Reklama

Verisk: Nowy rekord emisji obligacji katastroficznych
czwartek, 11 stycznia 2018 09:38

Wartość emisji obligacji katastroficznych w 2017 r. przekroczyła 10,5 mld dol., ustanawiając nowy rekord – stwierdza raport Verisk Insurance Solutions.

Wynik za 2017 r. jest znacznie wyższy od ostatniego rekordu z 2014 r. Wtedy wartość emisji obligacji katastroficznych wyniosła 7,8 mld dol. W 2015 i 2016 r. odnotowano spadek, odpowiednio do 6 mld dol. i ponad 4,5 mld dol.

W 2017 r. było 36 transakcji na obligacje katastroficzne – skokowy wzrost liczby w stosunku do 20 z 2016 r. Co więcej, przeciętna wartość transakcji w 2017 r. sięgnęła 290 mln dol. i była wyższa o 3,6% od tego parametru z roku poprzedniego.

Huragany Harvey, Irma i Maria oraz pożary w II poł. 2017 r. przyczyniły się do wzrostu – komentuje dział obsługi szkód majątkowych Verisk (PCS). Wcześniej eksperci skupiali się na nowych liniach biznesu, nowych regionach i innowacjach, aby zapewnić długoterminowy wzrost w sytuacji przedłużającego się miękkiego rynku. Tymczasem nagromadzenie zdarzeń katastroficznych prawdopodobnie spowoduje na jakiś czas ograniczenie innowacji. PCS apeluje do ubezpieczycieli, by nie zapominali o innowacjach w obligacjach katastroficznych, ponieważ prędzej czy później rynek znów wejdzie w miękką fazę.

32 z 36 obligacji katastroficznych z 2017 r. dotyczyło zdarzeń w Ameryce Płn., w tym 8 w Kanadzie (rekord). Zagregowany limit tych transakcji wyniósł 3,2 mld dol.
AC

 

KNF: Będzie zmiana wiceprzewodniczących

Wkrótce dojdzie do zmiany zastępców przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – wynika z informacji uzyskanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

...


czytaj dalej

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

Brokerslink: Rezygnacja dyrektor generalnej

Brokerslink podał oficjalnie, że Jacqueline Legrand zrezygnowała ze stanowiska dyrektora generalnego z dniem 6 grudnia 2018 r.

Po 6 latach pracy...


czytaj dalej

Revolut: Licencja bankowa na Litwie

Revolut, start-up z branży technologii finansowej uzyskał wobec zbliżającego się Brexitu europejską licencję bankową i planuje uruchomienie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Słabnie tempo wzrostu sprzedaży OC

Choć segment obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych utrzymuje się w trendzie wzrostowym, tempo tego wzrostu słabnie z kwartału na kwartał....


czytaj dalej

Ergo Hestia: Różnorodność tematem najnowszego raportu społecznego

„Troska 2017” – taki tytuł nosi najnowszy raport społeczny Ergo Hestii. Jego tematem przewodnim jest jedna z najważniejszych współczesnych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook