Reklama

Skarbiec TFI: Brokerzy cennymi partnerami przy oferowaniu PPK
wtorek, 25 czerwca 2019 08:44

Korzyści z programów typu pracownicze plany kapitałowe (PPK) z biegiem czasu zachęcają kolejnych pracowników do uczestnictwa. W efekcie w niektórych krajach przekracza ono nawet 80% uprawnionych – poinformowała ISBnews Anna Milewska, prezes Skarbiec Holding i Skarbiec TFI, który znalazł się właśnie na portalu Moje PPK.

- Oceniając rynek PPK, należy spojrzeć niejako dwuetapowo. Jeśli bowiem nawet w pierwszym okresie nie będzie zbyt wielkiego entuzjazmu wśród pracowników, to jednak dane z innych krajów pokazują, że projekty podobne do PPK stają się powszechne. Potrzeba na to trochę czasu, aby „przyzwyczaić” ludzi do takiego planu. Wtedy ci, którzy nie przystąpili, widząc korzyści dla uczestników, decydują się jednak na uczestnictwo. Np. w istniejących od kilkunastu lat tego typu programach w Wielkiej Brytanii (workplace pensions) uczestniczy ok. 80% pracujących, zaś w nowozelandzkim KiwiSaver ponad 70% – powiedziała Anna Milewska.

Prezes zadeklarowała, że celem, jaki wyznaczyło sobie Skarbiec TFI, jest zdobycie pozycji wiodącej wśród niezależnych TFI. – Pozyskiwać firmy do współpracy przy PPK chcemy samodzielnie, jak i poprzez współpracę z brokerami – upatrujemy duży potencjał właśnie w tej grupie pośredników – wskazała.

PPK jest produktem długoterminowego oszczędzania, a Skarbiec PPK SFIO będzie oferowany wszystkim przedsiębiorcom, którzy chcą mieć pełne wsparcie przy wdrożeniu PPK na każdym etapie – podkreśliła.

- Będziemy dążyć do tego, aby subfundusze zdefiniowanej daty zarządzany przez Skarbiec TFI były produktem o możliwie najwyższej jakości zarówno w sposobie zarządzania, jak i obsłudze dla pracodawcy i dla pracownika – zadeklarowała też Anna Milewska.

Według niej, Skarbiec TFI na rynku PPK wyróżnia się dwiema podstawowymi cechami: po pierwsze ma prawie 22-letnie doświadczenie w zarządzaniu różnymi instrumentami finansowymi, a po drugie, jeżeli popatrzyć na to, w co głównie będą inwestować swoje aktywa fundusze zarządzane w ramach PPK (akcje polskie, akcje zagraniczne i obligacje skarbowe) to wyniki osiągane przez Skarbiec TFI zarówno w średnim, jak i długim terminie są wyróżniające się na tle konkurencji.

Anna Milewska odniosła się do zapowiedzi innych podmiotów odnośnie do rezygnacji z opłaty z zarządzanie w pierwszych latach.

- Każde przedsiębiorstwo musi przyjąć kryteria wyboru instytucji zarządzającej według najlepiej pojętego interesu uczestników. Dla jednych będzie to doświadczenie i wyniki osiągane w poszczególnych klasach aktywów, a dla innych może to być zerowa opłata w pierwszym półroczu lub roku trwania PPK. Z punktu widzenia uczestnika, którym jest przyszły emeryt, wydaje się lepszym rozwiązaniem posiadać opłatę w wysokości nie większej niż 0,5% rocznie w inwestycji, która w ciągu kilku lat ma stopę zwrotu na poziomie kilkunastu procent niż zerową opłatę w inwestycji, która w tym samym czasie przynosi dużo mniejsze zyski. Tym bardziej, że wpływ braku pobierania opłaty w pierwszym roku nie ma prawie żadnego znaczenia w dłuższym terminie – stwierdziła prezes.
(AM, źródło: Informacja dnia ISBNewsLetter)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Swiss Re: Straty katastroficzne półrocza

Katastrofy naturalne i spowodowane przez człowieka w I poł. 2019 r. były odpowiedzialne za 44 mld dol. strat gospodarczych na świecie – wynika ze...


czytaj dalej

ECB: Zamknięcie zaatakowanej strony

Europejski Bank Centralny (ECB) zamknął 15 sierpnia jedną ze swoich stron internetowych po udanym ataku hakerskim i zainfekowaniu złośliwym...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Saltus TUW sfinalizował zakup Macif Życie TUW

Dwa tygodnie po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Saltus TUW sfinalizował umowę nabycia i stał się właścicielem 100% udziałów...


czytaj dalej

Compensa: Łupem włamywaczy pada średnio 11 tys. zł

Średnia wartość mienia przywłaszczonego wskutek kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań w pierwszej połowie obecnego roku przekracza 11 tys. zł...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook