Reklama

MetLife: Nowa oferta dla małych i średnich przedsiębiorstw
czwartek, 13 czerwca 2019 08:38

„MetLife Każdy Ważny” – taką nazwę nosi wprowadzone przez MetLife nowe ubezpieczenie życiowe dla małych i średnich przedsiębiorstw, stanowiące alternatywę dla klasycznego ubezpieczenia grupowego. Polisa zapewnia indywidualną, spersonalizowaną ochronę życia i zdrowia zarówno pracodawcy, jak i pracownikom oraz członkom ich rodzin.

„MetLife Każdy Ważny” łączy w sobie prostotę ubezpieczenia grupowego z elastycznością ubezpieczenia indywidualnego. Produkt skierowany jest do firm zatrudniających kilka lub kilkanaście osób, choć nie ma przeszkód, aby skorzystały z niego również większe przedsiębiorstwa. Do ubezpieczenia mogą przystąpić właściciele, pracownicy, członkowie ich rodzin lub inne wskazane osoby.

- Dzięki badaniu, które MetLife przeprowadziło wśród pracowników małych firm w Polsce, wiemy, że ubezpieczenie jest ważnym benefitem, a ok. 80% pracowników oczekuje indywidualnego traktowania przez pracodawcę, uwzględniającego różnorodność potrzeb – mówi Bożena Trzaska, dyrektor ds. Rozwoju Produktów Ochronnych MetLife.

Podstawą produktu jest terminowe ubezpieczenie na życie, które można rozszerzyć o 9 zróżnicowanych opcji dodatkowych. Zapewniają one np. wsparcie finansowe w przypadku m. in. zdiagnozowania nowotworu lub innej poważnej choroby, pobytu w szpitalu, trwałego inwalidztwa, niezdolności do pracy czy konieczności leczenia dziecka. Nowością jest możliwość ubezpieczenia z tytułu uszkodzenia ciała wskutek wypadku.

- Dla pracodawcy ważne jest, aby w ramach ubezpieczenia mieć możliwość jak najlepszego dopasowania zakresu i wysokości ochrony do potrzeb swoich pracowników. W typowym ubezpieczeniu grupowym wszyscy pracownicy otrzymują taki sam pakiet i zakres ubezpieczenia. Nasz produkt zapewnia indywidualne podejście, dzięki elastyczności w doborze dodatkowych świadczeń wynikających z sytuacji życiowej lub oczekiwań pracowników. Klienci spośród różnych opcji będą mogli skorzystać także z ochrony z tytułu uszkodzenia ciała wskutek wypadku. To nasze nowe ryzyko ubezpieczeniowe i ważny element oferty. Jesteśmy przygotowani na częste wypłaty świadczeń za przeróżne uszkodzenia ciała, m.in. złamania, skręcenia, zwichnięcia, uszkodzenia tkanek miękkich, rany zaopatrzone chirurgicznie, oparzenia i odmrożenia, leczenie endoskopowe lub zachowawcze – dodaje Bożena Trzaska.

„MetLife Każdy Ważny” zapewnia również dostęp do bezpłatnych usług assistance, dopasowanych do zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia. Obejmują one np. pomoc w walce  z nowotworem, po wypadku, w chorobie lub rehabilitacji, wsparcie w organizacji pogrzebu. Osoby objęte ubezpieczeniem mają też możliwość skorzystania z bezpłatnych telefonicznych konsultacji medycznych e-lekarz 24 lub dostęp do platformy internetowej ze zniżkami na zakupy w sklepach stacjonarnych i online. Ponadto każdy z pracodawców otrzymuje dostęp do pakietu assistance w zakresie bezpłatnych usług prawnych.

„MetLife Każdy Ważny” oraz umowy dodatkowe dostępne są w agencjach i u wybranych partnerów MetLife na terenie całej Polski.
(AM, źródło: MetLife)

 

Digital Care: Piotr Kuszewski nowym członkiem zarządu

Z dniem 2 października do zarządu Digital Care dołączył Piotr Kuszewski. Rozszerzenie składu organu jest związane z ekspansją spółki na rynki...


czytaj dalej

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Niemcy: Zmiany w kierownictwie spółek Allianz

Allianz Global Corporate & Specialty SE (AGCS) i Allianz Deutschland AG ogłosiły zmiany w kierownictwie, które wejdą w życie 1 grudnia 2019 r.


czytaj dalej

WTW: Employee experience przyczynia się do sukcesu finansowego firmy

Nowe badanie Willis Towers Watson (WTW), zrealizowane przy wsparciu zaawansowanych narzędzi analitycznych, pokazało silny związek...
czytaj dalej

Unum Życie z tytułem Najlepszego Pracodawcy 2019

Unum Życie zostało wyróżnione przez Kincentric tytułem Najlepszego Pracodawcy 2019 w Polsce (Kincentric Best Employer). To już siódme takie...
czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Będzie trudniej o ochronę należności

Pogorszenie globalnej sytuacji gospodarczej i wzrost napięć w handlu międzynarodowym sygnalizowane przez członków Unii Berneńskiej może utrudnić...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook