Reklama

Rynek ubezpieczeń: AXA wesprze rozwój polskich firm rodzinnych
wtorek, 13 sierpnia 2019 08:41

AXA została partnerem strategicznym Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR), najstarszej i największej organizacji zrzeszającej polskich przedsiębiorców rodzinnych. Dzięki partnerstwu, ubezpieczyciel znacząco zwiększy skalę działań, których celem jest wzmacnianie odporności polskich firm na różnego rodzaju ryzyko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. AXA zobowiązała się do takiej działalności w deklaracji partnerstwa na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

– Chcemy słuchać firm rodzinnych, rozumieć ich potrzeby, aby jak najlepiej móc je wspierać w zarządzaniu ryzykiem i trwałym rozwoju. Naszym celem jest zwiększenie świadomości właścicieli, że ubezpieczanie się jest elementem myślenia o przyszłości biznesu rodzinnego, którego sukces zwykle jest obliczany na pokolenia, oraz ochroną przeszłości – tego, co udało się zakumulować przez długie lata pracy i budowania biznesu rodzinnego – mówi Agnieszka Żołędziowska-Kulig, wiceprezes AXA Ubezpieczenia.

Oprócz zaangażowania finansowego, AXA stworzyła z wybranych pracowników grupę ekspertów dla firm rodzinnych. Ich zadaniem jest prowadzenie wykładów i warsztatów merytorycznych o ubezpieczeniach chroniących ciągłość działania, odpowiedzialność cywilną w łańcuchu dostaw, wspierających w ekspansji zagranicznej, a także w zakresie zdrowia i życia pracowników.

Głównym celem naszego stowarzyszenia jest wspieranie przedsiębiorców rodzinnych w różnych aspektach ich działalności. Funkcjonowanie, rozwój i trwałośćj firmy nie są możliwe bez dbania o bezpieczeństwo oraz zarządzanie ryzykiem. Właśnie dlatego uruchamiając program partnerstw strategicznych w IFR, szukaliśmy wsparcia merytorycznego dla nas i naszych członków w zakresie ubezpieczeń oraz pomocy w efektywnym planowaniu działalności gospodarczej na lata. Dzięki współpracy z Grupą AXA w Polsce możemy zawsze liczyć na fachowe wsparcie oraz nieszablonowe podejście do wspólnych aktywności. Niezmiernie cieszymy się, że razem z jednym ze światowych liderów branży ubezpieczeniowej możemy działać na rzecz środowiska polskich przedsiębiorców rodzinnych – mówi Janina Seredyńska-Targosz, członek zarządu IFR, współwłaściciel Jantar sp. z o.o.

Umowa została podpisana na dwa lata, do końca 2020 roku, ale partnerzy nie wykluczają, że będą współpracować dłużej.

Firmy rodzinne stanowią ponad połowę małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce, a ich udział w PKB kraju szacuje się na poziomie 18%.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: AXA)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook