Reklama

EuCO: Dynamiczny wzrost za granicą
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:39

Grupa Kapitałowa Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO), lider rynku odszkodowań w Europie Środkowo-Wschodniej, opublikowała sprawozdanie finansowe po III kwartale 2018 roku. Zysk netto za 9 miesięcy wyniósł 7,13 mln zł, a przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom ponad 66 mln zł.

Na wyniki GK EuCO miał wpływ dynamiczny rozwój jej działalności zagranicznej, szczególnie w Rumunii. Wartość spraw prowadzonych przez spółki grupy poza Polską, w tym przez Centrul European De Despagubiri SRL w Rumunii, na koniec września 2018 r. wynosiła 316,5 mln zł – o ponad 44% więcej niż rok wcześniej (218,5 mln zł).

- Rumunia staje się perłą w koronie Grupy Kapitałowej EuCO. To duży, 20-milionowy kraj, w którym jesteśmy niekwestionowanym liderem. Potencjał rozwoju jest jeszcze większy, ponieważ zwiększamy naszą obecność we wszystkich regionach Rumunii. Zamierzamy wprowadzać też do oferty nowe produkty, które cieszą się popularnością wśród klientów EuCO w Polsce i odniosły sukces – powiedział Krzysztof Lewandowski, prezes GK EuCO.

Polityka optymalizacji prowadzona przez EuCO doprowadziła do obniżenia kosztów o prawie 30% (z 10,2 do 7,2 mln zł).

- Cały czas zwiększamy nasze siły sprzedaży – w Rumunii i w Polsce. Chcemy dotrzeć do każdego poszkodowanego. Ta strategia przynosi efekty – prowadzimy prawie 20 tys. spraw o wartości 723 mln zł. To wzrost o 11% w porównaniu z końcem 2017 roku – dodał Krzysztof Lewandowski.

EuCO podkreśla, że wzmocnienie sieci sprzedaży pozwoli mu oferować szeroką gamę produktów, w tym cesje roszczeń z tytułu szkód rzeczowych i możliwość uzyskania zadośćuczynień za zakłócone relacje między osobami najbliższymi z powodu trwałej i poważnej niepełnosprawności poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym.

Dynamicznie rozwija się też spółka oferująca poszkodowanym kompleksową usługę auta zastępczego z OC – EuCOvipcar. Flota ponad 200 pojazdów w barwach EuCOvipcar wypracowała w pierwszych trzech kwartałach 10,7 mln zł przychodów i ponad 5,7 mln zł EBITDA.
(AM, źródło: EuCO)

 

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Allianz: Akwizycje zamiast odkupu?

Allianz może spowolnić realizację swojego programu odkupu akcji, aby móc dokonać niewielkich akwizycji – zapowiedział dyrektor finansowy grupy po...


czytaj dalej

Parlament Europejski: Zmiany w dyrektywie komunikacyjnej przyjęte

13 lutego deputowani z Parlamentu Europejskiego przyjęli zmiany w przepisach dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych (dyrektywie komunikacyjnej).

...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Windykacyjni pośrednicy

19 lutego ukazał się 54. odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gościem programu zatytułowanego „Windykacyjni pośrednicy” był Piotr...


czytaj dalej

PZU SA: Usługa Auto Non Stop dla posiadaczy PZU Auto AC

Oferta komunikacyjna PZU SA została wzbogacona o opcję Auto Non Stop. Dzięki nowej usłudze w przypadku obsługi zgłoszenia z PZU Auto AC...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook