Reklama

Rynek ubezpieczeń: UNIQA modyfikuje ofertę dla turystów
piątek, 04 stycznia 2019 09:50

UNIQA Polska wprowadziła szereg zmian do ubezpieczenia turystycznego „Radość Odkrywania”. Najbardziej charakterystyczną modyfikacją jest zwiększenie do 1,5 mln zł maksymalnej sumy ubezpieczenia kosztów leczenia. Wcześniej na podobny krok zdecydowało się kilku innych ubezpieczycieli.

- Stale poprawiamy nasze ubezpieczenia, tak by odpowiadały na rosnące oczekiwania klientów i podążały za trendami rynkowymi. Taki był cel zmian w ubezpieczeniu Radość Odkrywania – mówi Katarzyna Ruman, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów UNIQA. Główną zmianą w „Radości Odkrywania” jest podniesienie sumy ubezpieczenia.

- Klienci najczęściej wybierają sumę ubezpieczenia zwrotu kosztów leczenia na poziomie 200 tys. zł. I zwykle jest to wystarczająca kwota. Wśród naszych klientów są jednak i tacy, którzy chcą ubezpieczyć się na wyższe kwoty. Zwiększamy sumę ubezpieczenia z dotychczasowych maksymalnie 500 tys. zł do aż 1,5 mln zł – mówi Katarzyna Ruman.

Klient może także wybrać sumę ubezpieczenia na poziomie 750 tys. zł lub 1 mln zł. I to zarówno bezpośrednio u agenta, jak i kupując ubezpieczenie online przez stronę internetową. Zwiększanie maksymalnych limitów kosztów leczenia staje się powszechną praktyką wśród towarzystw ubezpieczeń działających na polskim rynku. W ostatnich miesiącach na taki krok zdecydowały się m.in. Allianz i Ergo Hestia. W sierpniu ub.r. pierwsza z firm dokonała modyfikacji polis Globtroter i Open Business Travel, podnosząc w obszarze głównych ryzyk w Kosztach Leczenia i Assistance (KLiA) maksymalną sumę ubezpieczenia do 1,5 mln zł. Z kolei pod koniec czerwca sopocka firma udostępniła ulepszone wersje ubezpieczeń Ergo Podróż oraz Moja Podróż. Ich modyfikacja objęła m.in. podniesienie sumy ubezpieczenia w Ergo Podróży do 1 mln zł.

Inną modyfikacją wprowadzoną przez UNIQA jest przedłużenie ochrony w sytuacjach nagłych – z 24 do 72 godzin.

- To prawdopodobnie najdłuższa na rynku ochrona w sytuacjach nagłych. Bardzo przydatna, jeśli ostatniego dnia podróży okaże się, że np. samolot powrotny nie odleci ze względu na awarię i klient będzie zmuszony czekać na inną opcję powrotu – mówi Katarzyna Ruman.

W klauzuli terrorystycznej UNIQA nie wymienia konkretnych państw wyłączonych z ochrony, ale wskazuje na ostrzeżenia publikowane na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. To oznacza, że lista krajów wyłączonych z ochrony jest dynamiczna i dostosowana do realiów geopolitycznych. Ponadto w przypadku państw bez zagrożenia terrorystycznego ochrona nie wygasa już po 7 dniach od zamachu, jeśli do niego dojdzie. Dotychczas, nawet jeśli klient przebywał w kraju bez zagrożenia terrorystycznego, a doszło tam do zamachu, zgodnie z OWU zobowiązany był opuścić dany kraj w ciągu 7 dni – po tym czasie ochrona wygasała. Obecnie nie ma już takich restrykcji. Wcześniej nowe podejście do definicji terroryzmu oraz szerszy zakres ochrony wprowadziła także Ergo Hestia. W ubezpieczeniu zniesiono również limit 600 zł na wizytę lekarską w związku z pogorszeniem stanu zdrowia kobiet w ciąży. Obecnie UNIQA pokrywa te koszty do wysokości sumy ubezpieczenia. W ub.r. na podobny krok zdecydował się również Allianz. Z tą jednak różnicą, że w jego przypadku zwiększono limit na leczenie związane z ciążą do kwoty 10 tys. zł (maksymalnie 2 wizyty).

UNIQA podniosła także limity akcji ratowniczej. Dotychczas zależnie od wariantu wynosiły 6 tys.,  8 tys. lub  12 tys. euro. Po zmianie będzie to odpowiednio 7 tys., 10 tys. i 15 tys. euro.

- Wprowadzamy taką zmianę, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć klienta, który np. zabłądzi w górach i trzeba będzie wysłać po niego helikopter – mówi Katarzyna Ruman.

W nowej odsłonie „Radości Odkrywania” klient jest chroniony również w sytuacji, w której podczas wypoczynku, będąc pod wpływem alkoholu, wyrządził komuś szkodę. Ochroną objęto też każdy rodzaj śmierci z wyjątkiem samobójstwa i działania pod wpływem środków odurzających. Oznacza to, że UNIQA organizuje i opłaca transport zwłok, jeśli zgon nastąpi z przyczyn naturalnych.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: UNIQA Polska, gu.com.pl)

 

Aviva PTE: Maciej Karasiński nowym prezesem

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca)...


czytaj dalej

Gothaer TU: Marek Gołębiewski nowym członkiem zarządu

11 marca rada nadzorcza Gothaer TU zdecydowała o przedłużeniu kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego...


czytaj dalej

Luksemburg stanie się przystanią dla 50 firm po brexicie

Około 50 firm zarządzania aktywami, ubezpieczycieli i innych firm finansowych wybrało Wielkie Księstwo Luksemburg na swoją siedzibę w Unii...


czytaj dalej

Brexit: Ubezpieczyciele przygotowani na każdy scenariusz

Podczas gdy w parlamencie brytyjskim trwa spór o sposób wyjścia z sytuacji, agencja ratingowa AM Best uważa, że ubezpieczyciele z siedzibą w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: „Komunikacja” na bardzo dużym plusie

Mimo wyraźnej obniżki tempa wzrostu przypisu składki w OC posiadaczy pojazdów lądowych, rentowność techniczna w segmencie komunikacyjnym uległa...


czytaj dalej

Warta: Testy sztucznej inteligencji przy przyjmowaniu zgłoszeń szkód

Warta rozpoczęła testy z klientami dotyczące przyjęcia szkód przy pomocy sztucznej inteligencji. Celem wdrożenia nowego rozwiązania jest między...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook