Reklama

Nationale-Nederlanden: Kompleksowa ochrona zdrowia ubezpieczonych
wtorek, 16 kwietnia 2019 08:43

Ocena ryzyka zachorowania, badania genetyczne czy konsultacja u lekarza specjalisty – to tylko kilka elementów, które znalazły się w opcjach umów dodatkowych do ubezpieczenia na życie oferowanego przez Nationale-Nederlanden. Towarzystwo oprócz pieniędzy zapewni swoim klientom pełne wsparcie na etapie diagnozy, leczenia i dochodzenia do zdrowia.

Nationale-Nederlanden podjęło decyzję o rozszerzeniu umów dodatkowych oferowanych w ramach ubezpieczeń na życie – „Ochrona jutra” oraz „Sposób na przyszłość”. Nowości to pakiety: „Pre-diagnoza i badania genetyczne”, „Onkolog”, „Kardiolog”, „Neurolog”  „Ortopeda” i „Plan na powrót do zdrowia po wypadku lub chorobie”.

„Pre-diagnoza i badania genetyczne” to uzupełnienie dla umów dodatkowych na wypadek nowotworu oraz na wypadek poważnych zachorowań. Pakiet obejmuje takie świadczenia, jak ocena ryzyka zachorowania, tele- lub wideokonsultacje medyczne, wizyty domowe lekarza oraz badania diagnostyczne lub genetyczne. Pakiet „Onkolog” zapewnia natomiast szybką diagnostykę medyczną w przypadku podejrzenia nowotworu, aby móc wykluczyć lub potwierdzić wystąpienie nowotworu i zapewnić optymalny proces leczenia. W przypadku pakietów „Kardiolog”, „Neurolog” i „Ortopeda” oraz „Plan na powrót do zdrowia po wypadku lub chorobie” ubezpieczony może liczyć na kompleksową pomoc lekarzy specjalistów, w tym dietetyka i psychologa, a także badania czynnościowe i laboratoryjne oraz organizację procesu rehabilitacyjnego.

- Zdecydowaliśmy się na rozwinięcie naszej oferty, ponieważ wiemy, jak może zmienić się rzeczywistość chorego i jego rodziny w wyniku ciężkiej choroby. Chcemy jak najwięcej obowiązków zrealizować w imieniu naszego klienta. Dysponując takim świadczeniem, ubezpieczony może szybko potwierdzić bądź wykluczyć poważną chorobę, a w przypadku jej wystąpienia – uzyskać dostęp do najlepszych specjalistów. Takie świadczenie będzie pomocne też na etapie dochodzenia do zdrowia, kiedy niezbędnym elementem leczenia okaże się rehabilitacja – mówi Edyta Fundowicz, dyrektor ds. Portfolio Produktowego Nationale-Nederlanden. – To pierwszy taki produkt na rynku i tym większą mamy satysfakcję, że oferujemy klientom możliwość skorzystania z naszych innowacyjnych produktów. Wierzymy, że taka kompleksowa opieka to przyszłość ubezpieczeń na życie – dodaje.

Osoby, które zdecydują się na rozszerzenie polisy, mogą same wybrać sposób realizacji świadczenia medycznego. Firma przewidziała dla klientów dwie formy – bezgotówkową i gotówkową. Pierwszą ubezpieczony realizuje za pośrednictwem konsultanta Centrum Świadczeń Medycznych, który prowadzi go przez proces leczenia. Jeśli klient zdecyduje się na formę świadczenia pieniężnego, sam będzie koordynował jego przebieg, otrzyma jednak zwrot za poniesione koszty leczenia na podstawie skompletowanych faktur.
(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook