Reklama

RSA: Strata na własnym rynku
poniedziałek, 08 października 2018 08:34

RSA na rynku brytyjskim i londyńskim w III kwartale 2018 r. poniósł stratę na działalności ubezpieczeniowej w wysokości ok. 70 mln funtów, przy współczynniku łączonym ok. 110%.

Straty były wynikiem roszczeń z tytułu szkód pogodowych z kategorii dużych, a także pozostałych, jak wyjaśniono w komunikacie dla inwestorów – podaje Intelligent Insurer. Portfel morski ucierpiał najbardziej. Wyższe od spodziewanych szkody pogodowe były w III kw. zjawiskiem ogólnym, ale w Wlk. Brytanii okazały się szczególnie nasilone.

W Skandynawii szczególnie korzystna sytuacja panuje w szwedzkich liniach ubezpieczeń indywidualnych. Pozytywne trendy RSA dostrzega również w Kanadzie, gdzie składki z ubezpieczeń indywidualnych i dla firm poszły w górę na twardniejącym rynku. Tymczasem w Wlk. Brytanii składki pozostają poniżej poziomu z 2017 r.

W III kw. br. współczynnik łączony w Skandynawii wyniósł ok. 84%, w Kanadzie 94,5%, w Irlandii 88%, a na Bliskim Wschodzie 81%.

Ogółem składka przypisana netto grupy RSA w ciągu trzech kwartałów 2018 r. wzrosła o ok. 1% r/r, do poziomu 4,9 mld funtów (bez zmian w reasekuracji), ale na poziomie nominalnym spadła o 2%.

Międzynarodowa działalność RSA wypadła dobrze w III kw., dokonując znacznego postępu w stosunku do naszych ambicji – skomentował dyrektor generalny RSA Stephen Hester. – Jednak nasz biznes w Wlk. Brytanii i na „rynku londyńskim” wykazał stratę na underwritingu, co jest rozczarowaniem. Działania naprawcze są w toku i jesteśmy zdeterminowani przywrócić satysfakcjonujący wynik, kontynuując postęp na rynku międzynarodowym.
AC

 

UNIQA Polska: Adam Łoziak wiceprezesem na kolejne trzy lata

Rada nadzorcza spółek UNIQA w Polsce postanowiła przedłużyć mandat Adama Łoziaka na stanowisku wiceprezesa na kolejną trzyletnią kadencję.

O...


czytaj dalej

Allianz Polska: Matthias Baltin zatwierdzony na stanowisku prezesa

11 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Matthiasa Florianusa Paula Baltina na stanowisko prezesa...


czytaj dalej

Aviva: Zmian personalnych ciąg dalszy

Dyrektor finansowy Avivy Tom Stoddard ustąpi ze stanowiska z końcem czerwca. Jest to drugi ruch kadrowy na najwyższych stanowiskach w tym roku, po...


czytaj dalej

Liferay: Inwestycja w UX pozwala zaoszczędzić nawet 10 mln zł rocznie

Firmy z branży ubezpieczeniowej poszukają skutecznych rozwiązań, które umożliwiają wykorzystywanie danych z systemów backendowych do tworzenia...


czytaj dalej

Insurance Forum: Branża podyskutuje o klimacie i nowej mobilności

W czwartek 13 czerwca 2019 r. zebrała się Rada Programowa Insurance Forum. Konferencja odbędzie się w październiku po raz czternasty....


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Aplikacja mobilna już dostępna

CUK Ubezpieczenia wprowadziło aplikację mobilną, dzięki której każdy klient będzie mieć ubezpieczenia w swoim smartfonie.

Aplikacja zapewnia...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook