Reklama

Austria: Zamknięcie połączenia Wiener Städtische i s Versicherung
wtorek, 02 października 2018 08:23

Wpis do rejestru handlowego oficjalnie zakończył fuzję Wiener Städtische Versicherung i Sparkassen Versicherung (s Versicherung) . Od tego momentu Wiener Städtische stał się największym ubezpieczycielem na życie w Austrii.

- Po Węgrzech, Słowacji i Chorwacji, z powodzeniem i planowo zakończyliśmy połączenie w Austrii – wyjaśniła Elisabeth Stadler, CEO Vienna Insurance Group. Podkreśliła, że bancassurance tradycyjnie było istotnym kanałem dystrybucji dla produktów życiowych, a teraz VIG planuje wykorzystać go w większym stopniu do sprzedaży innych linii biznesowych. – Dlatego nasz pilotażowy projekt rozszerzenia produktów i usług oferowanych klientom naszego partnera dystrybucyjnego Erste Group został rozpoczęty w Austrii już rok temu – dodała Elisabeth Stadler.

Fuzja została zatwierdzona przez austriacki Urząd ds. Rynku Finansowego (FMA). – To historyczny krok w historii naszej firmy. Oprócz pracowników terenowych i partnerów dystrybucyjnych, Wiener Städtische może teraz również korzystać z bancassurance, co zapewnia nam trzy silne kanały dystrybucji – stwierdził Robert Lasshofer, dyrektor generalny Wiener Städtische.

Marka s Versicherung nie zniknie, gdyż będzie stosowana do rozwiązań ubezpieczeniowych świadczonych przez Erste Bank i Sparkassen.

Wiener Städtische jest obecnie największą spółką ubezpieczeniową na życie w Austrii, z przypisem składki sięgającym 1,4 mld euro i udziałem w rynku wynoszącym ponad 23%. Łączny wynik sprzedażowy we wszystkich liniach biznesowych przekracza 3 mld euro, a wartość zarządzanych aktywów to około 22 mld euro.

W trakcie fuzji członek zarządu s Versicherung Manfred Bartalszky został powołany do zarządu Wiener Städtische, gdzie będzie odpowiadać za bancassurance.
(AM, źródło: VIG)

 

UNIQA Polska: Adam Łoziak wiceprezesem na kolejne trzy lata

Rada nadzorcza spółek UNIQA w Polsce postanowiła przedłużyć mandat Adama Łoziaka na stanowisku wiceprezesa na kolejną trzyletnią kadencję.

O...


czytaj dalej

Allianz Polska: Matthias Baltin zatwierdzony na stanowisku prezesa

11 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Matthiasa Florianusa Paula Baltina na stanowisko prezesa...


czytaj dalej

Aviva: Zmian personalnych ciąg dalszy

Dyrektor finansowy Avivy Tom Stoddard ustąpi ze stanowiska z końcem czerwca. Jest to drugi ruch kadrowy na najwyższych stanowiskach w tym roku, po...


czytaj dalej

Liferay: Inwestycja w UX pozwala zaoszczędzić nawet 10 mln zł rocznie

Firmy z branży ubezpieczeniowej poszukają skutecznych rozwiązań, które umożliwiają wykorzystywanie danych z systemów backendowych do tworzenia...


czytaj dalej

Insurance Forum: Branża podyskutuje o klimacie i nowej mobilności

W czwartek 13 czerwca 2019 r. zebrała się Rada Programowa Insurance Forum. Konferencja odbędzie się w październiku po raz czternasty....


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Aplikacja mobilna już dostępna

CUK Ubezpieczenia wprowadziło aplikację mobilną, dzięki której każdy klient będzie mieć ubezpieczenia w swoim smartfonie.

Aplikacja zapewnia...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook