Reklama

Compensa Życie: Wniosek o wpis do ewidencji PPK
piątek, 26 kwietnia 2019 08:48

25 kwietnia Compensa Życie wystąpiła z wnioskiem do Polskiego Funduszu Rozwoju o wpis do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych. PPK ubezpieczyciela charakteryzować będzie połączenie w jednym produkcie funkcji oszczędnościowej i ochronnej. Dystrybucja oferty będzie prowadzona w oparciu o bliską współpracę z reprezentującymi pracodawców brokerami i w kanale agencyjnym.

Po uzyskaniu wpisu Compensa przedstawi kompleksową ofertę, której wyróżnikiem będzie dodatkowy element ochronny produktu. Przystępujący do PPK pracownicy skorzystają zarówno z programu inwestycyjnego (gwarantowany dostęp do min. 8 funduszy zdefiniowanej daty), jak i z ochrony ubezpieczeniowej, stanowiącej integralną część oferty.

- PPK umożliwi pracownikom długofalowe oszczędzanie i inwestowanie. Unikalność oferty Compensy polega na połączeniu produktu PPK z częścią ochronną, zapewniającą wsparcie finansowe na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak śmierć czy trwałe inwalidztwo w wyniku nieszczęśliwego wypadku – komentuje Konrad Kluska, członek zarządu Compensy Życie odpowiedzialny za obszar PPK w firmie.

Dystrybucja oferty Compensy będzie opierać się na współpracy z brokerami i działaniach w sieci agencyjnej. Pośrednicy i pracodawcy otrzymają sprzedażowe i posprzedażowe wsparcie zespołu ekspertów ubezpieczyciela, którego zadaniem będzie obsługa PPK od strony merytorycznej i technicznej.

- Mamy świadomość, jak ważnym tematem jest emerytalna przyszłość Polaków. PPK dają pracownikom możliwość oszczędzania na emeryturę, a z Compensą jeszcze dodatkową ochronę. Znakomita większość przyszłych uczestników PPK zostanie zapisana do programu automatycznie, jednak informacje, jakie uzyskają od swojego pracodawcy, mogą mieć kluczowy wpływ na ich decyzję o pozostaniu w programie i regularnym oszczędzaniu. Dlatego dzięki współpracy z pośrednikami pracodawcy otrzymają od nas wsparcie na każdym etapie wdrożenia tego rozwiązania. Sami zaś pośrednicy będą wspierani przez zespół specjalnie do tego powołanych ekspertów Compensy. Jesteśmy dobrze przygotowani do działania zarówno od strony eksperckiej, produktowej, technicznej, jak i sprzedażowej – podsumowuje Konrad Kluska.

Oprócz Compensy PPK będą oferowane przez kilka innych grup i firm ubezpieczeniowych. Dziś wiadomo, że w gronie dostawców Planów znajdą się Grupa PZU AXA, Aviva Nationale-Nederlanden, Warta i Aegon.

PPK sprzedawać będzie również Union Investment, które wkrótce wejdzie w skład Grupy Generali. Według „Parkietu” Plany znajdą się również w ofercie Allianz, a z możliwości ich sprzedaży nie skorzystają MetLife i UNIQA.

- Na podstawie wstępnych deklaracji zakładamy, że około 20 instytucji finansowych będzie oferować PPK. To zapewni konkurencyjność na tym rynku – mówił 8 stycznia podczas inauguracji kampanii informacyjnej na temat PPK Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

 

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Lloyd’s: Plan przechodzenia na platformę elektroniczną

Ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s of London przenieśli już 45% swojego biznesu na platformę elektroniczną, wyprzedzając plan.

Branża...


czytaj dalej

Insurance Europe: Frédéric de Courtois wiceprezesem nowej kadencji

Frédéric de Courtois, dyrektor generalny Grupy Generali, został wybrany 22 maja na trzyletnią kadencję na stanowisku wiceprezesa Insurance Europe....


czytaj dalej

Warta odstępuje od oferowania PPK

Na nieco ponad miesiąc przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych z uczestnictwa w programie wycofała się jedna z firm zarejestrowanych już w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Powódź zalewa południową Polskę

Kilka dni intensywnych opadów deszczu sprawiło, że Polska, zwłaszcza południowa, zaczęła zmagać się z nadmiarem wody. Doszło już do kilkuset...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook