Reklama

Polisy na raty – dlaczego musisz je mieć w ofercie?
poniedziałek, 13 marca 2017 09:15

Sprzedaż ubezpieczeń w systemie ratalnym to sposób nie tylko na dodatkowy zarobek z prowizji, ale, co najważniejsze, to możliwość dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów i zaoferowania szerszego zakresu ochrony. Co więcej, wypełnienie wniosku ratalnego jest szybkie, wygodne i mało skomplikowane – w Alwis Finanse przygotowaliśmy system, w którym złożymy go szybko przez internet i bez niepotrzebnych druczków.

Ostatnie podwyżki ubezpieczeń komunikacyjnych znacząco wpłynęły na budżety gospodarstw domowych. Jak pokazują badania, klienci muszą zapłacić za ubezpieczenie często o kilkadziesiąt procent więcej niż w latach poprzednich, nieraz nawet o 60%!

Jak w takiej sytuacji przekonać potencjalnego klienta do kupna droższego pakietu AC – takiego, aby gwarantował rzeczywistą szeroką ochronę ubezpieczeniową? Jednorazowa płatność za OC może być dla kupującego prawdziwym szokiem, szczególnie jeśli ostatnio likwidowane były z polisy jakieś szkody. Czy Twój klient będzie mógł pozwolić sobie na dodatkowy wydatek?

Wyższe koszty ubezpieczeń komunikacyjnych to również pomniejszone możliwości zakupu innych polis. Każdy z nas ma określony koszyk dóbr – produktów i usług finansowych, które może kupić za swoją wypłatę. Jeśli zmuszeni jesteśmy przeznaczyć nasze środki na droższe OC, to musimy z czegoś zrezygnować, np. z innego ubezpieczenia (z AC, a może z droższych opcji przy polisie mieszkaniowej czy odnowienia życiówki?).

Podstawową grupą odbiorców polis sprzedawanych w systemie ratalnym są osoby, dla których jest to jedyna możliwa opcja zakupu ubezpieczenia. Jednorazowy wydatek na ubezpieczenie po prostu jest zbyt dużym obciążeniem. Rozwiązaniem, które pomoże uporać się z tym problemem, jest rozłożenie płatności w czasie – czyli sprzedaż polis w systemie ratalnym.
Zamiast pożyczać pieniądze z różnych źródeł, klienci mogą wybrać komfortową płatność „w jednym okienku” u agenta. Raty pozwalają zmienić postrzeganie wydatku: z nagłej jednorazowej straty środków pieniężnych na niewielką miesięczną płatność.

Raty to również możliwość oferowania dodatkowych ubezpieczeń i szerszych zakresów ochrony. Klient może po prostu kupić więcej – czy to polisę mieszkaniową, czy ubezpieczenie zdrowotne lub życiowe – coś, na co nie zdecydowałby się przy płatności jednorazowej.

Jak pokazują badania grupy Lindorff, Polacy często korzystają z rozwiązań ratalnych. Aż 78% osób korzystało z nich chociaż raz w życiu, a 8% ankietowanych robi to regularnie parę razy w roku. Jak wynika z naszych doświadczeń, ponad połowa klientów jest zainteresowana rozbiciem składki OC na raty miesięczne po to, aby móc dokupić dodatkową ochronę. Co ważne, średnia wysokość składki osób, które skorzystały z systemu ratalnego, jest znacząco wyższa niż pozostałych klientów. Opłaca się więc je oferować.

Warto też wspomnieć, że coraz mniej Polaków ryzykuje jazdę bez obowiązkowej polisy OC. Brak ochrony jest częściej wykrywany, a przewidywane kary są dotkliwe. Osoby, które wcześniej decydowały się nie opłacać składki ubezpieczenia, teraz poszukują jak najmniej obciążających portfel opcji.

W związku z tak dużym zapotrzebowaniem rynkowym na tę formę płatności postanowiliśmy w Alwis Finanse uruchomić program Polisy na Raty. Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe, ze względu na swoją formę prawną i związane z tym ograniczenia, nie mogą mieć takich rozwiązań w ofercie, dlatego postanowiliśmy przygotować je sami.

Dajemy naszym współpracownikom bardzo korzystną ofertę: możliwość finansowania różnych ubezpieczeń, nawet w 12 miesięcznych ratach, bez ograniczenia wiekowego kredytobiorcy i dla każdego uzyskującego dochód. Co więcej, nie wymagamy zaświadczeń, poręczeń i zgody współmałżonka. Podstawą naszego rozwiązania jest to, aby było ono wygodne zarówno dla klienta, jak i dla agenta ubezpieczeniowego.

Cała procedura wnioskowa trwa zaledwie 15 minut. Pomaga w tym elektroniczny system komputerowy, dostępny na stronie www.wniosek.alwis.pl. Nie potrzeba wypełniać papierowych druków, nie traci się czasu na oczekiwanie, aż klient wpisze poprawnie wszystkie dane. Całą jednorazową prowizję wypłacamy w kolejnym miesiącu rozliczeniowym. Po podpisaniu umowy obsługa i rozliczenia przejmujemy my, a agent nie musi brać odpowiedzialności za dalsze losy spłaty kredytu.

Procedura Polis na Raty w Alwis Finanse to pięć prostych kroków:

  1. Agent oblicza wysokość składki i ustala w porozumieniu z klientem wysokość kwoty do skredytowania.
  2. Agent kontaktuje się z naszym centrum w celu otrzymania decyzji kredytowej. W ciągu 15 minut otrzymuje informację, czy ubezpieczony otrzyma kredyt i jak wysoką ratę będzie musiał on opłacać.
  3. Agent przekazuje klientowi umowy i odbiera ewentualną pierwszą wpłatę. W ciągu 48h od przekazania informacji do centrali skredytowana składka zostaje przelana na konto agenta.
  4. Agent przesyła umowę do centrali i wpłaca całą składkę na konto TU.
  5. Wysyłamy prowizję w kolejnym miesiącu rozliczeniowym.


Jako Alwis Finanse mamy już ponad 10-letnie doświadczenie na rynku finansowym. Poza Polisami na Raty, dajemy agentom ubezpieczeniowym możliwość oferowania pożyczek gotówkowych czy prowadzenia punktów poboru opłat. Ściśle współpracujemy z Alwis & Secura – jedną z największych multiagencji ubezpieczeniowych w Polsce, jesteśmy również w Grupie iExpert.

Rozpoczęcie współpracy z nami jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę: www.wspolpraca.alwis.pl/polisynaraty i wypełnić formularz. W odpowiedzi prześlemy szczegóły dotyczące współpracy i wszelkie materiały, które mogą być potrzebne.

Jeśli nie masz Polis na Raty w swojej ofercie, koniecznie daj nam znać. Dzięki naszemu rozwiązaniu możesz zarabiać więcej i dotrzeć do większej liczby klientów!

Janusz Sekuła
dyrektor ds. produktów finansowych, Alwis Finanse

 

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z...


czytaj dalej

AIG: Dyrektor woli start-upa

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Warta zaoferuje PPK

Warta jest pierwszym ubezpieczycielem, który oficjalnie potwierdził, że zaoferuje Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Produkt przygotowany przez...


czytaj dalej

Open Life: Wzrost zysków, spadek sprzedaży

Spadek przypisu składki przy jednoczesnej poprawie wyniku technicznego i zysku netto – to najistotniejsze rezultaty uzyskane przez Open Life w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook