Reklama

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:56

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa i zarazem wieloletniego pracownika Spółki. Grzegorz Zatryb zastąpi na stanowisku Krzysztofa Stupnickiego, dotychczasowego członka zarządu oraz szefa zespołu produktów inwestycyjnych.

- W imieniu Rady Nadzorczej dziękuję Krzysztofowi Stupnickiemu za pracę w zarządzie spółki w trudnym i bardzo konkurencyjnym otoczeniu rynkowym. Jednocześnie życzę Grzegorzowi Zatrybowi szeregu sukcesów w realizacji ważnych dla spółki wyzwań. Grzegorz Zatryb jest współtwórcą wielu sukcesów Skarbiec TFI, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane przez firmę. Jesteśmy przekonani, że jego wiedza i doświadczenie wesprą Skarbiec TFI w budowaniu coraz silniejszej pozycji rynkowej – zaznacza Stanisław Kluza, przewodniczący Rady Nadzorczej Skarbiec Holding i Skarbiec TFI.

Grzegorz Zatryb jest związany z rynkiem finansowym od 1991 roku. Pracował m.in. w bankach, domach maklerskich, zakładzie ubezpieczeń, a także w PTE Skarbiec-Emerytura, w którym jako członek zarządu pełnił obowiązki prezesa. W Skarbiec TFI pracuje od 2010 roku, pełniąc funkcje zarządzającego funduszami, dyrektora inwestycyjnego i głównego stratega.

- Mocną stroną Skarbiec TFI jest wysokiej jakości zespół profesjonalistów. Siłą Towarzystwa są zatrudnieni w nim ludzie i to oni tworzą przyszłość tej firmy. Grzegorz Zatryb przez wiele lat współtworzył pozycję Skarbca. Dołączenie przez niego do zarządu Spółki należy odczytywać jako naturalny wewnętrzny awans i korzyść dla całego Towarzystwa – mówi Anna Milewska, prezes zarządu Skarbiec Holding oraz Skarbiec TFI.

- Skarbiec TFI jest jednym z najstarszych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Warto podkreślić, że nasz zespół zarządzających od lat wysoko podnosi poprzeczkę konkurencji. Naszym celem jest jak najbardziej efektywne lokowanie środków klientów. Wyniki inwestycyjne potwierdzają naszą skuteczność na tym polu – podkreśla Grzegorz Zatryb.   

W pierwszym półroczu 2019 r. szereg funduszy Skarbiec TFI znalazł się wśród najlepszych na rynku, niejednokrotnie zajmując pierwsze miejsca w swoich grupach. Warto wymienić kilka z nich. Stopa zwrotu Skarbiec Spółek Wzrostowych przekroczyła w tym okresie 40 proc., zaś fundusz Top Brands przyniósł ponad 26 proc. zysku. Dobre wyniki odnotowały także fundusze obligacji. Skarbiec Dłużny Uniwersalny wypracował 2,9 proc. zysku, a Skarbiec Global Bond Opportunities 6,1 proc.
(AW, źródło: Skarbiec TFI)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook