Reklama

Austria: VIG uruchamia korporacyjny start-up
piątek, 01 lutego 2019 09:40

Vienna Insurance Group (VIG) uruchomiła swój pierwszy wewnętrzny korporacyjny start-up pod nazwą  viesure innovation center (viesure). Podmiot zarządzany przez największą spółkę grupy, Wiener Städtische Versicherung, skoncentruje się na pojawiających się trendach w obsłudze klienta. Start-up będzie miał swoją siedzibę w Talent Garden Vienna, najnowszym hotspocie w mieście, i będzie również współpracował ze startup300 – notowanym na wiedeńskiej giełdzie operatorem ekosystemów dla start-upów.

Digitalizacja jest jednym z wiodących priorytetów strategii VIG zatytułowanej „Agenda 2020”. Elisabeth Stadler, CEO Vienna Insurance Group, podkreśliła, że spółki grupy uważnie monitorują procesy transformacji cyfrowej, a niektóre z nich już współpracują ze start-upami. – Cieszę się, że uruchomiliśmy nowy start-up pod zarządem Wiener Städtische i możemy rozpocząć jego pozycjonowanie w Austrii. Twórcze wyniki prac zostaną następnie wykorzystane w ramach grupy – wyjaśniła.

Celem uruchomienia viesure jest ułatwienie, przyspieszenie i zwiększenie transparentności  cyfrowych relacji VIG z klientami poprzez tworzenie cyfrowego ekosystemu, digitalizację wewnętrznych procesów skierowanych do klienta oraz projektowanie innowacyjnych usług, które zapewniają wartość dodaną. Robert Lasshofer, prezes Wiener Städtische Versicherung, podkreślił, że w ramach viesure VIG łączy swoje nastawienie na cyfryzację z zewnętrznym know-how oraz „innowacyjnym duchem środowiska start-upów. – Pozwoli nam to reagować jeszcze szybciej na zmieniające się potrzeby klientów, zmiany kulturowe i zmiany na rynku. viesure odegra rolę w umocnieniu pozycji Wiener Städtische jako lidera innowacji na rynku austriackim – powiedział.

Jak podkreśla VIG, zarządzanie nowym start-upem jest częścią szeroko zakrojonej ofensywy cyfrowej Wiener Städtische, której przewodniczy Roland Gröll, członek zarządu  odpowiedzialny za IT. W skład zespołu zarządzającego viesure wchodzą Karin Kafesie i Dieter König, którzy są zaangażowani w opracowywanie i wdrażanie projektów innowacyjnych w Wiener Städtische.
(AM, źródło: VIG)

 

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Allianz: Akwizycje zamiast odkupu?

Allianz może spowolnić realizację swojego programu odkupu akcji, aby móc dokonać niewielkich akwizycji – zapowiedział dyrektor finansowy grupy po...


czytaj dalej

Parlament Europejski: Zmiany w dyrektywie komunikacyjnej przyjęte

13 lutego deputowani z Parlamentu Europejskiego przyjęli zmiany w przepisach dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych (dyrektywie komunikacyjnej).

...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Windykacyjni pośrednicy

19 lutego ukazał się 54. odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gościem programu zatytułowanego „Windykacyjni pośrednicy” był Piotr...


czytaj dalej

PZU SA: Usługa Auto Non Stop dla posiadaczy PZU Auto AC

Oferta komunikacyjna PZU SA została wzbogacona o opcję Auto Non Stop. Dzięki nowej usłudze w przypadku obsługi zgłoszenia z PZU Auto AC...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook