Reklama

Personalia: Katarzyna Malinowska w kancelarii LTLEGAL
poniedziałek, 04 lutego 2019 09:30

Dr hab. Katarzyna Malinowska, znana ekspertka prawa ubezpieczeń, dołączyła wraz z zespołem do kancelarii radców prawnych Łyszkiewicz Tarasiuk (LTLEGAL). Od 1 lutego kancelaria działa już w poszerzonym składzie, z nowym, dodatkowym zakresem specjalizacji. Do zadań Katarzyny Malinowskiej będzie należeć rozwój międzynarodowej praktyki kancelarii.

- Jesteśmy dumne, że będziemy mogły współpracować z Kasią. Przez wiele lat mogłam obserwować jej działalność naukową i zawodową, chociażby prowadząc wspólnie wykłady z zakresu prawa ubezpieczeń gospodarczych na Akademii Leona Koźmińskiego – powiedziała Anna Tarasiuk, radca prawny i partner w kancelarii.

- Bardzo się cieszę, że będę mogła dzielić swoje kompetencje z zespołem ekspertów z LTLEGAL i skoncentrować się na ważnych dla mnie zagadnieniach międzynarodowych – także w zakresie ubezpieczeń kosmicznych – skomentowała Katarzyna Malinowska.

Dzięki pozyskaniu nowych ekspertów LTLEGAL, która specjalizuje się w obsłudze instytucji rynku finansowego, rozszerzyła swoje kompetencje. Oprócz prawa kosmicznego kancelaria będzie mogła zaoferować także pomoc prawną z zakresu umów IT, prawa autorskiego oraz nieruchomości.

Dr hab. Katarzyna Malinowska, radca prawny, jest uznanym ekspertem w dziedzinie prawa ubezpieczeń, a od niedawna także prawa kosmicznego. Doradza podmiotom – tak rodzimym, jak i zagranicznym – działającym na polskim rynku ubezpieczeń w zakresie regulacyjnym, korporacyjnym, produktowym oraz organizacyjnym. Reprezentuje klientów w postępowaniach procesowych. Od 20 lat łączy karierę zawodową z pracą naukową. Jest autorką znaczących opracowań z dziedziny prawa ubezpieczeń gospodarczych, prelegentką na krajowych i międzynarodowych seminariach i konferencjach oraz wykładowcą akademickim. Swoją pracę habilitacyjną dedykowała zagadnieniom z zakresu prawa i ubezpieczeń kosmicznych, uwzględniając w niej także zasady odpowiedzialności za szkody wyrządzone statkami kosmicznymi.
(AM, źródło: LTLEGAL)

 

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Allianz: Akwizycje zamiast odkupu?

Allianz może spowolnić realizację swojego programu odkupu akcji, aby móc dokonać niewielkich akwizycji – zapowiedział dyrektor finansowy grupy po...


czytaj dalej

Parlament Europejski: Zmiany w dyrektywie komunikacyjnej przyjęte

13 lutego deputowani z Parlamentu Europejskiego przyjęli zmiany w przepisach dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych (dyrektywie komunikacyjnej).

...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Windykacyjni pośrednicy

19 lutego ukazał się 54. odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gościem programu zatytułowanego „Windykacyjni pośrednicy” był Piotr...


czytaj dalej

PZU SA: Usługa Auto Non Stop dla posiadaczy PZU Auto AC

Oferta komunikacyjna PZU SA została wzbogacona o opcję Auto Non Stop. Dzięki nowej usłudze w przypadku obsługi zgłoszenia z PZU Auto AC...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook