Reklama

PPK: PKO TFI w sojuszu z Ergo Hestią
piątek, 17 maja 2019 08:48

Do grona instytucji finansowych oficjalnie oferujących pracownicze plany kapitałowe (PPK) dołączyło PKO TFI. PKO TFI zapowiedziało współpracę strategiczną w zakresie dystrybucji PPK z sopocką ERGO Hestią. Towarzystwo jest również otwarte na współpracę z wybranymi brokerami, szczególnie z tymi, którzy specjalizują się w benefitach pracowniczych. W tym momencie (17 maja 2019 r.) na portalu mojeppk.pl wśród dostawców oficjalnie uznanych przez Polski Fundusz Rozwoju znalazły się również TFI PZU, AXA TFI i Esaliens TFI. Na weryfikację oczekuje kilkanaście kolejnych firm, a wśród nich dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: Warta i Compensa.

Na spotkaniu z dziennikarzami prezes Piotr Żochowski zakomunikował gotowość PKO TFI do walki o udział w rynku pracowniczych planów kapitałowych. – Naszym niewątpliwym atutem oprócz rozległej sieci terenowej, doświadczeniu w masowej obsłudze indywidualnych kont oraz technologii są relacje biznesowe z ponad tysiącem największych firm w Polsce, zatrudniających ponad 250 osób.

To właśnie o te firmy rozegra się pierwsza tura kampanii o PPK. Przypomnijmy, że obowiązek wprowadzenia PPK najwięksi przedsiębiorcy będą mieli już od 1 lipca 2019 r.

Na pytanie, jaki konkretnie udział w rynku PKO TFI chciałoby zdobyć, Piotr Żochowski odpowiedział, że 15% będzie bardzo dobrym wynikiem. Podkreślił, że konkurencja między instytucjami finansowymi jest bardzo duża. PKO TFI zakłada, że PPK będzie instrumentem finansowym, który zacznie być rentowny najwcześniej po 8-10 latach. Na taki długi horyzont nie każda instytucja może sobie pozwolić. Sukces będzie zależał nie tylko od partycypacji, ale również od struktury i wysokości wynagrodzeń pracowników w portfelu.

Zapytany przez dziennikarzy o spodziewaną partycypację w PPK, prezes Żochowski wyraził ostrożny optymizm: - Jestem zdania, że zaufanie do PPK będzie budowało się stopniowo. Potrzeba czasu, żeby przedsiębiorcy i pracownicy przekonali się, jak to działa. A oferta jest niezwykle korzystna z punktu widzenia pracowników. Może nieco mniej korzystna dla instytucji finansowych, biorąc pod uwagę najniższy w historii polskiego rynku kapitałowego poziom kosztów – podsumował. Dodał, że PPK będzie odgrywać w ofercie Grupy PKO rolę retencyjną, czyli będzie pomagać w utrzymaniu wieloletnich relacji z klientami. Klienci posiadający PPK w PKO TFI będą mogli liczyć również na preferencyjne warunki inwestowania w produkty o przeznaczeniu emerytalnym oraz inne dodatkowe benefity.

- Przygotowując się do oferowania PPK, postawiliśmy na rozwiązanie informatyczne, które do maksimum uprości obsługę z punktu widzenia pracodawcy – powiedział Łukasz Kwiecień, wiceprezes PKO TFI. – Pracodawcy, z którymi rozmawialiśmy, byli bardzo zaskoczeni widząc, że podpisanie umowy to kwestia kilku minut – dodał. – Niezależnie od tego, z kim ostatecznie pracodawca podpisze umowę dotyczącą PPK, już teraz powinien prowadzić akcję edukacyjną i rozmawiać z pracownikami o tym, jakie możliwości PPK daje – uzupełnił Łukasz Kwiecień.

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. to jedno z największych towarzystw funduszy inwestycyjnych rynku kapitałowego w Polsce. Na koniec marca zarządzało aktywami o wartości ponad 35 mld zł (25% udziału w rynku), posiadało ponad 600 tys. klientów. PKO TFI posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu produktami inwestycyjnymi oraz wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu Pracowniczych Programów Emerytalnych. Jako jedno z nielicznych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych posiada w swojej ofercie już od 2012 roku fundusze inwestycyjne oparte o model cyklu życia. Oferta produktowa Towarzystwa składa się obecnie z ponad 60 funduszy, subfunduszy i innych produktów inwestycyjnych. Istnieje od 1997 roku.
AW

 

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Lloyd’s: Plan przechodzenia na platformę elektroniczną

Ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s of London przenieśli już 45% swojego biznesu na platformę elektroniczną, wyprzedzając plan.

Branża...


czytaj dalej

Insurance Europe: Frédéric de Courtois wiceprezesem nowej kadencji

Frédéric de Courtois, dyrektor generalny Grupy Generali, został wybrany 22 maja na trzyletnią kadencję na stanowisku wiceprezesa Insurance Europe....


czytaj dalej

Warta odstępuje od oferowania PPK

Na nieco ponad miesiąc przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych z uczestnictwa w programie wycofała się jedna z firm zarejestrowanych już w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Powódź zalewa południową Polskę

Kilka dni intensywnych opadów deszczu sprawiło, że Polska, zwłaszcza południowa, zaczęła zmagać się z nadmiarem wody. Doszło już do kilkuset...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook