Reklama

Personalia: Katarzyna Malinowska w kancelarii LTLEGAL
poniedziałek, 04 lutego 2019 09:30

Dr hab. Katarzyna Malinowska, znana ekspertka prawa ubezpieczeń, dołączyła wraz z zespołem do kancelarii radców prawnych Łyszkiewicz Tarasiuk (LTLEGAL). Od 1 lutego kancelaria działa już w poszerzonym składzie, z nowym, dodatkowym zakresem specjalizacji. Do zadań Katarzyny Malinowskiej będzie należeć rozwój międzynarodowej praktyki kancelarii.

- Jesteśmy dumne, że będziemy mogły współpracować z Kasią. Przez wiele lat mogłam obserwować jej działalność naukową i zawodową, chociażby prowadząc wspólnie wykłady z zakresu prawa ubezpieczeń gospodarczych na Akademii Leona Koźmińskiego – powiedziała Anna Tarasiuk, radca prawny i partner w kancelarii.

- Bardzo się cieszę, że będę mogła dzielić swoje kompetencje z zespołem ekspertów z LTLEGAL i skoncentrować się na ważnych dla mnie zagadnieniach międzynarodowych – także w zakresie ubezpieczeń kosmicznych – skomentowała Katarzyna Malinowska.

Dzięki pozyskaniu nowych ekspertów LTLEGAL, która specjalizuje się w obsłudze instytucji rynku finansowego, rozszerzyła swoje kompetencje. Oprócz prawa kosmicznego kancelaria będzie mogła zaoferować także pomoc prawną z zakresu umów IT, prawa autorskiego oraz nieruchomości.

Dr hab. Katarzyna Malinowska, radca prawny, jest uznanym ekspertem w dziedzinie prawa ubezpieczeń, a od niedawna także prawa kosmicznego. Doradza podmiotom – tak rodzimym, jak i zagranicznym – działającym na polskim rynku ubezpieczeń w zakresie regulacyjnym, korporacyjnym, produktowym oraz organizacyjnym. Reprezentuje klientów w postępowaniach procesowych. Od 20 lat łączy karierę zawodową z pracą naukową. Jest autorką znaczących opracowań z dziedziny prawa ubezpieczeń gospodarczych, prelegentką na krajowych i międzynarodowych seminariach i konferencjach oraz wykładowcą akademickim. Swoją pracę habilitacyjną dedykowała zagadnieniom z zakresu prawa i ubezpieczeń kosmicznych, uwzględniając w niej także zasady odpowiedzialności za szkody wyrządzone statkami kosmicznymi.
(AM, źródło: LTLEGAL)

 

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa...


czytaj dalej

PTE PZU: Marek Sakowski nowym prezesem

Marcin Żółtek zrezygnował z funkcji prezesa Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU. Zastąpi go Marek Sakowski.

Jak czytamy w informacji...


czytaj dalej

Credendo: Przed nami wieprzowy kryzys?

Chiny są największym producentem wieprzowiny na świecie (co stanowi około 50% światowej produkcji, konsumpcji i inwentarza żywego), a wszelkie...


czytaj dalej

Lloyd’s: konsultacje zakończone, zaczyna się praca

Po zakończeniu 10-tygodniowego okresu konsultacji projektu „Przyszłość w Lloyd’s”, Lloyd’s potwierdził, że były one szerokie i przyniosły ponad...


czytaj dalej

Czy ubezpieczenie zdrowotne pomoże przy braku leków w aptekach?

Z szacunków Naczelnej Izby Aptekarskiej wynika, że problem z dostępnością lekarstw w aptekach dotyczy już nawet ok. 500 różnych leków. Wśród nich...


czytaj dalej

PIU: Klimatyczna ankieta dla pośredników

Polska Izba Ubezpieczeń zaprasza wszystkich pośredników do wypełnienia krótkiej ankiety, która dotyczy ryzyk klimatycznych.

Izba, która na...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook