmałżonka. Podstawą naszego rozwiązania jest to, aby było ono wygodne zarówno dla klienta, jak i dla agenta ubezpieczeniowego.

Cała procedura wnioskowa trwa zaledwie 15 minut. Pomaga w tym elektroniczny system komputerowy, dostępny na stronie www.wniosek.alwis.pl. Nie potrzeba wypełniać papierowych druków, nie traci się czasu na oczekiwanie, aż klient wpisze poprawnie wszystkie dane. Całą jednorazową prowizję wypłacamy w kolejnym miesiącu rozliczeniowym. Po podpisaniu umowy obsługa i rozliczenia przejmujemy my, a agent nie musi brać odpowiedzialności za dalsze losy spłaty kredytu.

Procedura Polis na Raty w Alwis Finanse to pięć prostych kroków:

  1. Agent oblicza wysokość składki i ustala w porozumieniu z klientem wysokość kwoty do skredytowania.
  2. Agent kontaktuje się z naszym centrum w celu otrzymania decyzji kredytowej. W ciągu 15 minut otrzymuje informację, czy ubezpieczony otrzyma kredyt i jak wysoką ratę będzie musiał on opłacać.
  3. Agent przekazuje klientowi umowy i odbiera ewentualną pierwszą wpłatę. W ciągu 48h od przekazania informacji do centrali skredytowana składka zostaje przelana na konto agenta.
  4. Agent przesyła umowę do centrali i wpłaca całą składkę na konto TU.
  5. Wysyłamy prowizję w kolejnym miesiącu rozliczeniowym.


Jako Alwis Finanse mamy już ponad 10-letnie doświadczenie na rynku finansowym. Poza Polisami na Raty, dajemy agentom ubezpieczeniowym możliwość oferowania pożyczek gotówkowych czy prowadzenia punktów poboru opłat. Ściśle współpracujemy z Alwis & Secura – jedną z największych multiagencji ubezpieczeniowych w Polsce, jesteśmy również w Grupie iExpert.

Rozpoczęcie współpracy z nami jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę: www.wspolpraca.alwis.pl/polisynaraty i wypełnić formularz. W odpowiedzi prześlemy szczegóły dotyczące współpracy i wszelkie materiały, które mogą być potrzebne.

Jeśli nie masz Polis na Raty w swojej ofercie, koniecznie daj nam znać. Dzięki naszemu rozwiązaniu możesz zarabiać więcej i dotrzeć do większej liczby klientów!

Janusz Sekuła
dyrektor ds. produktów finansowych, Alwis Finanse

 

Aviva PTE: Maciej Karasiński nowym prezesem

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca)...


czytaj dalej

Gothaer TU: Marek Gołębiewski nowym członkiem zarządu

11 marca rada nadzorcza Gothaer TU zdecydowała o przedłużeniu kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego...


czytaj dalej

Świat: Katastrofa lotnicza od strony ubezpieczeniowej

Ubezpieczyciele koncernu Boeing stoją przed problemem ogromnych roszczeń ze strony rodzin ofiar katastrofy samolotu Ethiopian Airlines, która...


czytaj dalej

VIG: Wyniki lepsze od zakładanych

Według Vienna Insurance Group (VIG), wstępne wyniki za rok finansowy 2018 wskazują, że był to pomyślny okres dla grupy.

Elisabeth Stadler, CEO...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Regulacje obustronnie korzystne

Niezwykle rzadko zdarza się, aby akt prawny lub werdykt sądowy dotyczący polskich ubezpieczeń był w równym stopniu korzystny dla zakładów co ich...


czytaj dalej

Insurance Forum: Debata z udziałem „Gazety Ubezpieczeniowej”

17 kwietnia podczas pierwszego dnia XIII Insurance Forum odbędzie się debata poświęcona ubezpieczeniom w kontekście wyzwań XXI wieku, którą...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook