Reklama

Lloyd’s: Więcej towaru z Ameryki na londyński rynek
poniedziałek, 01 lipca 2019 08:33

Lloyd’s of London spotyka się z największymi ubezpieczycielami amerykańskimi, aby rozmawiać o przyciągnięciu większej części ich biznesu na swój globalny rynek ubezpieczeniowy – poinformował dyrektor generalny Lloyd’s John Neal.

Istniejący od 330 lat rynek ubezpieczeniowy, który w maju podjął kolejny wysiłek modernizacyjny, będzie rozmawiać z AIG Inc., a następnie z Chubb Ltd. o potencjalnych możliwościach zwiększenia sprzedaży ich produktów ubezpieczeniowych przez Lloyd’s – podaje agencja Bloomberg.

Neal, który przejął stery Lloyd’s pod koniec 2018 r., stara się przepchnąć Lloyd’s w XXI w. po dwóch latach strat, które wyniosły łącznie 3,9 mld dol., spowodowanych wysokim poziomem szkód ubezpieczonych będących następstwem katastrof naturalnych.

Podczas gdy Lloyd’s w maju nakreślał plany uruchamiania platform elektronicznych już w przyszłym roku, jego skomplikowana struktura wewnętrzna, w skład której wchodzi 99 syndykatów i setki brokerów, utrudnia zmianę.

Strategia Neala obejmuje przesunięcie geograficznego punktu ciężkości Lloyd’s, w tym koncentrację na rynkach rozwiniętych, z silnym potencjałem wzrostu, takich jak Stany Zjednoczone. W ub.r. USA i Kanada odpowiadały za 51% biznesu Lloyd’s.

Lloyd’s zainaugurował swoją amerykańską strategię 18 czerwca br., podczas obiadu dla przedstawicieli kierownictwa czołowych firm ubezpieczeniowych i brokerskich w nowojorskim nowym World Trade Center, odbudowanym po atakach z 11 września 2001 r., częściowo dzięki 8 mld dol. odszkodowań wypłaconych przez rynek Lloyd’s, na co zwrócił uwagę jego prezes, Bruce Carnegie-Brown.

John Neal powiedział w wywiadzie: – Rozmawiamy tu ze wszystkimi wielkimi ubezpieczycielami, pytając, jakie są ich odczucia co do rynku i jakie możliwości możemy im pomóc zrealizować na rynku londyńskim. Podkreślił, że zarówno AIG, jak i Chubb wyrażają zainteresowanie.

Lloyd’s już rozmawiał z AIG, reprezentowaną przez dyrektora generalnego Briana Duperreaulta i dyrektora ds. ubezpieczeń ogólnych Petera Zaffino, o możliwości sprzedaży większej ilości produktów za pośrednictwem rynku. W toku rozmów Duperreault potwierdził, że w 2018 r. AIG nabyła bermudzkiego reasekuratora Validus po części ze względu na należący do niego Talbot, będący syndykatem Lloyd’s.

Neal powiedział, że jego londyńscy współpracownicy byli zaskoczeni, kiedy zaproponował Stany Zjednoczone jako priorytet, ponieważ byli przekonani, że gospodarki wschodzące mają większy potencjał wzrostu. On natomiast widzi potencjał rozwojowy USA na kilku obszarach, w tym w ubezpieczeniach specjalistycznych, chroniących specyficzne ryzyka, takie jak szkody refutacyjne dla firmy albo odpowiedzialność za nieudaną fuzję. Linie ubezpieczeń zawodowych, do których zalicza się odpowiedzialność kierownictwa korporacji, to kolejny możliwy obszar wzrostu.

Globalny biznes ubezpieczeń komercyjnych, korporacyjnych, specjalistycznych i ich reasekuracji jest wart 750 mld dol. i połowa tych składek jest w USA – podsumował Neal.
AC

 

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

Swiss Re: Telematyka dla bezpieczeństwa na drogach

Swiss Re i Pioneer Corp., firma z Tokio specjalizująca się w elektronice samochodowej, opracowały wspólnie rozwiązanie telematyczne zapewniające...


czytaj dalej

Beazley: Ataki dla okupu na systemy IT

Ataków z użyciem oprogramowania szantażującego w III kwartale tego roku było o 37% więcej w stosunku do II kwartału. Cyberprzestępcy biorą za cel...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Początek końca OFE

Projekt przepisów dotyczących istotnych zmian w polskim systemie emerytalnym, akceptacja przepisów dotyczących trzeciego zastępcy szefa nadzoru i...


czytaj dalej

Vfconferences: Prawne aspekty sprzedaży ubezpieczeń

12 grudnia w Warszawie odbędzie się II śniadanie biznesowe dla zakładów ubezpieczeń  zatytułowane „Prawne aspekty sprzedaży ubezpieczeń”. Patronem...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook