Reklama

GSU: Edupolisa.pl dla dzieci i młodzieży
wtorek, 23 lipca 2019 08:39

GSU we współpracy z Europ Assistance Polska przygotowało nowy produkt, skierowany do najmłodszych klientów. Edupolisa.pl to oferta, która oprócz standardowej ochrony Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) obejmuje także wsparcie w przypadku NW i nagłego zachorowania, ochronę dziecka w sieci, a także organizację atrakcji dla dziecka i wsparcie rodzica.

Dzieci i młodzież już wkrótce wrócą do szkół i przedszkoli. Ubezpieczenie edupolisa.pl zostało przygotowane w taki sposób, aby dostosować ochronę do potrzeb i oczekiwań rodziców, niezależnie od tego, czy dziecko uczęszcza do żłobka, przedszkola czy szkoły. Ubezpieczenie chroni dziecko na każdym etapie edukacji, a także podczas dodatkowej aktywności.

Szkolny alfabet ubezpieczeniowy

Ubezpieczenie NNW w wersji podstawowej przewiduje ochronę życia i zdrowia dziecka w wieku od 5. miesiąca do 21. roku życia na terenie całego świata. Polisa dostępna jest w kilku wariantach, dzięki czemu rodzice mogą sami zdecydować, na jaką sumę ubezpieczeniową nabędą ochronę dla swojego dziecka. W ramach pakietu podstawowego zabezpieczone są również zdarzenia, które mają związek z uprawianiem sportów wyczynowych, zarówno w placówce oświatowej, jak i poza nią.

A jak Assistance

Poza wypłatą świadczeń finansowych, oferta obejmuje szeroki zakres świadczeń assistance w sytuacji nieszczęśliwego wypadku czy nagłego zachorowania. Obok organizacji wizyty lekarza czy pielęgniarki oraz przewozu dziecka do placówki medycznej, ubezpieczenie zapewni również konsultacje psychologiem, a także opiekę nad dzieckiem w domu. Rodzice będą mogli skorzystać również z dodatkowych korepetycji czy zwrotu kosztów wycieczki, gdy dziecko z powodu NW lub w wyniku nagłego zachorowania nie może chodzić do szkoły czy uczestniczyć w wyjeździe szkolnym. Co ciekawe, polisa przyda się również w sytuacji, gdy zaplanowana wcześniej impreza urodzinowa nie mogła się odbyć z powodu pobytu dziecka w szpitalu. W takiej sytuacji w ramach ubezpieczenia możliwe będzie zorganizowanie i pokrycie kosztów nowej imprezy urodzinowej.

B jak bezpieczny Internet

W dzisiejszych czasach duża część naszego życia odbywa się w rzeczywistości online. Niestety świadomość zagrożeń, jakie mogą pojawić się w wirtualnym świecie, jest ciągle niewystarczająca. Większość dorosłych ma mylne przekonanie, że w sieci jest bezpieczna. Tym bardziej warto podkreślić, na jak duże zagrożenie narażone są dzieci. Dlatego to właśnie na rodzicach spoczywa dbanie o to, by w bezpieczny sposób korzystały z Internetu. Edupolisa.pl zapewnia odpowiednie wsparcie m.in. przy założeniu blokady rodzicielskiej, przeprowadzeniu monitoringu sieci i usunięciu oraz zatrzymaniu rozprzestrzeniania się publikacji na temat dziecka w Internecie, a także organizacji wizyty dziecka u psychologa.

C jak Concierge

Podstawowy pakiet ubezpieczenia zawiera również usługę Concierge, dzięki której na życzenie rodziców zespół ekspertów pomoże w organizacji biletów na koncerty i imprezy, wesprze w zakupie i dostarczeniu zabawek, gier, książek czy zorganizuje kinderbal. Bez ograniczeń rodzice mogą korzystać także z dedykowanej infolinii, która poza udzielaniem wielu cennych informacji, wesprze rodzica w temacie zdrowego odżywiania dzieci.

R jak Rehabilitacja

Pakiet dostępny w ramach edupolisa.pl pozwoli na zorganizowanie i pokrycie kosztów wizyty fizjoterapeuty w miejscu zamieszkania lub transportu i wizyty dziecka w najbliższej placówce rehabilitacyjnej. Dodatkowo rodzice mogą skorzystać z infolinii rehabilitacyjnej, a także z organizacji drobnego sprzętu rehabilitacyjnego. – Często wypłata świadczenia pieniężnego nie do końca jest pomocna, ponieważ i tak nie wiemy, do którego ośrodka rehabilitacyjnego się udać lub czy ułożony plan rehabilitacji jest dla dziecka na pewno odpowiedni. Opieka i pomoc dedykowanego opiekuna rehabilitacji zdejmuje z nas ciężar samodzielnych poszukiwań ośrodka, umawiania się na wizyty, a w pełnej wersji również pokryje koszty rehabilitacji – mówi Urszula Szwarc, zastępca dyrektora Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.

Ś jak świadczenia dodatkowe

W ramach fakultatywnego pakietu świadczeń znajduje się druga opinia medyczna,
w tym tele lub wideokonsultacja z lekarzem, druga opinia medyczna krajowa, czy uzupełniająca opinia ośrodka referencyjnego. Ponadto rodzice mogą rozszerzyć zakres ochrony o świadczenia assistance na wypadek ukąszenia dziecka przez kleszcza, w tym organizacja i pokrycie kosztów wizyty u lekarza i refundacja kosztów antybiotykoterapii.
(AW, źródło: Europ Assistance)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook