Reklama

Aviva: Niewykluczone pożegnanie z Azją
środa, 14 sierpnia 2019 08:46

Brytyjska Aviva rozważa opcje dla swojej działalności w Azji, w tym możliwość sprzedaży tego biznesu. Nowy dyrektor generalny Maurice Tulloch stara się usprawnić funkcjonowanie ubezpieczyciela.

Azjatyckie aktywa mogłyby być wycenione na 3–4 mld dol., a proces sprzedaży oficjalnie mógłby ruszyć jeszcze w tym roku. Kilku konkurujących z Avivą ubezpieczycieli sygnalizuje swoje zainteresowanie tymi aktywami, chociaż niektórzy potencjalni oferenci chcieliby nabyć tylko ich część.

Kierujący Avivą od marca br. Tulloch zapowiedział obniżenie kosztów o 300 mln funtów rocznie i redukcję 1800 stanowisk do 2022 r. Jest to próba przywrócenia firmie wzrostu i obniżenia długu. Aviva ma ok. 52% klientów poza macierzystym rynkiem brytyjskim. Ma 885 tys. klientów w Singapurze, a także strategiczne inwestycje we współpracy z lokalnymi partnerami w Chinach, Hongkongu, Indonezji, Wietnamie i Indiach.

Zysk operacyjny Avivy w Azji wzrósł w 2018 r. do 284 mln funtów z 227 mln funtów rok wcześniej. Wzrost był zasługą produktów ubezpieczeń na życie, podczas gdy strata na ubezpieczeniach ogólnych i zdrowotnych zwiększyła się.

Sprzedaż azjatyckich operacji Avivy powiększyłaby sumę 8 mld dol. ogłoszonych w br. transakcji w rejonie Azji i Pacyfiku. Należy wśród nich wymienić zakup za 3 mld dol. operacji z zakresu ubezpieczeń na życie banku Siam Commercial Bank w Tajlandii, dokonany przez FWD Group.
(AC, źródło: Bloomberg)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook