Reklama

Compensa Życie: Wniosek o wpis do ewidencji PPK
piątek, 26 kwietnia 2019 08:48

25 kwietnia Compensa Życie wystąpiła z wnioskiem do Polskiego Funduszu Rozwoju o wpis do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych. PPK ubezpieczyciela charakteryzować będzie połączenie w jednym produkcie funkcji oszczędnościowej i ochronnej. Dystrybucja oferty będzie prowadzona w oparciu o bliską współpracę z reprezentującymi pracodawców brokerami i w kanale agencyjnym.

Po uzyskaniu wpisu Compensa przedstawi kompleksową ofertę, której wyróżnikiem będzie dodatkowy element ochronny produktu. Przystępujący do PPK pracownicy skorzystają zarówno z programu inwestycyjnego (gwarantowany dostęp do min. 8 funduszy zdefiniowanej daty), jak i z ochrony ubezpieczeniowej, stanowiącej integralną część oferty.

- PPK umożliwi pracownikom długofalowe oszczędzanie i inwestowanie. Unikalność oferty Compensy polega na połączeniu produktu PPK z częścią ochronną, zapewniającą wsparcie finansowe na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak śmierć czy trwałe inwalidztwo w wyniku nieszczęśliwego wypadku – komentuje Konrad Kluska, członek zarządu Compensy Życie odpowiedzialny za obszar PPK w firmie.

Dystrybucja oferty Compensy będzie opierać się na współpracy z brokerami i działaniach w sieci agencyjnej. Pośrednicy i pracodawcy otrzymają sprzedażowe i posprzedażowe wsparcie zespołu ekspertów ubezpieczyciela, którego zadaniem będzie obsługa PPK od strony merytorycznej i technicznej.

- Mamy świadomość, jak ważnym tematem jest emerytalna przyszłość Polaków. PPK dają pracownikom możliwość oszczędzania na emeryturę, a z Compensą jeszcze dodatkową ochronę. Znakomita większość przyszłych uczestników PPK zostanie zapisana do programu automatycznie, jednak informacje, jakie uzyskają od swojego pracodawcy, mogą mieć kluczowy wpływ na ich decyzję o pozostaniu w programie i regularnym oszczędzaniu. Dlatego dzięki współpracy z pośrednikami pracodawcy otrzymają od nas wsparcie na każdym etapie wdrożenia tego rozwiązania. Sami zaś pośrednicy będą wspierani przez zespół specjalnie do tego powołanych ekspertów Compensy. Jesteśmy dobrze przygotowani do działania zarówno od strony eksperckiej, produktowej, technicznej, jak i sprzedażowej – podsumowuje Konrad Kluska.

Oprócz Compensy PPK będą oferowane przez kilka innych grup i firm ubezpieczeniowych. Dziś wiadomo, że w gronie dostawców Planów znajdą się Grupa PZU AXA, Aviva Nationale-Nederlanden, Warta i Aegon.

PPK sprzedawać będzie również Union Investment, które wkrótce wejdzie w skład Grupy Generali. Według „Parkietu” Plany znajdą się również w ofercie Allianz, a z możliwości ich sprzedaży nie skorzystają MetLife i UNIQA.

- Na podstawie wstępnych deklaracji zakładamy, że około 20 instytucji finansowych będzie oferować PPK. To zapewni konkurencyjność na tym rynku – mówił 8 stycznia podczas inauguracji kampanii informacyjnej na temat PPK Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

 

PTE PZU: Marek Sakowski nowym prezesem

Marcin Żółtek zrezygnował z funkcji prezesa Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU. Zastąpi go Marek Sakowski.

Jak czytamy w informacji...


czytaj dalej

PIU: Piotr Wrzesiński wśród europejskich ekspertów do spraw emerytur

Piotr Wrzesiński, ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń PIU, został wybrany do Grupy Ekspertów ds. paneuropejskiego produktu emerytalnego (PEPP) w...


czytaj dalej

Best: Ratingi kredytowe Lloyd’s potwierdzone

Agencja A.M. Best potwierdziła rating siły finansowej A i ratingi kredytowe emitenta a+ Lloyd’s (Wlk. Brytania), Lloyd’s China i Lloyd’s Brussels....


czytaj dalej

Swiss Re: Londyński debiut ReAssure odwołany

Grupa Swiss Re zawiesiła planowany na 4,1 mld dol. debiut giełdowy należącego do niej brytyjskiego ubezpieczyciela na życie ReAssure w dniu, w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: KNF i Finanstilsynet skontrolowały Gefion Insurance A/S

11 lipca Finanstilsynet, duński organ nadzoru finansowego (DFSA), opublikował informację o wynikach kontroli w Gefion Insurance A/S*. W ten proces...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Jakie wnioski po XXII Kongresie?

16 lipca ukazał się 75. odcinek podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji”. Gościem programu był Marcin Kapiński ze Stowarzyszenia...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook