Reklama

MetLife: Ośmiu finalistów programu collab 3.0 EMEA
poniedziałek, 14 maja 2018 08:28

MetLife opublikował listę ośmiu finalistów programu innowacji collab 3.0 EMEA. W ramach programu organizowanego przez LumenLab, centrum innowacji ubezpieczyciela w Singapurze, we współpracy z MetLife insurtechy ubiegają się o kontrakt o wartości 100 tys. USD na opracowanie rozwiązań w takich obszarach, jak zaangażowanie klientów, sprzedaż i działalność operacyjna. Zwycięzca będzie mieć możliwość stworzenia pilotażowego rozwiązania dla MetLife w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Od ogłoszenia programu collab 3.0 EMEA w marcu udział zgłosiła rekordowa liczba 148 firm z 32 krajów z całego świata. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy ośmiu finalistów będzie dopracowywać swoje pomysły, by zaprezentować je przed członkami kadry kierowniczej MetLife w Londynie w lipcu tego roku. Aby pomóc finalistom w opracowywaniu rozwiązań i pogłębić ich wiedzę na temat działalności MetLife, do współpracy z nimi zostaną wytypowani pracownicy firmy, którzy zapewnią indywidualny mentoring i wsparcie.

Lista finalistów:
1. DataRobot (USA): oferuje zautomatyzowaną platformę maszynowego uczenia się i usług, która pomaga firmom opracowywać prognozy z użyciem dużych zbiorów danych i wyciągać praktyczne wnioski w czasie wielokrotnie krótszym, niż wymagają tego tradycyjne narzędzia i metody analizy danych.
2. Aonorak (Wielka Brytania): jest platformą ekspercką znajdującą zastosowanie w branży ubezpieczeń na życie; wykorzystując wiele źródeł danych i metody maszynowego uczenia się, pozwala formułować obiektywne i dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika rekomendacje i w ten sposób pomaga wybrać optymalną polisę na życie.
3. Lucep (Singapur): system wielokanałowego komunikowania się z potencjalnymi klientami, generujący kontakty z cyfrowych kanałów komunikacji i kierujący je do agentów, którzy są najlepiej przygotowani do udzielenia właściwej odpowiedzi, dostarczając zarazem agentowi informacji o potencjalnym kliencie oraz wyników ich analizy, pomocnych w przekonaniu go do zakupu produktu.  
4. Kasko (Wielka Brytania): oferuje kompleksową platformę ubezpieczeniową, opartą na technologii przetwarzania danych w chmurze, która umożliwia ubezpieczycielom szybkie, ekonomiczne i elastyczne tworzenie i wprowadzanie na rynek produktów ubezpieczeniowych w dowolnym kanale dystrybucji, a także ich bieżącą eksploatację i optymalizację.  
5. Eltropy (USA): pozwala firmom w branży finansowej dotrzeć do klientów za pośrednictwem takich technologii, jak SMS, iMessage, WhatsApp, Line, WeChat, Facebook Messenger w celu szybkiego zwiększania obrotów.
6. The ID Co.(Wielka Brytania): zapewnia klientom wygodny i intuicyjny sposób weryfikacji użytkownika podczas procesu rejestracji dzięki wykorzystaniu danych Open Banking i metod sprawdzania tożsamości.
7. TrustSphere (Singapur): wykorzystuje technologię analizy relacji w celu wykorzystania potencjału sieci relacji między pracownikami za pomocą automatycznej analizy metadanych pochodzących z cyfrowych interakcji pracowników.
8. CUBE (Wielka Brytania): oferuje zautomatyzowane podejście do monitorowania, wykrywania i analizowania globalnych zmian regulacyjnych oraz pomaga firmom lepiej zrozumieć wpływ tych zmian na zasady działania i procedury we wszystkich branżach.

- Sektor technologii ubezpieczeniowych jest niezwykle dynamiczny i cieszymy się bardzo z dużego zainteresowania, jakie projekt collab wzbudził w tej branży po jego ogłoszeniu w skali globalnej. Wybrani przez nas finaliści to innowacyjne firmy, które proponują nowatorskie rozwiązania w odpowiedzi na rosnące oczekiwania klientów. Perspektywa kilkumiesięcznej współpracy z nimi jest dla nas bardzo atrakcyjna – stwierdził Zia Zaman, prezes LumenLab i dyrektor ds. innowacji MetLife w Azji.

- Koncepcje prezentowane przez finalistów są bardzo interesującym połączeniem pomysłów i rozwiązań technicznych, które mogą zwiększyć wartość oferowanych przez nas usług oraz zapewnić klientom zindywidualizowaną obsługę. Nasi pracownicy wyznaczeni do współpracy z finalistami zapewnią niezbędne wsparcie, dostęp do informacji i wskazówki, dzięki którym twórcy tych rozwiązań będą mogli dopracować swoje pomysły i prezentacje – powiedział Michel Khalaf, prezes MetLife w regionie EMEA i USA.

To już trzeci program collab zorganizowany dla MetLife przez LumenLab. Do tej pory MetLife przyznał kontrakty o łącznej wartości ponad 0,5 mln USD w ramach programu collab w Azji.
(AM, źródło: MetLife)

 

Ubezpieczenia Pocztowe: Nominacja Angeliki Hruban zatwierdzona przez KNF

15 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Angeliki Hruban na stanowisko członka zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Prezes PIU członkiem Rady Konsultacyjnej ds. PPK

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) powołał Radę Konsultacyjną do spraw Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). W jej skład wszedł Jan Grzegorz...


czytaj dalej

UKNF: Brytyjski nadzór uruchomił nabór notyfikacji w ramach TPR

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) poinformował, że brytyjski organ nadzoru finansowego Financial Conduct Authority (FCA) uruchomił nabór...


czytaj dalej

Insurance Europe: Wniosek KE może być wyrokiem na polisy telematyczne

Choć Insurance Europe (IE) deklaruje zadowolenie z wniosku Komisji Europejskiej (KE) dotyczącego rozporządzenia w sprawie e-prywatności, mającego...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Jak wybrać odpowiednią polisę na zimowy wyjazd?

W 49. odcinku podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji”, zatytułowanym „Jak wybrać odpowiednią polisę na zimowy wyjazd?” tematem rozmowy...


czytaj dalej

Reso/Balcia: Podsumowanie ubiegłego roku

Reso Europa Service oraz Balcia Insurance SE podsumowały miniony rok. Do najważniejszych zjawisk oraz przedsięwzięć zrealizowanych na przestrzeni...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook