Reklama

RzF: Nowe kierownictwo Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego
wtorek, 04 września 2018 08:50

Z początkiem września dyrektorem Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego w biurze Rzecznika Finansowego (RzF) została Izabela Dąbrowska-Antoniak. Jej zastępcą została Katarzyna Szwedo-Mackiewicz. Dla obu pań jest to awans w ramach struktur wewnętrznych urzędu.

Izabela Dąbrowska-Antoniak była jednym z pierwszym pracowników nowo tworzonego w październiku 2015 roku Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego w biurze Rzecznika Finansowego. Katarzyna Szwedo-Mackiewicz dołączyła do zespołu Wydziału w styczniu 2018 roku na stanowisko zastępcy kierownika zespołu prawnego.

- Bardzo się cieszę, że wydziałem pokierują osoby o tak różnorodnych doświadczeniach. Izabela Dąbrowska-Antoniak ma za sobą wiele lat działalności na rzecz konsumentów usług finansowych, polegającej często na bezpośrednim kontakcie z nimi. Z kolei Katarzyna Szwedo-Mackiewicz, przez wiele lat była związana z sektorem bankowym, zna więc „od środka” procedury i sposób działania tego segmentu rynku. Wierzę, że dzięki temu będziemy jeszcze skuteczniej wspierali klientów w sporach z  instytucjami rynku bankowo-kapitałowego – mówi Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy.

Izabela Dąbrowska-Antoniak jest adwokatem. Od 2006 r. była związana z Federacją Konsumentów. Najpierw jako prawnik, a potem jako dyrektor departamentu prawnego. Do jej zadań należał m. in. nadzór i koordynacja poradnictwa pewnego w 38 oddziałach Federacji. Ma też doświadczenie w pracach legislacyjnych, również na poziomie unijnym.

Katarzyna Szwedo-Mackiewicz jest radcą prawnym. Ma rozległe doświadczenie z pracy w bankach i pośrednictwie finansowym. Pracowała m.in. dla Alior Bank, Banku Handlowego czy BPH PBK. W swojej karierze zajmowała się zarówno obsługą klientów detalicznych i korporacyjnych, analizą ryzyka kredytowego, jak i tzw. trudnymi kredytami. Brała też udział w pracach grup roboczych przy Związku Banków Polskich zajmujących się zmianami legislacyjnymi.

Od początku funkcjonowania Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego jego dyrektorem była Agnieszka Wachnicka, a jej zastępcą Bartosz Wyżykowski, którzy zdecydowali się na kontynuację swoich karier poza Biurem RzF.

- Obojgu dziękuję za pełne zaangażowanie w stworzenie od podstaw zupełnie nowej struktury w ramach naszego biura. Tym bardzie, że budując zespół i tworząc procedury, równocześnie podjęli wiele działań ważnych dla wsparcia klientów instytucji finansowych jak np. przygotowanie Raportu o tzw. kredytach „frankowych”, wniosku do Sądu Najwyższego czy setek istotnych poglądów – mówi Aleksandra Wiktorow.
(AM, źródło: RzF)

 

Superpolisa: Anna Bernacka-Matras pełnomocnikiem zarządu ds. sprzedaży

Anna Bernacka-Matras, przez ostatnie lata dyrektor największego przedstawicielstwa w strukturach sprzedażowych Grupy Ergo Hestia, dołączyła w...


czytaj dalej

TU Zdrowie: Sławomir Koszewski nowym członkiem zarządu

2 listopada rada nadzorcza TU Zdrowie powołała Sławomira Koszewskiego na stanowisko członka zarządu, odpowiedzialnego za Pion Ubezpieczeń.

...


czytaj dalej

Talanx: Wzrost zysków mimo dużych obciążeń

Przez trzy kwartały obecnego roku Grupa Talanx zarobiła netto blisko 500 mln euro. Do osiągnięcia tego wyniku przyczyniły się niemal wszystkie...


czytaj dalej

Insurtech: Coraz więcej patentów

Inwestycje w insurtech nadal rosną w szybkim tempie, o czym świadczy liczba wniosków patentowych dotyczących rozwiązań odnoszących się do...


czytaj dalej

PIU: Prestiżowa nominacja dla kampanii #dziękiubezpieczeniom

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) znalazła się wśród nominowanych do prestiżowej nagrody European Excellence Awards 2018 w kategorii Issues &...


czytaj dalej

Generali: Odejście od węgla

9 listopada Grupa Generali ogłosiła przyjęcie nowej polityki, która wykluczy ubezpieczenia dla nowych kopalni i elektrowni węglowych oraz dla...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook