Reklama

CUK Ubezpieczenia: Ubezpieczenie pierwszego auta młodego kierowcy
środa, 14 marca 2018 09:33

Ubezpieczenie samochodu przez niedoświadczonego młodego kierowcę, który jeszcze nie miał szans na wyrobienie sobie jakichkolwiek zniżek, jest drogie i może przekraczać wartość posiadanego auta. Tak więc przed podjęciem decyzji o kupnie polisy, należy poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z rynkiem – radzi CUK Ubezpieczenia.

– W przypadku młodych kierowców na samym początku najlepiej zrobić rozeznanie i porównać składki w kilku, a nawet kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych – mówi Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia. - Jeśli nadal mamy wątpliwości, czy nie przepłacimy, możemy udać się do placówki multiagencji i dopytać specjalistę o wszystkie szczegóły związane z OC naszego pierwszego samochodu – dodaje.  

Ekspert wskazuje, że dla tych, którym zależy, aby ich historia ubezpieczeniowa pracowała, a ulgi się naliczały, najlepszą opcją będzie zarejestrowane pierwszego samochodu na siebie.

- Niestety, ale ceny ubezpieczeń bez żadnych redukcji są wysokie, tak więc możemy rozważyć dopisanie do naszego ubezpieczenia bardziej doświadczonego członka rodziny posiadającego zniżki, np. tatę, dziadka lub wujka. Współwłaścicielstwo jest ryzykownym posunięciem dla osoby, która wypracowała już zniżki. W przypadku gdy młody kierowca spowoduje stłuczkę, drogowy weteran też na tym ucierpi i jego zniżka za bezszkodową jazdę zniknie. Jeżeli współwłaściciel boi się, że taki incydent może mieć miejsce, za niewielką dopłatą ma możliwość zabezpieczenia się przed jego skutkami i ubezpieczenie swoich zniżek – informuje Maciej Kuczwalski.
(AM, źródło: CUK Ubezpieczenia)

 

KNF: Będzie zmiana wiceprzewodniczących

Wkrótce dojdzie do zmiany zastępców przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – wynika z informacji uzyskanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

...


czytaj dalej

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

Brokerslink: Rezygnacja dyrektor generalnej

Brokerslink podał oficjalnie, że Jacqueline Legrand zrezygnowała ze stanowiska dyrektora generalnego z dniem 6 grudnia 2018 r.

Po 6 latach pracy...


czytaj dalej

Revolut: Licencja bankowa na Litwie

Revolut, start-up z branży technologii finansowej uzyskał wobec zbliżającego się Brexitu europejską licencję bankową i planuje uruchomienie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Słabnie tempo wzrostu sprzedaży OC

Choć segment obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych utrzymuje się w trendzie wzrostowym, tempo tego wzrostu słabnie z kwartału na kwartał....


czytaj dalej

Ergo Hestia: Różnorodność tematem najnowszego raportu społecznego

„Troska 2017” – taki tytuł nosi najnowszy raport społeczny Ergo Hestii. Jego tematem przewodnim jest jedna z najważniejszych współczesnych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook