Reklama

Wydarzenia Miesiąca – Lipiec 2019
poniedziałek, 12 sierpnia 2019 08:52

Start PPK, problemy kapitałowe Gefiona, Polska Izba Ubezpieczeń, ekspercka komisja SPBUiR oraz Peter Grudniak – tak prezentuje się lista laureatów lipcowej odsłony cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA – Start programu Pracowniczych Planów Kapitałowych – za inaugurację długo oczekiwanego powszechnego systemu budowania oszczędności.

TEMAT MIESIĄCA – Problemy kapitałowe Gefiona – za impuls do dyskusji na temat ryzyk związanych z działalnością zagranicznych ubezpieczycieli oraz wprowadzenia mechanizmów zabezpieczających interesy ubezpieczonych, poszkodowanych oraz krajowych funduszy gwarancyjnych.

INSTYTUCJA MIESIĄCA – Polska Izba Ubezpieczeń – za kampanię edukacyjną pod hasłem #niezaklinaj pogody, mającą na celu podniesienie świadomości na temat ryzyk związanych z klimatem i pogodą oraz popularyzację prewencji katastroficznej zapobiegającej lub zmniejszającej potencjalne szkody spowodowane przez zjawiska pogodowe.

INICJATYWA MIESIĄCA – Komisja Ekspercka do spraw przeciwdziałania patologii rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego, powołana przez Komisję Etyki Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych – za podjęcie walki z grzechami środowiska brokerskiego w celu jego uzdrowienia.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – Peter Grudniak, prezes Ergo Pro – za zakup tej sieci pośrednictwa ubezpieczeniowego.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook