Reklama

Londyńskie spotkanie PZU, Argenty i Lloyd’s
piątek, 23 lutego 2018 09:35

22 lutego przedstawiciele Grupy PZU spotkali się w Londynie z reprezentantami Lloyd’s of London oraz Argenty.

Rozmowy, w których uczestniczyli Roger Hodgkiss (PZU), Andrew Annandale (Argenta) i Jon Hancock (Lloyd’s of London), dotyczyły perspektyw współpracy i możliwości zwiększenia obecności Grupy PZU na rynku międzynarodowym.

Polski ubezpieczyciel wszedł na rynek Lloyd’s w efekcie grudniowego objęcia udziałów w Argencie – jednym z syndykatów Lloyd’s. Dzięki tej inwestycji Grupa PZU otrzymała certyfikat „Member of Lloyd’s”.

Druga finansowa marka w Polsce

PZU znalazł się również w czołówce laureatów 14. edycji Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek tworzonym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Ubezpieczyciel zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie miejsce w kategorii Finanse. Wartość marki zakładu została wyceniona na 1981,1 mln zł – o 13% mniej niż w roku poprzednim (2278,9 mln zł).

Spośród podmiotów sektora finansowego wyżej od PZU uplasował się jedynie PKO BP. Zwycięzcą całego rankingu został PKN Orlen.
(AM, źródło: PZU, Twitter, „Rzeczpospolita”)

 

KNF: Będzie zmiana wiceprzewodniczących

Wkrótce dojdzie do zmiany zastępców przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – wynika z informacji uzyskanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

...


czytaj dalej

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

Brokerslink: Rezygnacja dyrektor generalnej

Brokerslink podał oficjalnie, że Jacqueline Legrand zrezygnowała ze stanowiska dyrektora generalnego z dniem 6 grudnia 2018 r.

Po 6 latach pracy...


czytaj dalej

Revolut: Licencja bankowa na Litwie

Revolut, start-up z branży technologii finansowej uzyskał wobec zbliżającego się Brexitu europejską licencję bankową i planuje uruchomienie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Słabnie tempo wzrostu sprzedaży OC

Choć segment obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych utrzymuje się w trendzie wzrostowym, tempo tego wzrostu słabnie z kwartału na kwartał....


czytaj dalej

Ergo Hestia: Różnorodność tematem najnowszego raportu społecznego

„Troska 2017” – taki tytuł nosi najnowszy raport społeczny Ergo Hestii. Jego tematem przewodnim jest jedna z najważniejszych współczesnych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook