16 maja w Warszawie rozpocznie się dwudniowa konferencja zatytułowana „Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń w praktyce”. Patronem medialnym wydarzenia organizowanego przez „Puls Biznesu” jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.
Ustawa z 15 grudnia 2017 roku o dystrybucji ubezpieczeń ostatecznie (UDU) wchodzi w życie w pełnym zakresie 1 października. Nowe obowiązki informacyjne, analiza potrzeb klienta, dostarczanie karty produktu, właściwe zarządzanie konfliktem interesów czy też konieczność dystrybucji ubezpieczeń zgodnie z zasadą najlepiej pojętego interesu klienta – to tylko wybrane obszary nowych przepisów, które zarówno wymagają przygotowania po stronie operacyjno-proceduralnej (zmiany systemach IT, nowe procedury, itp.), jak również oznaczają konieczność przeszkolenia wszystkich sprzedawców i innych osób zaangażowanych w obsługę klienta. A to wszystko wymaga czasu. Jednocześnie, niezbędne zmiany oznaczają też dość spore wydatki związane z ich wdrożeniem.
Podczas konferencji „Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń w praktyce” uznani eksperci przedstawią praktyczne rozwiązania w tych obszarach, które muszą ulec dostosowaniu do nowych przepisów. Ich wystąpienia będą poświecone takim zagadnieniom, jak nowe podejście do dystrybucji ubezpieczeń z perspektywy zakładów ubezpieczeń oraz z perspektywy multiagencji, pośrednik ubezpieczeniowy w procesie dystrybucji w świetle UDU, praktyczne aspekty wdrożenia IDD w bancassurance, nowe przepisy o dystrybucji ubezpieczeń z perspektywy Rzecznika Finansowego, reklamacje w świetle UDU, wpływ nowych przepisów na różne modele dystrybucji ubezpieczeń: ubezpieczenia grupowe, bancassurance, dystrybucja przez agenta/brokera, direct, działanie dystrybutora w najlepiej rozumianym interesie klienta, obowiązek rozpoznania wymagań i potrzeb klienta przez dystrybutora ubezpieczeń, nadzór nad dystrybucją ubezpieczeń w Polsce po implementacji IDD, działalność transgraniczna agentów i brokerów w świetle implementacji IDD, realizacja wymagań ustawy o dystrybucji ubezpieczeń w kontekście RODO.
Prelegentami konferencji będą wysokiej klasy eksperci sektora ubezpieczeń, przedstawiciele administracji państwowej oraz specjaliści z dziedziny prawa. Podczas spotkania głos zabiorą: Piotr Radziszewski, naczelnik Wydziału Sektora Ubezpieczeń Ministerstwa Finansów, Piotr Wrzesiński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń, Beata Pogorzelska, doradca zarządu w Grupie MAK – Superpolisa, członek rady nadzorczej PKU, Łukasz Zoń, prezes zarządu Stowarzyszenia Polskich Brokerów i Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, Łukasz Łyczko, associate, radca prawny PwC Legal, Ewa Gryglewska, ekspert ds. wsparcia prawnego, radca prawny UNIQA TU, Piotr Czublun, radca prawny i partner w kancelarii Czublun Trębicki, dr Zbigniew Długosz, radca prawny DLK Legal, dr hab. Jakub Pokrzywniak, radca prawny i partner w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr sp.k., Jakub Fiderkiewicz, radca prawny, kierownik Zespołu Obsługi Prawnej Vienna Life, Beata Mrozowska-Bartkiewicz, counsel DLA Piper Wiater sp.k., Tomasz Klemt z kancelarii Czublun Trębicki, doktorant w Katedrze Prawa Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Konferencja odbędzie się w dniach 16-17 maja w Warszawie, w hotelu Bristol, ul. Krakowskie Przedmieście 42/44.
Czytelnicy „Gazety Ubezpieczeniowej” zainteresowaniu uczestnictwem w konferencji mogą liczyć na 15% rabatu. Aby go uzyskać, należy podczas rejestracji wpisać kod rabatowy „GU_15” w polu UWAGI. Rejestracja: http://konferencje.pb.pl/... Kontakt z organizatorem: e-mail: szkolenia@pb.pl, tel: 22 333 97 77. (am)
|