Reklama

Generali z myślą o domu, hulajnogach i panelach słonecznych
wtorek, 23 lipca 2019 08:52

Generali dostosowuje produkty do zmieniającego się styl życia swoich klientów. Obecnie ochroną ubezpieczeniową polisy „Generali, z myślą o domu” są objęte również panele słoneczne i kolektory fotowoltaiczne, a ubezpieczenie OC w życiu prywatnym dedykowane jest także dla właścicieli i użytkowników m.in. hulajnóg elektrycznych.

Jak wynika z danych Instytutu Energii Odnawialnej, Polacy przekonują się do fotowoltaiki. Eksperci IEO prognozują, że w 2019 r. Polska może znaleźć się na 4. miejscu pod względem rocznych przyrostów nowych mocy fotowoltaicznych. Byłby to znaczny awans w stosunku do 9. miejsca zajmowanego pod koniec 2018 r.

W związku z rosnącą popularnością odnawialnych źródeł energii, ubezpieczenie „Generali z myślą o domu” rozszerza zakres ochrony o panele solarne i kolektory fotowoltaiczne. Solary i fotowoltaika na dachu oraz ścianie budynku objęte są ochroną w ramach definicji budynku, ale jest również możliwość ubezpieczenia powyższych urządzeń zamontowanych na terenie posesji jako budowla (muszą być trwale połączone z gruntem). Oznacza to, że polisa obejmuje od teraz urządzenia, które zostały zainstalowane w dowolnym miejscu na posesji. Nie muszą być one, jak do tej pory, przymocowane do ścian lub dachu budynku.

Generali ponosi odpowiedzialność za te urządzenia w granicach sumy ubezpieczenia, ale nie więcej niż 30 000 zł. Dostępna jest również opcja od kradzieży zwykłej, przy zakupie polisy wystarczy rozszerzyć pakiet o opcję: Budowle od kradzieży zwykłej.

Generali reaguje także na trend wykorzystywania zeroemisyjnych źródeł transportu. Szybkość, wygoda i chęć dbania o środowisko sprawiają, że mieszkańcy miast coraz częściej korzystają z alternatywnych, ale też ogólnodostępnych pojazdów osobistych. Wynikające z tego ryzyka zostały ujęte w ubezpieczeniu „Generali, z myślą o domu”.

Polisa, w ramach dodatkowego OC w życiu prywatnym, obejmuje ochroną szkody wyrządzone w związku z użytkowaniem UTO, czyli elektrycznych hulajnóg, rowerów, a także pojazdów typu segway, segway shoes i skymaster. Ubezpieczenie jest skierowane do właścicieli urządzeń i osób wypożyczających hulajnogi elektryczne na minuty.  

- Chcemy być dla naszych klientów partnerem na całe życie, dlatego dopasowujemy ofertę w taki sposób, żeby zakres ubezpieczeń chronił ich przed realnymi zagrożeniami związanymi ze zmieniającym się stylem życia, nawet jeżeli nie jest to wymóg ustawowy, jak w przypadku UTO. Generali od lat wyznacza trendy w ubezpieczeniach, ponieważ proponuje klientom polisy, które otaczają ich możliwie najszerszą i odpowiadającą rzeczywistości ochroną – komentuje Arkadiusz Wiśniewski, członek zarządu Generali TU.
(AW, źródło: Generali)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook