Leadenhall Polska: Być jak Robert Lewandowski
wtorek, 26 września 2017 08:49

Ubezpieczenia znane od lat w świecie zawodowego sportu to temat, który zyskuje obecnie coraz większą popularność także w Polsce. Dlatego Leadenhall zdecydował się na wprowadzenie na nasz rynek rozwiązań stosowanych przez Lloyd’s of London w postaci dedykowanego sportowcom produktu – Leadenhall Sport.

Leadenhall Sport to produkt ubezpieczeniowy dostępny dla współpracujących z Leadenhall pośredników mających dostęp do systemu transakcyjnego.

Ubezpieczenia zawodowych sportowców na świecie

Jak donosiły niedawno media, Robert Lewandowski zawarł rekordowe ubezpieczenie na wypadek poważnej kontuzji i konieczności zakończenia swojej kariery. Opiewa ono na kwotę aż 80 milionów euro. Przykładowo w Bundeslidze, jeżeli kontuzja wyklucza piłkarza na dłużej niż 6 tygodni z gry i treningów, zaczyna on otrzymywać świadczenie od odpowiednika niemieckiego ZUS-u. Jest to jednak kwota znacząco niższa niż jego zarobki. W takim przypadku pojawia się potrzeba ubezpieczeniowa.

Zakres ochrony Lloyd’s

Ryzyko związane z koniecznością zakończenia kariery sportowej na skutek wypadku lub choroby, jak również okresowej utraty zarobków w związku z przejściową niezdolnością do zawodowego uprawiania sportu, to podstawowe ryzyka związane z zawodowym uprawianiem sportu. Są to ryzyka obejmowane ochroną ubezpieczeniową w ramach pakietu Leadenhall Sport. Tradycyjnie ochrona jest uzupełniana o ubezpieczenie na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Ubezpieczenie to można zawrzeć, przechodząc procedurę oceny ryzyka w całości w Polsce. Zależnie od wieku, treści odpowiedzi w ankiecie medycznej i limitu może być wymagane od zawodnika przeprowadzenie dodatkowo badań lekarskich.


Ubezpieczane dyscypliny

Obecnie ofertowane dyscypliny w zakresie Leadenhall Sport to: piłka nożna, siatkowa, ręczna, koszykowa, sport żużlowy, kolarstwo, fitness. Do tego sporty lekkoatletyczne – biegi: sprinty (biegi krótkie), biegi średnie, biegi długie, biegi przez płotki; rzuty: pchnięcie kulą, rzut oszczepem, rzut młotem, rzut dyskiem; skoki: skok w dal, trójskok, skok wzwyż, skok o tyczce; wieloboje: triathlon, pięciobój nowoczesny. Oferta obejmuje również wybrane sztuki walki: np. banguzahng, yinfu, kyodo (japońskie łucznictwo), wingchun, wushu/gungfu, xingyiquan, aikido, busihidokan, capoeira, daitoryuaiki-jujustu, hapkido, hwa rang do, judo, jujitsu, karate, kendo, kempo (ryukyu), krav maga, ross, sambo, taekwon do.

Sumy ubezpieczenia

Sumy ubezpieczenia wybierane przez sportowców mogą być wysokie, jednak suma ta musi być adekwatna do rzeczywistych dochodów zawodnika osiąganych z tytułu zawodowego uprawiania sportu bezpośrednio przed zawarciem umowy.
(am)

 

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook