Reklama

Allianz Research: Azja nadaje tempo
środa, 16 maja 2018 08:46

Azja bez Japonii w 2017 r. odpowiadała za 76% wzrostu w globalnej branży ubezpieczeniowej, z czego ponad 2/3 było zasługą Chin – wynika z raportu Allianz Research.
Ubiegłoroczny wzrost globalnej sumy składek osiągnął nieco poniżej 130 mld euro. W ubezpieczeniach na życie był to kolejny dobry rok dla regionu Azji z wyłączeniem Japonii. Suma składek wzrosła o prawie 14%. Szczególnie wyróżniały się Chiny. Z ok. 60 mld euro dodatkowych składek z ubezpieczeń na życie na świecie rynkowi chińskiemu można przypisać ok. 80%.

– Azja nadaje tempo rynkom ubezpieczeniowym, zwłaszcza życiowym – skomentował prof. Michael Heise, główny ekonomista Allianz. – Rozwój jest co najmniej zdumiewający. Jest on częścią składową szerszego trendu – regionowi udało się przekształcić wysokie współczynniki wzrostu w masowe bogactwo.

Nowa azjatycka klasa średnia napędza obecnie nie tylko rynek ubezpieczeniowy, ale wiele rynków konsumenckich. Azjatyccy oszczędzający i kupujący są motorem wzrostu światowej gospodarki. Globalna suma składek ubezpieczeniowych wzrosła w 2017 r. do 3,66 bln euro (bez ubezpieczeń zdrowotnych). W porównaniu z 2016 r. wzrost skorygowany o różnice kursowe wyniósł 3,7%. Przodowały ubezpieczenia majątkowe z 5% wzrostu w 2017 r. – był to wzrost nie tylko dwa razy szybszy niż w ubezpieczeniach na życie (2,8%), ale również największy od 2012 r. Niemniej jednak rozbieżności między regionami pozostają uderzające. Podczas gdy np. suma składek w Europie Zachodniej wzrosła o zaledwie 2%, w Azji bez Japonii o 10,2%. Przewiduje się, że na koniec lat 20. XXI w. ok. 40% globalnych przychodów ze składek będzie przypisywanych w regionie. 10 lat temu było to ok. 10%. Nastąpi historyczna zmiana warty: Chiny wyprzedzą USA jako największy rynek ubezpieczeniowy.
(AC, źródło: AIR)

 

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Allianz: Akwizycje zamiast odkupu?

Allianz może spowolnić realizację swojego programu odkupu akcji, aby móc dokonać niewielkich akwizycji – zapowiedział dyrektor finansowy grupy po...


czytaj dalej

Parlament Europejski: Zmiany w dyrektywie komunikacyjnej przyjęte

13 lutego deputowani z Parlamentu Europejskiego przyjęli zmiany w przepisach dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych (dyrektywie komunikacyjnej).

...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Windykacyjni pośrednicy

19 lutego ukazał się 54. odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gościem programu zatytułowanego „Windykacyjni pośrednicy” był Piotr...


czytaj dalej

PZU SA: Usługa Auto Non Stop dla posiadaczy PZU Auto AC

Oferta komunikacyjna PZU SA została wzbogacona o opcję Auto Non Stop. Dzięki nowej usłudze w przypadku obsługi zgłoszenia z PZU Auto AC...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook