Reklama

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech
poniedziałek, 20 maja 2019 08:34

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze majątkowym i osiągnęli najwyższy wolumen finansowania serii B i serii C.

W I kwartale 2019 r. ogłoszonych zostało 85 transakcji o łącznej wartości 1,42 mld dol. Był to trzeci z kolei kwartał, w którym sumy skierowane na finansowanie insurtechów przekroczyły 1 mld dol.

W ostatnim kwartale odnotowano największą liczbę transakcji w sektorze ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych od I kw. 2017 r., odkąd WTW zaczął zbierać dane o finansowaniu insurtechów – 56 transakcji. W porównaniu z IV kw. 2018 r. wzrost liczby transakcji wyniósł 37%.

Ogółem liczba transakcji finansujących insurtech wzrosła o 35% w stosunku do IV kw. 2018 r., ale wielkość finansowania uległa zmniejszeniu o 11%.

54% transakcji zostało dokonanych poza USA, zgodnie z trendem utrzymującym się od dwóch lat: np. w 2016 r. poza USA miało miejsce 42% aktywności inwestycyjnej w zakresie insurtechu.

W I kw. 2019 r. liczba transakcji w Wlk. Brytanii wzrosła o 50%, a w USA o 44%, natomiast w Chinach spadła o 38%.

Dwie trzecie inwestycji stanowiły rundy zalążkowa i serii A, ale w I kw. 2019 r. odnotowano największą w historii liczbę rund inwestycyjnych serii B i C – odpowiednio 12 i 6 (w porównaniu z 9 i 3 w IV kw. 2018 r.), ponieważ coraz więcej start-upów insurtechowych osiąga etap dojrzewania.

Finansowanie wczesnej fazy insurtechów nadal idzie do sektora ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych. Od II kw. 2017 r. sektor majątkowy prześciga życiowy w otrzymywaniu finansowania wczesnych faz rozwoju insurtechów, w rundach inwestycyjnych zalążkowej i serii A.

Od 2014 r. ponad połowa wszystkich transakcji insurtechowych dotyczyła insurtechów skoncentrowanych na dystrybucji. Tylko 6% transakcji dotyczyło ubezpieczycieli wszechstronnych, podczas gdy 40% poszło do start-upów B2B. Jednak ostatnio start-upy B2B przejmują większą część transakcji – od początku 2018 r. 42% wszystkich inwestycji w insurtech.
AC

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Swiss Re: Straty katastroficzne półrocza

Katastrofy naturalne i spowodowane przez człowieka w I poł. 2019 r. były odpowiedzialne za 44 mld dol. strat gospodarczych na świecie – wynika ze...


czytaj dalej

ECB: Zamknięcie zaatakowanej strony

Europejski Bank Centralny (ECB) zamknął 15 sierpnia jedną ze swoich stron internetowych po udanym ataku hakerskim i zainfekowaniu złośliwym...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Saltus TUW sfinalizował zakup Macif Życie TUW

Dwa tygodnie po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Saltus TUW sfinalizował umowę nabycia i stał się właścicielem 100% udziałów...


czytaj dalej

Compensa: Łupem włamywaczy pada średnio 11 tys. zł

Średnia wartość mienia przywłaszczonego wskutek kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań w pierwszej połowie obecnego roku przekracza 11 tys. zł...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook