Reklama

Aviva: Ubezpieczenie na życie zbudowane w oparciu o wskazówki klientów
środa, 31 lipca 2019 08:57

„Twoje Życie” – taką nazwę nosi nowe ubezpieczenie na życie i zdrowie Avivy, które pozwala dostosowywać zakres ochrony do potrzeb klienta. Charakterystycznymi cechami nowej polisy są elastyczność w doborze sum ubezpieczenia, 16 umów dodatkowych, program „Dbam o zdrowie” z pakietem bezpłatnych badań kontrolnych i zniżkami na badania genetyczne, umowa „Dla Aktywnych”, możliwość leczenia za granicą oraz opcjonalna część inwestycyjna.  

„Twoje Życie” to efekt zebranych w ostatnich latach doświadczeń i opinii dotychczasowych klientów Avivy oraz osób zainteresowanych ubezpieczeniem, które jednak nie zdecydowały się do tej pory na zawarcie umowy.

- Nową polisę na zdrowie i życie tworzyli nasi agenci ubezpieczeniowi oraz specjaliści z centrali. Przygotowaliśmy ofertę bardzo elastyczną, która odzwierciedla zmiany stylu życia klientów, ich potrzeb i sposobu myślenia o ubezpieczeniu. Z myślą o tych, którzy nie są zainteresowani łączeniem ubezpieczenia i inwestycji, wprowadziliśmy opcjonalność części inwestycyjnej. W ten sposób chcemy poszerzyć grono potencjalnych klientów zainteresowanych ubezpieczeniem zdrowia i życia – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy

„Twoje Życie” zapewnia ubezpieczenie na całe życie oraz wyższą sumę ubezpieczenia. Polisa zapewnia wysoki poziom ochrony, nawet do 800 tys. zł w razie poważnego zachorowania oraz niezdolności do pracy z powodu choroby lub wypadku. Kolejna oczekiwana przez klientów nowość to leczenie za granicą.

- Polacy żyją inaczej niż 10, a nawet 5 lat temu. Temat zdrowia ma coraz większe znaczenie – chcemy żyć długo, w dobrej formie. Zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i profilaktyka to nowy styl życia, który wpływa też na sposób myślenia o ubezpieczeniach. Wspieramy te pozytywne trendy, wprowadzając m. in. program „Dbam o zdrowie” oraz umowę „Dla Aktywnych. – zaznacza Adam Uszpolewicz.

Program „Dbam o zdrowie” to zachęta i pomoc w zakresie profilaktyki. Klient (główny ubezpieczony) może skorzystać z pakietu bezpłatnych badań kontrolnych w ciągu 12 miesięcy od zawarcia umowy i nie potrzebuje do tego skierowania od lekarza. Natomiast każdy dorosły objęty ochroną otrzymuje:

1.    20% zniżki na pakiet badań genetycznych, by ocenić ryzyko zachorowania na nowotwory dziedziczne;
2.    10% zniżki na pakiet badań specjalistycznych.

Z kolei umowa „Dla Aktywnych” to rozszerzenie zakresu ochrony kilku umów wypadkowych o skutki uprawiania sportów wyczynowych oraz innych aktywności sportowych.

Opcjonalny element inwestycyjny pozwala na gromadzenie środków poprzez wpłaty regularne lub wnoszone w dowolnych terminach.

Agenci Avivy, którzy oferują „Twoje Życie”, wykorzystują zmieniony proces sprzedaży z nową ankietą potrzeb klienta. Wnioski o ubezpieczenie są przesyłane elektronicznie.
(AM, źródło: Aviva)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook