Talanx: Zarobki wyższe niż zakładano
środa, 23 sierpnia 2017 08:48

Grupa Talanx zwiększyła swój przychód netto za I poł. roku o 14,9%, do 463 mln euro. Wszystkie działy przyczyniły się do satysfakcjonującego wzrostu przychodu, zwłaszcza dział detaliczny w Niemczech i linie ubezpieczeń dla przemysłu. Przychody ze składek poprawiły się o 6,9% i wyniosły w I poł. 2017 r. 17,6 mld euro.

Wzrost należy przypisać głównie działom reasekuracji majątkowej, liniom ubezpieczeń dla przemysłu i detalicznej działalności międzynarodowej – podał ubezpieczyciel w komunikacie. Strategiczna reorganizacja niemieckiego działu detalicznego postępuje zgodnie z planem. Grupa w I poł. br. doświadczyła ograniczonych skutków dużych szkód. Współczynnik łączony dla całej grupy pozostawał stabilny, na dobrym poziomie 97%. Ponieważ wyniki grupy okazały się lepsze od oczekiwanych, Talanx podnosi zakładany na 2017 r. poziom przychodu netto z 800 mln euro do 850 mln euro.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych wyników w I poł. 2017 r., więc aby to odzwierciedlić, korygujemy naszą prognozę na 2017 r. Spodziewamy się, że grupa osiągnie przychód netto w wysokości ok. 850 mln euro – powiedział Herbert K. Haas, prezes zarządu Talanx AG. – Pierwsze sześć miesięcy poszło dobrze, mimo że warunki rynkowe nadal pozostają trudne. Skupienie się na rynku międzynarodowym, zarówno w liniach detalicznych, jak i przemysłowych, okazało się słuszne. W naszym biznesie niemieckim trzymamy się wytyczonego toru, wdrażając naszą strategię cyfryzacji, z naszym programem KuRS i udanym przejściem na kapitałooszczędne produkty. Ogólnie pozytywne trendy w szkodowości przyczyniły się do zadowalających wyników. W dodatku obciążenie z tytułu katastrof naturalnych i dużych szkód było poniżej założonego budżetu.

W I poł. 2017 r. Talanx dokonał również widocznego postępu w realizacji celu pozyskiwania ponad 50% składek z ubezpieczeń bezpośrednich za granicą. Na koniec półrocza odsetek ten wyniósł 49,9%.

Przychody z inwestycji w I poł. 2017 r. wzrosły o 6,2%, do 2,1 mld euro. Zwrot z inwestycji wyniósł 3,7% i był nieco wyższy niż poprzednio.

EBIT (Earnings Before Interest and Taxes) czyli zysk operacyjny przed odsetkami i opodatkowaniem dla grupy Talanx uległ poprawie o 5,4%, do 1125 mln euro.

Współczynnik wypłacalności na poziomie grupy podany na koniec I kw. 2017 r. wynosił 194%, co oznacza jego stały wzrost, jako że za cały 2016 r. wynosił 186%, a po 9 miesiącach 2016 r. 160%.

Satysfakcjonujące były również wyniki uzyskane w I poł. 2017 r. w działalności reasekuracyjnej. Zysk operacyjny przed opodatkowaniem wzrósł do 800 mln euro, a wkład tego działu w przychód netto grupy wzrósł do 266 mln euro.
AC, am

 

PZUW: Jakub Papuga zatwierdzony jako członek zarządu ds. ryzyka

18 maja na trzysta dziewięćdziesiątym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Jakuba Papugi na...


czytaj dalej

MediSky: Arkadiusz Piątek nowym dyrektorem generalnym na Polskę

Firma MediSky International mianowała Arkadiusza Piątka nowym dyrektorem generalnym na Polskę. Będzie on odpowiedzialny za wypracowanie...


czytaj dalej

Austria: VIG i Erste Group przedłużyły współpracę do 2033 r.

17 maja Erste Group i Vienna Insurance Group przedłużyły umowę o strategicznym partnerstwie. Dzięki zawartemu porozumieniu klienci obu podmiotów...


czytaj dalej

Cypr: Swiss Re i Revolut partnerami Hellas Direct w sektorze mieszkaniowym

Hellas Direct, internetowy ubezpieczyciel z Cypru, nawiązał współpracę ze Swiss Re i cyfrowym start-upem bankowym Revolut. Celem partnerstwa jest...


czytaj dalej

Unilink: Setna placówka w programie UniPartner

17 maja w Bielsku-Białej uruchomiona została setna placówka w ramach UniPartner – programu partnerskiego multiagencji Unilink. Multiagencja chce,...


czytaj dalej

Open Life: Nowy layout portalu dla klienta

Open Life zmienił wygląd i część funkcjonalności w portalu dla klienta. Serwis w nowej, odświeżonej wersji działa od 16 maja.

W swojej nowej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook