Reklama

Inter-Życie: Nowa wersja ubezpieczenia Inter Medyk Life
wtorek, 02 lipca 2019 08:45

Od lipca Inter-Życie Polska wprowadza nową wersję ubezpieczenia na życie Inter Medyk Life z dodatkowym ryzykiem na wypadek czasowej niezdolności do pracy dla osób wykonujących zawód medyczny i pracowników służby zdrowia. Produkt zabezpiecza finansowo w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

– We współpracy z przedstawicielami branży medycznej przygotowaliśmy nowy pakiet ubezpieczenia na życie  Inter Medyk Life, który został opracowany z myślą o pracownikach medycznych – lekarzach, lekarzach dentystach, lekarzach weterynarii, pielęgniarkach, ratownikach medycznych, fizjoterapeutach, a także innych osobach wykonujących zawody medyczne lub pracujących w służbie zdrowia. Co ważne, oferujemy tu właśnie ochronę specjalnie dostosowaną do specyfiki pracy medyka. Wypracowaliśmy wspólnie z przedstawicielami sektora medycznego dedykowany zestaw ryzyk medycznych, chroniący przed tym, co może wydarzyć się w specyficznych warunkach pracy. Mowa tu m.in. o zachorowaniu związanym z zarażeniem się wirusem HIV czy zapaleniem wątroby wirusem typu C, trwałym uszkodzeniem wzroku przez promieniowanie laserowe lub uszkodzeniem słuchu przez ultradźwięki, zatruciu lekami, płynami sterylizującymi, gazami anestetycznymi, urazach kręgosłupa będących następstwem wykonywanej pracy, trwałym uszczerbku na zdrowiu w wyniku agresji pacjenta. W ramach świadczeń ubezpieczony może też liczyć na pomoc  psychologiczną na wypadek stwierdzenia u niego „zespołu stresu pourazowego” w związku z wykonywaniem pracy – mówi Anna Antonowicz, dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie Inter-Życie Polska.

Inter Medyk Life obejmuje ochroną ubezpieczonego i jego rodzinę w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Do ubezpieczenia można przystąpić indywidualnie lub wraz ze współmałżonkiem, partnerem oraz pełnoletnimi dziećmi. Wypłata świadczeń z polisy uruchamiana jest m.in. w przypadku śmierci ubezpieczonego lub członka jego rodziny, w sytuacji gdy wykonywanie pracy zawodowej jest niemożliwe z powodu choroby lub wypadku, a także w związku z poddaniem się operacji i pobytem w szpitalu lub rozpoznaniem poważnej choroby czy urodzeniem dziecka (w wybranych wariantach). Dla osób wykonujących zawód medyczny w ramach własnej działalności gospodarczej czasowa niezdolność do pracy wynikająca z wypadku czy dłuższej choroby wiąże się zwykle z utratą przychodu. W takich sytuacjach ubezpieczyciel wypłaci dzienne świadczenie pieniężne, które wypełni lukę w przychodach i pozwoli spokojnie wrócić do zdrowia. W ramach Inter Medyk Life ubezpieczony dostaje też świadczenia pieniężne w przypadku poważnego zachorowania, takiego jak m.in. nowotwór, zawał serca czy udar mózgu. Katalog obejmuje 47 jednostek chorobowych i 539 różnych operacji chirurgicznych.

Pakiet  jest skierowany do wszystkich osób zatrudnionych w branży medycznej, które w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia, miały ukończone 18 lat i nie ukończyły 69. roku życia. Procedura przystąpienia do umowy jest prosta i nie wymaga wykonywania dodatkowych badań lekarskich. Wystarczy tylko wypełnić wniosek oraz skróconą ankietę medyczną.

Inter Medyk Life w nowej odsłonie, dostępnej od 1 lipca, łączy w sobie trzy podstawowe korzyści: wysokie sumy ubezpieczenia w przypadku śmierci, bardzo przystępną cenę zakupu polisy oraz gwarancję wypłaty świadczeń finansowych dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą na wypadek czasowej niezdolności do pracy. Polisę oferujemy w 6 wariantach, dzięki czemu każdy może dostosować ochronę do swoich indywidualnych potrzeb. Maksymalna kwota świadczenia to nawet 1 mln zł, jeśli śmierć ubezpieczonego nastąpiła w wyniku wypadku komunikacyjnego przy pracy. Ten wariant jest polecamy wszystkim tym, którzy często wyjeżdżają do chorych, co wiąże się z podwyższonym ryzykiem wypadku komunikacyjnego, a więc w szczególności ratownikom medycznym, fizjoterapeutom czy pielęgniarkom  – dodaje Anna Antonowicz.

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, służba zdrowia od lat jest na 3. miejscu pod względem liczby wypadków przy pracy. W pierwszym półroczu 2019 r., według wstępnych danych GUS, w sektorze „Opieka zdrowotna i pomoc społeczna” wypadek przy pracy miało 1773 osoby, a średni czas przebywania na zwolnieniu lekarskim wyniósł  w tym okresie ponad 19 dni.
(AM, źródło: Inter-Życie)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook