Reklama

Anbang: Aktywa tym razem na sprzedaż
piątek, 01 lutego 2019 09:40

Grupa Anbang Insurance, symbol epoki mega-akwizycji chińskich firm, który ostatnio musiał wycofać swoje oferty zakupu, nie przestaje redukować swojego imperium.

Obecnie konglomerat z Pekinu bada możliwości sprzedaży swojego biurowca na Manhattanie, w którym mieści się jego amerykańska siedziba główna. Anbang prowadzi również zaawansowane rozmowy o sprzedaży swojego krajowego podmiotu ubezpieczeń zdrowotnych grupie Fujia prowadzącej działalność w szerokim zakresie, od przetwórstwa ropy naftowej po finanse.

Po ubiegłorocznych problemach z nadzorem ubezpieczeniowym i skazaniu byłego prezesa na karę więzienia Anbang przyspiesza starania o sprzedaż aktywów i odzyskanie środków finansowych. Jeśli sprzedaż Hexie Health Insurance zostanie sfinalizowana, będzie to dla Anbang pierwsza duża transakcja zbycia aktywów lokalnych. Hexie Health zapewnia ubezpieczenia zdrowotne i wypadkowe w Chinach, najbardziej zaludnionym państwie na świecie.

Z ostatniego opublikowanego raportu rocznego firmy wynika, że w 2016 r. przychód netto ubezpieczyciela wzrósł ponad pięciokrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim i wyniósł 2,7 mld juanów (398 mln dol.), podczas gdy przychody ze składek wzrosły trzykrotnie.
(AC, źródło: Bloomberg)

 

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Allianz: Akwizycje zamiast odkupu?

Allianz może spowolnić realizację swojego programu odkupu akcji, aby móc dokonać niewielkich akwizycji – zapowiedział dyrektor finansowy grupy po...


czytaj dalej

Parlament Europejski: Zmiany w dyrektywie komunikacyjnej przyjęte

13 lutego deputowani z Parlamentu Europejskiego przyjęli zmiany w przepisach dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych (dyrektywie komunikacyjnej).

...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Windykacyjni pośrednicy

19 lutego ukazał się 54. odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gościem programu zatytułowanego „Windykacyjni pośrednicy” był Piotr...


czytaj dalej

PZU SA: Usługa Auto Non Stop dla posiadaczy PZU Auto AC

Oferta komunikacyjna PZU SA została wzbogacona o opcję Auto Non Stop. Dzięki nowej usłudze w przypadku obsługi zgłoszenia z PZU Auto AC...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook