Reklama

WTW: Radar 4.5 – uaktualniona wersja oprogramowania cenowego
poniedziałek, 12 sierpnia 2019 08:41

Willis Towers Watson (WTW) wprowadził uaktualnioną wersję swojego oprogramowania cenowego Radar. To efekt rosnącej presji regulacyjnej ukierunkowanej na wykazywanie przejrzystości w ustalaniu cen.

Radar 4.5 uwzględnia szereg wskaźników, które zapewniają firmom informacje na temat uczciwości cen, aby wspierać wybór stawek, które są zgodne zarówno z celami biznesowymi ubezpieczycieli, jak i potrzebami ich klientów.

Firmy ubezpieczeniowe muszą być w stanie wypracować najlepszy sposób na definiowanie, monitorowanie i wykazywanie uczciwości, co stanowi dla nich znaczące wyzwanie, ponieważ już są pod stałą presją wprowadzania innowacji w tej niezwykle konkurencyjnej branży – mówi James Tanser, dyrektor Departamentu Consultingu Ubezpieczeniowego i Technologii Willis Towers Watson. – Najnowsza wersja oprogramowania Radar daje ubezpieczycielom narzędzia, których potrzebują, aby mierzyć uczciwość w swoich modelach ustalania cen i spełniać swoje zobowiązanie w zakresie zapewniania klientom jasnych i uczciwych informacji, aby mogli podejmować właściwe decyzje.

Radar 4.5 zawiera komponent biblioteki oceny, aby pomagać firmom ubezpieczeniowym w dokonywaniu oceny swoich wyborów w zakresie ustalania cen, zgodnie z kilkoma wskaźnikami uczciwości, jak np. uczciwość poprzez nieświadomość, system kwotowy oraz warunkowy parytet grupy. Dzięki temu ubezpieczyciele będą mogli określić, czy ich ceny są zgodne z konkretnymi wskaźnikami, czy też naruszają którekolwiek z nich w ich portfelu.

Inne uaktualnione funkcje oprogramowania Radar uwzględniają dalsze udoskonalenia metody uczenia maszynowego Elastic Net.

Pełna wersja pakietu produktów Radar oferowanego przez Willis Towers Watson obejmuje środowisko modelowania i raportowania Radar Base, panel Radar Dashboard umożliwiający dzielenie się informacjami dotyczącymi zarządzania cenami w danej organizacji, Radar Optimiser umożliwiający optymalizację cen oraz Radar Live służący do zapewniania stawek.

Wszystkie te produkty są w pełni zintegrowane z programem Emblem, który szybko dopasowuje modele predykcyjne do dużych i skomplikowanych zestawów danych, aby ujawniać bazowe wzorce w danych firmy, a także z programem Classifier, który zapewnia szczegółową kategoryzację i ocenę ryzyka według kryterium geograficznego.
(AM, źródło: Willis Towers Watson)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook