Reklama

Dystrybucja: Dwusetny Punkt Standard
czwartek, 27 czerwca 2019 08:46

W środę 26 czerwca 2019 r.  odbyło się uroczyste otwarcie 200. Punktu Standard. Do końca roku Ergo Hestia planuje prowadzenie 250-260 swoich flagowych placówek agencyjnych. Właścicielem usytuowanego w Warszawie przy ul. Wiernej Punktu nr 200 jest Paweł Ekiert. W uroczystości uczestniczył prezes Piotr Maria Śliwicki, którego obecność jest wyrazem strategicznego znaczenia projektu dla sopockiego ubezpieczyciela.

Punkty Standard to nie tylko elegancki wystrój placówki, ale również rozbudowany program biznesowo-marketingowo-szkoleniowy dla najlepszych pośredników współpracujących z Ergo Hestią. Właściciele Punktów Standard mają się wyróżniać pod względem profesjonalizmu, wiedzy o ubezpieczeniach oraz umiejętnościami w zakresie obsługi klienta. Uczestniczą w dedykowanym systemie szkoleniowym, doskonaląc wiedzę produktową, umiejętności miękkie oraz kompetencje biznesowe.

Punkty Standard powstają w miejscowościach liczących co najmniej 20 tys. mieszkańców. Zgodnie z założeniami, sieć Punktów Standard nie może być zbyt gęsta, aby uniknąć wewnętrznej konkurencji.

Zależy nam na budowie społeczności najlepszych na rynku pośredników, którzy dzielą się ze sobą wiedzą i wspierają wzajemnie, a nie rywalizują – mówi Szymon Kubiak, manager projektu. – Szacujemy, że ostatecznie sieć Punktów Standard będzie liczyć około 400 placówek. Jednak jakość stawiamy na pierwszym planie. Powstanie każdego Punktu poprzedza dogłębna analiza potencjału biznesowego lokalizacji i przygotowania agenta do prowadzenia takiej placówki – uzupełnia.

- Z Ergo Hestią jestem związany już 12 lat, a otworzenie Punktu Standard uważam za przełomowy moment w mojej karierze – mówi Paweł Ekiert, właściciel dwusetnej placówki. – Wybrałem lokalizację w nowopowstałym osiedlu na warszawskim Targówku. Potencjał jest ogromny. Już teraz mieszka tu ponad 5 tys. osób, a w ciągu najbliższych lat ta liczba się podwoi – wyjaśnia.

Rynek pośrednictwa ubezpieczeniowego przechodzi w ostatnich latach istotną transformację. Z jednej strony wymagające regulacje prawne, z drugiej rosnący poziom cyfryzacji zarówno po stronie klientów, jak i ubezpieczycieli, sprawia, że pośrednicy albo się profesjonalizują, albo są zmuszeni zmienić branżę. Odpowiedzią na rynkowe wyzwania są albo ogólnopolskie agencje sieciowe, oferujące produkty kilkunastu towarzystw, albo starannie dopracowane placówki wyłączne z kompleksową ofertą. Punkty Standard świetnie wpisują się w trend budowy nowoczesnych sieci sprzedaży, wspieranych z jednej strony przez najnowsze technologie, a z drugiej przez wysokie standardy biznesowe i ciągły rozwój zawodowy agentów.
Aleksandra E. Wysocka

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook