Reklama

KUKE: Ruszyły studenckie staże Go4Poland
środa, 14 sierpnia 2019 08:49

Michał Ossowski zakończył dwumiesięczny staż w Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) w ramach programu Go4Poland. To inicjatywa przeznaczona dla Polaków studiujących na zagranicznych uczelniach, zachęcająca ich do podejmowania pracy w krajowych firmach po zakończeniu nauki.

Michał Ossowski był pierwszym uczestnikiem programu w KUKE. Praktyki odbywał w Biurze Ubezpieczeń Kredytów Inwestycyjnych.

- Staż w wybitnie doświadczonym zespole pozwolił mi zdobyć specjalistyczną wiedzę oraz praktyczne umiejętności: od przeprowadzania kompleksowej oceny finansowej przedsiębiorstw po budowę złożonych modeli finansowych dla transakcji project finance. Od pierwszego dnia w KUKE czułem się jak równoprawny członek zespołu. Atmosfera pracy była doskonała. Doświadczenie, które zdobyłem w ciągu tych dwóch miesięcy, będzie solidną bazą do mojego dalszego rozwoju i podejmowania kolejnych zawodowych wyzwań – tak podsumował swój staż.


Michał Ossowski odbiera certyfikat ukończenia stażu z rąk Janusza Władyczaka, prezesa KUKE
(fot. KUKE)

Poznając tematykę, jaką zajmuje się Biuro Ubezpieczeń Kredytów Inwestycyjnych, Michał Ossowski wspierał zespół m.in. w zakresie budowania i analizowania modeli finansowych, pomagał menedżerom transakcyjnym i analitykom finansowym w bieżących zadaniach oraz uczestniczył w spotkaniach biznesowych.

Program Go4Poland ma służyć przede wszystkim zachęcaniu do powrotu do kraju polskich absolwentów zagranicznych uczelni. Partnerami obecnej edycji  jest ponad 20 firm, a wśród nich: podmioty z Grupy PFR, PKN Orlen, PLL LOT, Boston Consulting Group, Giełda Papierów Wartościowych, Pekao czy NASK.
(AM, źródło: KUKE)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook