Reklama

Dystrybucja: Unilink kupił Consultię
wtorek, 06 sierpnia 2019 08:51

2 sierpnia Unilink sfinalizował transakcję zakupu Consultia sp. z o.o., jednej z największych ogólnopolskich multiagencji ubezpieczeniowych, która w 2018 r. wypracowała blisko 210 mln zł składek.

W efekcie transakcji Unilink będzie największym lub wiodącym partnerem dla wszystkich towarzystw działających w Polsce, jednocześnie dysponując największym zapleczem organizacyjnym wspierającym pracę agentów ubezpieczeniowych w terenie i w centrali. Z multiagencją współpracować będzie sieć 12 tys. agentów ubezpieczeniowych w całym kraju, a prognozowany na koniec 2019 r. przypis sięgnie 1,3-1,5 mld zł. To oznacza, że grupa zbliży się do zrealizowania długoterminowego celu, jakim jest 2 mld zł przypisu w 2021 r.

- Naszą misją jest konsekwentne budowanie najlepszej i największej multiagencji w kraju. Najlepszej jakością oferty i serwisu dla agentów ubezpieczeniowych oraz solidnością i wiarygodnością dla towarzystw ubezpieczeń. Wierzymy, że właśnie połączenie dynamiki, wiedzy i doświadczenia Unilink i Consultii znacząco przybliża nas do tego celu. Wykorzystanie tego, co do tej pory było najlepsze w obydwu agencjach, będzie stanowić naszą istotną przewagę konkurencyjną w przyszłości. W dobie zmieniającego się dynamicznie rynku i wyzwań, jakie stawiają chociażby zmieniające się obowiązki regulacyjne, wyłącznie podmioty posiadające odpowiednie zaplecze organizacyjne, ludzkie, finansowe i technologiczne będą mogły zapewnić stabilność i bezpieczeństwo działania swoim partnerom –mówi Igor Rusinowski, prezes zarządu Unilink.

- Przez 13 lat ciężkiej pracy udało się od zera zbudować podmiot, który z powodzeniem awansował do pierwszej piątki największych multiagencji ogólnopolskich w Polsce. Nie byłoby to możliwe bez osobistego zaangażowania wszystkich pracowników i współpracujących z nami agentów ubezpieczeniowych. To dzięki nim wypracowane zostało swoiste DNA Consultii, którego znakiem rozpoznawczym była stabilność, nowoczesność, dynamiczny rozwój i swego rodzaju elitarność. Nie uszło to uwadze potencjalnym inwestorom. Consultia już od pewnego czasu była przedmiotem zainteresowań ze strony funduszy private equity, dużych międzynarodowych korporacji brokerskich, części zakładów ubezpieczeń i konkurencji. Zdecydowaliśmy się na firmę o tym samym profilu działania, która zna specyfikę wykonywanej przez nas pracy, rozumie potrzeby agentów, wie co i jak akcentować w kontaktach z ZU, jest liderem w naszej branży. Choć rozmowy trwały ponad rok, wybór Unilink to gruntownie przemyślana decyzja – dodaje Arkadiusz Świercz, prezes zarządu Consultia.

Unilink rozpoczął budowę multiagencji ubezpieczeniowej w maju 2010 r., od sprzedaży produktów ubezpieczeniowych Link4. Od 2011 r. rozwija sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, życiowych i zdrowotnych dla tradycyjnych towarzystw ubezpieczeń, a od kwietnia 2016 r. posiada w ofercie polisy komunikacyjne dla klientów salonów dealerskich. Grupa dokonała do tej pory około 30 akwizycji. Od lipca 2018 r. mniejszościowym akcjonariuszem Unilink jest fundusz private equity Enterprise Investors.

Consultia to jedna z największych i najbardziej doświadczonych ogólnopolskich multiagencji ubezpieczeniowych w Polsce, działająca na rynku od 2006 roku.
(AM, źródło: Unilink)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook