Reklama

NN Group: David Knibbe następcą Larda Friesego na stanowisku CEO
wtorek, 13 sierpnia 2019 08:37

David Knibbe, obecny dyrektor generalny Nationale-Nederlanden (NN) w Holandii, zostanie nowym CEO NN Group. Na tym stanowisku zastąpi Larda Friesego, który zrezygnował z pełnionej funkcji z dniem 12 sierpnia, aby objąć stery w Aegon.

- David ma odpowiednie cechy przywódcze do kierowania grupą Nationale-Nederlanden. Pełnił różne stanowiska kierownicze w NN oraz ma dogłębną wiedzę i doświadczenie na temat naszej działalności, sektora i rynków, na których działa Nationale-Nederlanden. Z powodzeniem zarządzał integracją Delta Lloyd i jest dynamicznym, zorientowanym na klienta i na wartość liderem – powiedział David Cole, przewodniczący rady nadzorczej grupy NN.

David Knibbe ma bogate doświadczenie w sektorze finansowym na szczeblu wykonawczym. Karierę rozpoczął w 1997 roku w dziale zarządzania aktywami Grupy ING, a następnie został odpowiedzialny za międzynarodowe firmy ubezpieczeniowe ING. W 2014 roku został powołany na członka zarządu NN Group. W ostatnich latach odegrał ważną rolę w przejęciu i integracji Delta Lloyd z NN oraz planowanym przejęciu portfela ubezpieczeń innych niż na życie VIVAT.

- To zaszczyt, że mam okazję zostać nowym dyrektorem generalnym Grupy Nationale-Nederlanden – powiedział David Knibbe. Zrobię wszystko, co w naszej mocy, aby wspólnie z kolegami budować na silnych fundamentach naszej firmy, które stworzono pod przywództwem Larda. Koncentrujemy się na dalszym poprawianiu naszej wydajności, oferując klientom produkty i usługi wysokiej jakości, przyspieszając transformację naszego modelu biznesowego i wykorzystując kapitał w zrównoważony, zdyscyplinowany sposób. Chcę podziękować Lardowi i życzyć mu sukcesów w przyszłości.

Nominacja Davida Knibbe wymaga zgody De Nederlandsche Bank (DNB). Po zatwierdzeniu powołanie wejdzie w życie 1 października 2019 r., po powiadomieniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy (NWZ), które odbędzie się 26 września w Hadze.  W porządku obrad jest tylko jeden punkt, a mianowicie proponowane powołanie Davida Knibbego na członka zarządu NN Group. Zgodnie z prawem holenderskim kandydatura nie jest poddawana głosowaniu.
(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook