Reklama

Guidewire: Friss w gronie dostawców rozwiązań dla ubezpieczycieli
czwartek, 17 maja 2018 08:38

Akcelerator Friss, globalnego dostawcy usług z zakresu zarządzania ryzykiem nadużyć dla branży ubezpieczeń majątkowych i osobowych, pomyślnie przeszedł walidację Ready for Guidewire. Tym samym Friss dołączył do sieci Guidewire PartnerConnect™.

Z akceleratora do wykrywania nadużyć w czasie rzeczywistym Fraud Detection at Claims autorstwa Friss korzystać mogą ubezpieczyciele zajmujący się ubezpieczeniami osobowymi, komunikacyjnymi oraz majątkowymi. Jest on dostępny dla klientów Guidewire bezpłatnie, do pobrania z Guidewire Marketplace™.

Nadużycia stanowią w branży ubezpieczeniowej poważny problem, mający zasadniczy, negatywny wpływ na składki ubezpieczeniowe – mówi Jeroen Morrenhof, prezes i współzałożyciel Friss. – W tym kontekście niezwykle ważne jest odpowiednie zarządzanie ryzykiem nadużyć. Analiza alfa-błędów często pochłania wiele czasu i pieniędzy, może też wpływać na poziom zadowolenia klientów oraz niekorzystnie oddziaływać na konkurencyjność firmy. Akcelerator Fraud Detection at Claims jest odpowiedzią na wskazane powyżej wyzwania. Dzięki jego zastosowaniu likwidatorzy szkód oszczędzają czas, korzystając z uporządkowanego procesu wykrywania ryzyka nadużyć  – dodaje.

Usługodawcy pragną zwiększać swój potencjał i szukają nowych możliwości właśnie w narzędziach analitycznych, dostosowanych do ich potrzeb – ocenia Karlyn Carnahan, szefowa działu analiz w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych na obszar obu Ameryk w firmie doradczej Celent. – Dzięki pełnej integracji analiz nadużyć w ramach procesu obsługi roszczeń usługodawcy dostarczają likwidatorom szkód informacje, na podstawie których ci łatwo mogą podejmować działania, zwłaszcza że roszczenia są obsługiwane w czasie rzeczywistym. Zatem raportów nie tworzy się już post factum. Usprawnia to nie tylko sam proces obsługi – zaznacza.

Dzięki integracji akceleratora Friss z ClaimCenter ubezpieczyciele mają dostęp do zoptymalizowanego narzędzia zarządzania ryzykiem nadużyć, charakteryzującego się możliwością oszacowania wskaźnika ryzyka w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji dla każdego roszczenia, oceną risk score do wykorzystania przy określaniu kolejnych etapów działań, takich jak rozpatrywanie sprawy, badanie jej lub działanie z obszaru zarządzania ryzykiem, automatycznym sprawdzaniem roszczeń na poszczególnych etapach, przyjaznymi dla użytkownika badaniami uzupełniającymi oraz przejrzystym sposobem wprowadzania danych.

Dzięki akceleratorowi Fraud Detection at Claims zespoły zajmujące się obsługą roszczeń otrzymują dostęp do szczegółowej analizy ryzyka nadużyć, co przekłada się na oszczędność czasu i nakładów finansowych – mówi Becky Mattick, dyrektor zespołu Global Solution Alliances Guidewire Software.
(AM, źródło: Friss)

 

KNF: Będzie zmiana wiceprzewodniczących

Wkrótce dojdzie do zmiany zastępców przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – wynika z informacji uzyskanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

...


czytaj dalej

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

Brokerslink: Rezygnacja dyrektor generalnej

Brokerslink podał oficjalnie, że Jacqueline Legrand zrezygnowała ze stanowiska dyrektora generalnego z dniem 6 grudnia 2018 r.

Po 6 latach pracy...


czytaj dalej

Revolut: Licencja bankowa na Litwie

Revolut, start-up z branży technologii finansowej uzyskał wobec zbliżającego się Brexitu europejską licencję bankową i planuje uruchomienie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Słabnie tempo wzrostu sprzedaży OC

Choć segment obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych utrzymuje się w trendzie wzrostowym, tempo tego wzrostu słabnie z kwartału na kwartał....


czytaj dalej

Ergo Hestia: Różnorodność tematem najnowszego raportu społecznego

„Troska 2017” – taki tytuł nosi najnowszy raport społeczny Ergo Hestii. Jego tematem przewodnim jest jedna z najważniejszych współczesnych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook