Reklama

USA: Cigna kupuje Express Scripts za 67 mld USD
poniedziałek, 12 marca 2018 09:43

8 marca amerykański ubezpieczyciel zdrowotny Cigna Corporation i Express Scripts Holding Company, największa w USA organizacja zarządzającą świadczeniami z zakresu farmacji (pharmacy benefit management, PBM), poinformowały o zawarciu umowy, na mocy której Cigna przejmie Express Scripts. Wartość transakcji wyniesie 67 miliardów dolarów. W tę kwotę wliczone jest pokrycie 15 mld USD długów Express Scripts. Zarządy obu firm wyraziły już zgodę na zawarcie transakcji.

- Wspólnie stworzymy poszerzone portfolio usług zdrowotnych, zapewniając większy wybór konsumentom, ściślejsze dopasowanie klienta do dostawcy usług opieki zdrowotnej i bardziej spersonalizowaną wartość. Takie połączenie stworzy znaczne korzyści dla społeczeństwa i zróżnicowaną wartość dla akcjonariuszy – powiedział David M. Cordani, prezes i dyrektor generalny Cigna.

- Uważamy, że ta transakcja przynosi atrakcyjną wartość akcjonariuszom Express Scripts – powiedział Tim Wentworth, prezes i dyrektor naczelny Express Scripts.

Połączenie obu firm pozwoli na oferowanie pełnego pakietu usług medycznych, behawioralnych, specjalistycznych i innych związanych z ochroną zdrowia, dostępnych w szerokiej gamie detalicznych i internetowych kanałów dystrybucji. Powstały w wyniku fuzji podmiot ułatwi konsumentom korzystanie z opieki zdrowotnej poprzez wykorzystanie praktycznych spostrzeżeń i analiz predykcyjnych, przyjęcie opieki opartej na dowodach oraz dostarczanie wiodących w branży innowacji i technologii medycznych.

Po zamknięciu transakcji akcjonariusze Cigna będą posiadali około 64% połączonej firmy, a akcjonariusze Express Script będą posiadać około 36% udziałów. Po zamknięciu połączona firma zostanie poprowadzona przez Davida M. Cordaniego na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego. Tim Wentworth obejmie rolę prezesa Express Scripts. Połączona firma zostanie rozszerzona o 13 dyrektorów, w tym czterech niezależnych członków zarządu Express Scripts.

Powstały w wyniku fuzji podmiot będzie działał pod nazwą Cigna. Siedziba przejmującego w Bloomfield w stanie Connecticut stanie się główną siedzibą połączonej firmy.

Na zakończenie połączona firma dokona dodatkowych inwestycji w wysokości 200 milionów dolarów w ramach fundacji charytatywnej, aby wspierać społeczności, w których działa.

Transakcja, której zakończenie ma nastąpić do 31 grudnia 2018 r., wymaga zgody akcjonariuszy Cigna i Express Scripts oraz spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia, w tym stosownych zgód regulacyjnych. Do zamknięcia fuzji Cigna i Express Scripts będą nadal działać jako niezależne firmy.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

 

KNF: Będzie zmiana wiceprzewodniczących

Wkrótce dojdzie do zmiany zastępców przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – wynika z informacji uzyskanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

...


czytaj dalej

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

Brokerslink: Rezygnacja dyrektor generalnej

Brokerslink podał oficjalnie, że Jacqueline Legrand zrezygnowała ze stanowiska dyrektora generalnego z dniem 6 grudnia 2018 r.

Po 6 latach pracy...


czytaj dalej

Revolut: Licencja bankowa na Litwie

Revolut, start-up z branży technologii finansowej uzyskał wobec zbliżającego się Brexitu europejską licencję bankową i planuje uruchomienie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Słabnie tempo wzrostu sprzedaży OC

Choć segment obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych utrzymuje się w trendzie wzrostowym, tempo tego wzrostu słabnie z kwartału na kwartał....


czytaj dalej

Ergo Hestia: Różnorodność tematem najnowszego raportu społecznego

„Troska 2017” – taki tytuł nosi najnowszy raport społeczny Ergo Hestii. Jego tematem przewodnim jest jedna z najważniejszych współczesnych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook